Başbakan Edirne’lilere Hızlı Tren Müjdesini verdi.

admin

AK Parti 6. Olağan Edirne İl Kongresi Başbakan Binali Yıldrım’ın katılımıyla gerçekleşti.  Mimar Sinan Spor Salonu’nda Saat: 13.00’te başlayan Kongreye Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan, Kaya Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, AK Parti Edirne Milletvekili Rafet Sezen, AK Parti genel başkan yardımcıları, Milletvekilleri, belediye başkanları, İlçe Başkanları, İl Genel Meclis Üyeleri Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.  AK Parti Genel Başkan vekili ve Başbakan Yıldırım, salona girişte partililer tarafından büyük bir coşkuyla karşılandı. Yıldırım salonu gezip partilileri tek tek selamladı. İl Kongresinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın videolu mesajı salondakilere izletildi.  Kongre’ye Genel Merkezi onayı ile tek liste olarak gire mevcut İl Başkanı İlyas Akmeşe, Başbakan Binali Yıldırım’a hediye takdim etti.

Başbakan Binali Yıldırım  Kongredeki konuşmasında Edirne’lilere Hızlı Tren müjdesini vererek, ilk kazmanın 2018 yılının ilk ayında vurulacağını ifade ederek konuşmasına şöyle devam etti;  “Türkiye’nin yolu açık geleceği aydınlıktır. Bu yol Türkiye’nin esenlik yoludur. Bu yol adaletin yoludur. Bu yol refahın huzurun demokrasinin yoludur. Bu şerefli yolda hizmet imkanı bulduğumuz için cenabı mevlamıza hamd ediyoruz, şükrediyoruz.

“15 yılda Serhat şehri Edirne’ye tam 6,5 milyar yatırım yaptık”

Değerli kardeşlerimiz Edirne ile ilgili hizmetleri ve yatırımları hem il başkanımız hem milletvekilimiz anlattı. Ben ayrıntıya girecek değilim. Ama şu kadarını söyleyebilirim, 2003’ten bugüne kadar son 15 yılda Serhat şehri Edirne’ye tam 6,5 milyar yatırım yaptık. Helal hoş olsun. Edirne bunu hak ediyor.  Edirne’ye Hızlı tren geliyor. Hayırlı uğurlu olsun.2018’in ilk aylarında kazmayı vuruyoruz. Temeli atıyoruz. Böylece Edirne-İstanbul arası 1 saat 15 dakika olacak. Hayırlı olsun. Edirne için, Türkiye için yapılacak çok işimiz var. Daha bitmedi. Gelecek Ülkemizindir. Gelecek milletimizindir. AK Parti milletin efendisi değil, her zaman hizmetinde olmuştur. Halka hizmeti hakka hizmet olarak gördük ve bugüne kadar hep bu anlayışla çalıştık. AK Parti teşkilatları da bu yaklaşımla 2019’da büyük bir zaferin mimarı olacaktır. Sizlere güveniyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, Edirne il kongremizin  bir kez daha hayırlara vesile olmasını mevlamdan niyaz ediyorum. Güven tazeleyerek bir kez daha il başkanlığına aday olan İlyas Akmeşe kardeşimi ve yol arkadaşlarını tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum.” Dedi.

İnşallah, 2018’de 2017 gibi büyümenin, gelişmenin, terörle mücadelenin başarılı olacağı bir yıl olacak. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Milletimiz rahat olsun. 20172de Dünya’da terör, bölgesel karışıklıklar ve ekonomik belirsizlikler hakim olduğu halde Türkiye olarak biz Cumhurbaşkanımız ve Hükümetimiz, aldığımız tedbirlerle inşallah bu yılda hiçbir sorun yaşamadan başarılarla dolu bir dönemi geride bırakıyoruz.

“Edirne, Darbecilere Darbeyi vurdu”

Hatırlayın, Fetö terör örgütünün 15 Temmuz kanlı darbe girişiminin arkasından ülkemiz adeta bir yol ayrımına girdi. O gece Edirne kadınıyla, erkeğiyle, genciyle, yaşlısıyla meydanlardaydı, ayaktaydı. Selimiye’nin minarelerinden yükselen salalarla, ezanlarla,  Edirne bir kez daha bağımsızlık destanı yazdı. Darbecilere darbeyi vurdunuz. Allah sizden razı olsun.  O gece bayrak inmedi. Ezanlar dinmedi. Edirne bununla yetinmedi. Gençler, idam bir sefer ölümdür. Bunlar her gün ölüyorlar, her gün diriliyorlar. Onlara ölümden daha büyük ölümler, onların çekeceği o ağırlaştırılmış müebbet hapisler ömrünü o kodeslerde geçirecekler.

“Edirne, 16 Nisan’da Bir zafer daha yazdı”

Onun için Edirne, bunla da yetinmedi. Bir zaferi de Edirne 16 Nisan’da yazdı.  80 Milyonun kazandığı büyük başarı ile Türkiye’de vesayet yönetimi, darbe yönetimi sona erdi. Hükümetlerin, medya plazalarında devlet içindeki çetelerden vesayetle yönetilme devri böylece artık tarihe karıştı. 2023’e doğru ilerlerken güçlü ve bağımsız Türkiye’nin kapılarını araladık. Bu sözü siz verdiniz, Siz değerli Edirne’li kardeşlerim bu kapıyı araladınız. Şimdi Edirne aynı sözü bir kez daha vermeye hazır mı? 2019’da Türkiye’nin Kutlu yürüyüşüne devama hazır mısınız?  Gençler, size sesleniyorum destan yazmaya var mısınız? Edirne işi bitirmiş. Edirne % 9’la başladı, % 30’lara kadar geldi. İnşallah bir dahaki sefere de daha da ileriye taşıyacağız. 

“2019 Türkiye için yeni bir milat, yeni bir dönüm noktasıdır”

Kıymetli Hanımefendiler, sevgili gençler, değerli yol arkadaşlarım bakın 2019’a gidiyoruz. 2019 Türkiye için yeni bir milat, yeni bir dönüm noktası. Neden? 16 Nisan Halk oylamasının ilk seçimini 2019’da yapacağız. 2019’da önce Mart ayında Belediye seçimleri var. Ondan sonra  03 Kasım’da aynı gün hem Cumhurbaşkanı hem de Milletvekili seçimlerini yapacağız. Böylece Türkiye Cumhurbaşkanlığı başkanlık sistemine geçmiş olacak. Bu ne demektir? Artık darbeler tarihe karıştı. Artık kapalı kapılar arkasında hükumet pazarlıkları yok.  Hükümet meydanda, sandıkta kuruluyor. Sandıkta karar veriyor. Siz karar vereceksiniz. Millet karar verecek. Sizin adınıza başkaları karar vermeyecek. Böylece güçlü iktidar, sürekli istikrar dönemi Türkiye’de başlıyor. Nasıl bu sene % 112lere varan 3. Çeyrekte bir büyüme gerçekleştirdiysek işte bu yeni sistemde de Türkiye büyümeye devam edecek, güçlenmeye devam edecek. Milletimiz zenginleşmeye, refahın artması devam edecek. Gençlerimiz bugün de geleceklere Türkiye’nin kaderinde söz sahibi olacak. Gençler, Şimdi bu CHP 16 Nisan’da sizin seçilmenize karşı çıktı. 18 yaşında da canım Belediye başkanı, milletvekili olur mu? Bunlar daha çocuk dediler. Meydanlarda bangır bangır gençlerimizin siyasete girmesinin karşısında kampanya yaptılar. Şimdi 2019’da yine önünüze gelecekler. Benim sizden isteğim şudur; “O gün deyin ki  hani bizim siyasete girmemizi istemiyordun.?  Şimdi niye geldin Kardeşim? Hadi başka kapıya…” Gençler, Sizden beklenen budur. Size yakışan da budur. Kimin demokrat olup olmadığı 16 Nisan Referandumunda görülmüştür. Referandum süresinde Türkiye’yi karış karış gezerken hep istikrara vurgu yaptık. Hamdolsun 2018’e girerken büyüme ve ihracat rakamları yine Dünya’da fark yaptı. İnşallah bu sene sonunda Dünya’da rekor bir büyümeye imza atacağız. Türkiye bunu başaracak. Çünkü Edirne çalışıyor, Türkiye çalışıyor. Türkiye büyüyor, milletimiz kalkınıyor.

“Sizin bir hesabınız varsa bu milletinde bir hesabı var”

O gün Cumhurbaşkanlığı sistemine karşı çıkanlar, bakıyoruz kıyıda köşede oturmuşlar hangi ittifakları yapalım da seçimi kapalım hesabına döndü. 2019 seçimleri için şimdiden pazarlıklara başladılar. Kimin adına yapıyorlar. Millet adına… Sanki sizin oyunuz onların cebinde. Oyunuz pazarlıyorlar. Alıyorlar satıyorlar, kiminle kim bir araya gelecek, kiminle kim bir araya gelmeyecek, bütün hesapları akılları sıra yapıyorlar. Sizin bir hesabınız varsa bu milletinde bir hesabı var. O hesabı da 2019’da önünüze koyacağız. Bunu böyle bilin.

“AK Parti her seferinde milletle bir olarak, beraber olarak bütün oyunları bozdu.”

Hatırlayın, Şu 15 yılı bir gözden geçirin. Cumhurbaşkanımıza siyasi yasak getirdiler. Milletvekili seçilmesini engellediler, teslim olmadık. AK Parti’yi, İktidar partisini kapatmak istediler, teslim olmadık. Darbelerler, kalkışmalarla, ekonomik tehditlerle önümüzü tıkamaya çalıştılar, izin vermedik. Nihayet 15 Temmuz Katillerine karşı, alçak fetöcülere karşı milletçe dur dedik. Şimdi hedef 2019. Türkiye’nin kutlu yürüyüşü için de “DURMAK YOK, YOLA DEVAM”.

Değerli kardeşlerim,  biz 15 senedir millet için milletle beraber yürüyoruz. Ana muhalefet partisi başkanı yine o yürüyeceğim diye tutturdu, yollara düştü ve bide baktık ti bir koluna fetöcular girmiş kol kola yürüyorlar. Buradan CHP’ye gönül veren bütün kardeşlerime sesleniyorum. 16 Nisan’da beraber kazandık. Türkiye kazandı. 2019’da da yine birlikte kazanalım. Türkiye kazansın.

“KHK darbeye karşı koyan vatandaşlarımızın korunması için, yapılan bir düzenlemedir”   

Geçtiğimiz günlerde KHK çıktı. Ana muhalefet partisi Genel Başkanı Kılıçdaroğlu sazı aldı eline.  Bu sazın ayarı bozuk. Akordu yok, Allah ne verdiyse çalıyor. Halbuki bu çıkarılan KHK, nedir biliyor musunuz? 15-16 Temmuz. Bu süre içerisinde bu darbeye kimler karşı koyduysa,  Polis, vatan sever askerler, Savcılar,Hakimler v.s. devlette çalışan, ülkesini, vatanını seven insanlar… Başka kim?  Millet.. Millet… Vatandaş O gece sokağa çıktı. Alçaklara haddini bildirdi. Darbe yapmaya çalışanlara millet darbeyi vurdu. Şimdi bu insanlarımıza, o gün vatanseverlik yapan, demokrasiyi koruyan ve milli iradeyi yere düşürmeyen, Cumhurbaşkanını, seçilmiş hükümeti koruyan bu aziz milletin evlatlarını korumayıp ta Ey Kılıçdaroğlu kimi koruyacağız? Darbecilerden yana mısın? Milletten yana mısın? Şunu bir bilsin bu millet.  Onun için bırakın bu vesayetçi anlayışı milletin yanında olun. Hiç kimse oraya buraya çekmesin. Bu iş darbeye karşı koyan ve darbecilerin karşısına göğsünü siper eden, mermilere, bombalara meydan okuyan vatandaşlarımızın korunması için, hukuki garanti altına alınması için yapılan bir düzenlemedir ve yapılan en güzel düzenlemedir. Bunun karşısında durmak darbecilere cesaret vermektir.

“1 Milyon Taşeron işçimizi daimi kadrolu yaptık”

Değerli kardeşlerim biliyorsunuz Türkiye’nin gündeminde uzun zamandan beri devam eden taşeron konusu var. 1 Milyon’a yakın taşeron ne olacak bizim halimiz diye merak ediyor du? Ve nihayet karar verdik. Bütün bu taşeronda çalışan kardeşlerimizi daimi kadrolara aldık. Hayırlı uğurlu olsun. Böylece 1 Milyon vatandaşın evinde Yeni yıla girerken bayram havası oluştu. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde yüksek deprem riski taşıyan bölgelerin kentsel dönüşümü var. Az kalkınmış illerimizin teşvik programı var.  Bunları da bu KHK ile çıkardık.” Dedi.

İl Kongresine Genel Merkez’in onayı ile tek liste ile giren mevcut İl Başkanı İlyas Akmeşe partililerin ve delegelerin büyük desteği ile yeniden AK Parti İl Başkanlığı’na seçildi.

 

 202 total views,  2 views today

Next Post

Gaytancıoğlu; “Çiftçiye Gülmek Yasak, Önce Bayramı Sonra Yılbaşını Zehir Ettiler.”

CHP Edirne Milletvekili ve CHP Genel Başkan Başdanışmanı Okan Gaytancıoğlu Resmi facebook hesabından paylaştığı yazıda; “AKP İktidarının artık Türkiye’de üretimi desteklemekten vazgeçtiğini ve sadece ithalatı düşündüğünü ifade ederek sözlerine şöyle devam etti; “AKP iktidarı artık Türkiye’de üretimi desteklemeyi vazgeçti, sadece ithalatı düşünüyor. İthalat kararnamelerini ise nedense önemli günlerde seçiyor. Kırmızı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp