Başbakan Erdogan”Edirne’ye Hizmete Devam Edeceğiz”

admin

Cumartesi akşamı helikopterle Edirne’ye gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan geceyi geçirdiği otel de sabah kahvaltısı sırasında yaptığı konuşmada Edirne Belediye Başkan aday Adayı Prof Dr. Ahmet Günşen’in başkan adaylığını açıkladı ve başarılar diledi. Günşen Başbakan Erdoğan’a ok ve yay hediye etti. Daha sonra Selimiye Meydanında toplanan halka hitap etti. Konuşmasında Edirne’nin önemine değinen Başbakan Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü;

miting-selimiye (2)

“Edirne’nin tüm gazi ve şehitlerinden Allah razı olsun Sevgili Edirneliler öyle şehirler vardır ki adeta bir kutup yıldızıdır adeta bir deniz feneridir, Öyle şehirler vardır ki mimari yapısı ile millet ufuk çizer. İnsanlara yol gösterir Selçuklunun başkenti Konya böyle bir şehirdir. Osmanlı Devletinde Konya böyle bir şehirdir İstanbul kutup yıldızılar. Edirne’de böyle bir şehirdir Edirne bizim gururumuzdur Edirne ye hizmet etmek Fatihlere şehitlere hizmet etmek bizim görevimizdir. Kadim bir tarihin mirasçısıyız, bize küçük düşünmek yarışmaz. Fatih kadar büyük düşüneceğiz Selimiye Mimarı Sinan kadar büyük düşüneceğiz bize küçük düşünmek yakışmaz. Küçük düşünmek kahramanlarımızı hatırasına saygısızlık olmuyor mu?

AK PARTİ EDİRNE 2013 (61)

Türkiye küçük sorunlarına kapanıp büyük sorunlarını öteledi, kendi içine kapandı. Kendi vatandaşı ile uğraştı dünyadan geri kaldı içine kapanan ülke büyük hedeflere ulaşamaz. Kendi halkının inancı yeme içmesi, yaşam tarzı ile uğraşan ülke büyük ufuklara yelken açamaz. Kendi vatandaşları arasında ayrım yapan vatandaşlarını horlayan, bir ülke büyük eserleri inşa edemez. Uzun süre bu ülkede Kürt, roman Laz demek yasaklandı. Pomak gürcü sözleri yasaklandı şimdi herkes düşüncesini özgürce belirtiyor parçalandık mı?  Fikrine güvenen fikir özgürlüğünden korkmaz. İnancına güvenen inanç özgürlüğünden korkmaz, bunlar düşüncesine güvenmediği için karşı düşünceye saldırıyor. Bunlar ülkeyi karıştırıyor, Şimdi her kesimden olanlar hakkına kavuşuyor Türkiye dağılmıyor Türkiye güçleniyor. Uzun yıllar bu ülke insanını bölücülük irtica diyerek dini değerlerinden uzaklaştırdılar. Şimdi özgürce okullarda Kuran-ı Kerim okuyor Peygamberin hayatını öğreniyor. Meslek lisesine kat sayı getirildi, kaldırdık, bölünmedik normalleştik. Başörtülü kızlarımızı okula sokmadılar ne oldu?

AK PARTİ EDİRNE 2013 (84)

KORKMADAN HİZMET YAPIYORUZ

Onları eğitim özgürlüğünü niye elinden aldınız, bölünmedik. Biz yerine getirilmesi gereken görevi yaptık. Demokrasi bu; bunlar demokrasi deyip kendileri istediği kadar düşündürdüler. Biz bunu engelledik. Bize korkmak yakışmaz 1.Murat korksaydı Edirne’yi alamazdı, Fatih korksaydı İstanbul’u alamazdı, Şükrü Paşa korksaydı Edirne’yi savunamazdı. Eğer Mustafa Kemal korksaydı Samsuna çıkıp milli mücadelenin kıvılcımını yakamazdı. Menderes korksaydı, bu kadar eser katamazdı. Bizler korkmuyoruz. Millet olarak, korkmayacağız, cesur olacağız büyük hedeflere ulaşacağız. Bizi korkutanlara boyun eğmeyeceğiz. Saldırılar karşısında emin adımlarla ilerleyeceğiz, Türkiye büyüyor, Türkiye dünyada sözü dinlenen bir ağırlığı olan bir ülke olarak görülüyor. Gündem belirleyen bir ülke oldu biz bunun engellenmesine müsaade etmeyeceğiz.

AK PARTİ EDİRNE 2013 (59)

81 milyonun tamamı bunu bilmesi gerekir Türkiye’de karar milletindir millet ne derse olur. Türkiye’de artık çetelerin dönemi sona ermiştir. Türkiye de sermayenin,  medyanın dönemi kapandı.  Meclisi artık halk göreve getirir ve alır. Milli irade üzerinde Allahtan başka güç yoktur. Mahalli seçimlere üç buçuk ay var. Her seçim öncesinde uygulanan kirli senaryolar bugünlerde yine devreye sokuluyor, kaos yaratılmak isteniyor. Özgür iradenin üzerine ipotek koymak isteyenler harekete geçirilmesi isteniyor. Biz bunlara pirim vermedik. Millet iradesine sahip çıkıyor ve çıkacak. Onların tuzağı varsa milletin de var. Onların hesabı varsa Allahın da hesabı var. Bu kirli tuzak darmadağın oldu.  Kirli oyunlar tezgâhlar sandıktan döndü.30 Martta da inşallah sandıktan dönecek. Meclise diz çöktüremedi çöktüremeyecek bu ülkede sermaye, manşetin çetelerin isteği değil milletin isteği olacak. Balkan Savaşında ülkemiz büyük acılar çekti.

AK PARTİ EDİRNE 2013 (240)

Şu vakıf eserlerini biz restore ettik.  Bu tarihi kentini biz onardık. Bu eserler yapılsa yerli ve yabancı turist gelir. Edirne’de birçok işyeri ihya ettik istiyoruz ki, yerel yönetimler de adım atsın. Bunlar diyor ki Türkiye geri kalsın fakat biz yönetelim, biz kazanalım ülke kaybetsin diyorlar.  Biz buna izin vermiyoruz. Biz kazanacağız onlar kaybetmeye devam edecek. Milletin iradesi inşallah muzaffer olmaya devam edecektir Türkiye hep birlikte büyüyecek, bu ülkede 76 milyon kazanacak. Ülkeyi kardeşlik içinde büyüttük bölgeler arasında ayrım yapmadık. Ayrıma izin vermedik. Edirne’den rica ediyorum iftiralara kulak asmayın. İstanbul belediye başkanlığımda kimsenin yaşam tarzına dokunmadım. Hükümet döneminde özgürlükleri kısıtlamadık kimsenin yaşam tarzına karışmadık. Kimsenin yaşam tarzının karışmasına izin vermeyiz. Herkes birbirine saygılı olmalı. Kardeşçe büyüyeceğiz. Özgürlük bir başkasının özgürlük sınırına kadardır. İstediğin kadar özgürlük olmaz bir başkasının özgürlüğüne müdahaleye müsaade edilmez.

AK PARTİ EDİRNE 2013 (143)

142 MİLYONLUK YATIRIM

Kırklareli ve Tekirdağ’da tesislerin açılışını yaptık,  bugün Edirne’deyiz. 142 milyon liralık yatırımı hizmete alıyoruz.142 trilyon Orman ve Su Bakanımız, Ergene iletim kanalını tamamlardı. Edirne çiftçisi çok önemli bir hizmete kavuştu. Milli Eğitim Bakanlığımız yeni 36 derslik ve kapalı spor salonunu Edirne’ye kazandırdık. TOKİ 1702 konutu Edirne’ye kavuşturdu. Gençlik ve Spor Bakanlığı 8 spor tesisini tamamladı. İl özel İdaremiz 8 sulama projesini Edirne’ye kazandırdı. Uzunköprü ve Keşan’da açılışını yapacağımız hizmetlerle bir günde 209 milyon liralık eser kazandırmış olacağız Edirne 11 yıl içinde yaklaşık 5,5 milyar liralık yatırım yaptık.1,3 milyar lira Orman Su,1,2 milyar lira Gıda Tarım,740 milyon lira Ulaştırma,647 milyon lira İller Bankası,388 milyon lira TOKİ,150 milyon lira Gençlik ve Spor,160 milyon lira Sağlık Bakanlığı,160 milyon lira Enerji Bakanlığı,301 milyon lira Aile ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı,147 milyon lira Eğitim.100 milyon lira KÖYDES,22 milyon lira Adalet Bakanlığı,12 milyon lira Kültür ve Turizm Bakanlığı, 14 milyon Lira Vakıflar,18 milyon lira Kalkınma Ajansı,17 milyon lira Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, toplamda 5 Milyar üç milyon yatırımı 11 yılda gerçekleştirdik, Göreve geldiğimizde okullarımızın durumu belli idi. Sınıflarımız 60 kişiydi. Şimdi sınıflarımızda öğrenci sayısını 30’a düşürüyoruz. Sıralarımızın üzerine kitapları yerleştirdik. O zaman anneler kitap bulamıyordu. Şimdi birinci sınıf kâğıttan kitaplarını sıraların üzerinde bulabiliyorlar. Biz bunları bulamadık, Yoksul öğrencilere eğitim ve öğretim yardımı veriyoruz. T.Üniversitesinde okuyan gençler sizlere sesleniyorum. On yıl önce biz geldiğimizde siz burada okumuyordunuz. O zaman 45 liracık burs veriliyordu. Şimdi ise 280 lira burs, 200 lirada Kredi ve yurtlarda kalan öğrencilere beslenme yardımı ile birlikte 480 lira ödüyoruz. Göreve geldiğimizde 76 üniversite vardı. Şimdi 175 üniversite oldu. Üniversite bulunmayan ilimiz yok. Üniversitelerde hava normalleşti. Artık kardeş kardeşe üniversitelerde herkes okuyabiliyor. Trakya Üniversitemizde roman dili bölümünü açıyoruz. Sadece ülke içinden değil, ülke dışından da roman dilini okuma imkânı bulabilecek. Biz buyuz rahatız korkumuz yok. Edirne’ye yatırımlar kazanmaya devam edeceğiz. Sağlıkta eskiden neler yaşandı. Şimdi her hastaneye gidiyor istediğin sağlık hizmetini alabiliyorsun CHP’nin Genel Müdürü bir zamanlar SSK Genel müdürüydü. Onun zamanında ilaç bulamıyorduk.   Yoksulluk ve yasaklarla mücadelemizi sürdüreceğiz.

AK PARTİ EDİRNE 2013 (164)

Ulaşımda adımlarımızı atıyoruz inşallah çok daha iyi bir konuma geleceğiz “ diyen Başbakan izleyicilerden birinden burs konusunda tepki gelmesi üzerine Başbakan Sağlık Bakanını yanına çağırıp konu ile ilgilenmesini istedi ve daha sonra sözlerini şöyle sürdürdü “kardeşim biz üniversitelerde af ilan ettik. Bu aflarda yolsuzluklar var sınırsız af diye bir şey olamaz.

AK PARTİ EDİRNE 2013 (204)

ÜNİVERSİTEDE TERÖR ESTİRDİLER

Sınırsız af verdiğimiz öğrenciler üniversiteleri terör alanına çevirdiler. Bundan böyle buna izin vermeyeceğiz. Belli bir sürede üniversiteyi bitiren bitirir, bitirmeyen kusura bakmasın, üniversiteli 6 yılda bitirirse bitirir bu uzatılmayacak. Herkes şunu bilmeli öğrencilik bir hedefe kilitlenmedi. Öğrencilik üniversiteyi terör alanına çeviren değildi. Öğrenci okuyacak okulunu bitirecek. Bu millet imkânları kullanılarak seni okutuyor sen ise bu alanı provoke etmek istiyorsun. Şimdi hazırlanan yeni yasaya göre 6–7 yıl okulu bitirdin bitirdin, bitiremedin mi artık güle güle. Birçok terör eylemine karaşınlar aftan yararlananlar okulları zor duruma getirdiler. Bu ülkenin genci kitabına kilitlenmeli. Diğer ülkelerle yarış eder duruma gelmeli, Üniversitelerden harç dediler onu kaldırdık. Harcın kalkmasını isteyen malum çevreler terör estiriyor. Devlet üniversitelerinde harç alınmıyor. Alınan varsa biz gerekeni yaparız. Bugün açılışını yaptığımız tür eserlerin Edirne’mize hayırlı olmasını dilerim. Yolları ile alt ve üst yapısı ile farklı bir Edirne istiyoruz. 5 katrilyonu aşkın yatırımı ile farklı bir Türkiye var. Bu hizmetlerimiz devam edecek: bu yönde hizmet eden herkese şükranlarımı sunuyorum. Sadece 3,2 katrilyon Ergene havzasına harcama yapılacak. Sizlerle omuz omuza vererek Edirne’mizi de çok daha güzel yerlere getireceğiz” diyen Başbakan Erdoğan mitinge katılanlarla birlikte “ sizlerle yürüdük biz bu yollarda” şarkısını söyledi ve mitingi tamamladı.

 307 total views,  5 views today

Next Post

MHP Adaylarını Açıkladı

2014 MAHALLİ İDARELER SEÇİMİ ADAY TAKDİM TOPLANTILARINDA AÇIKLANAN BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI LİSTESİ 3.ETAP AÇIKLANAN LİSTE 08.12.2013-İSTANBUL MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Edirne Belediye Başkan Adayı olarak Orhan Çakırlar’ın ismini açıkladı. (Orhan Çakırlar ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli)   Süloğlu Adayı Eski CHP’li  “İsmet BALİN” Süloğlu ilçesinde bir önceki dönem […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp