Başbakan Selimiye meydanında coşkulu bir kalabalığa hitap etti

admin

Selimiye Meydanını dolduran 15 bine aşkın coşkulu kalabalığa hitap eden başbakan Recep Tayyip Erdoğan muhalefet partilerine yüklendi. CHP, MHP ve Pensilvanya’nın kendilerine karşı komplo kurduğunu belirtti. Edirne’nin istenilen gelişmeyi sağlayamadığını belirten Erdoğan Ahmet Günşen’in Edirne’nin sorunlarını çözeceğini söyledi.

başbakan recep tayyip erdoğan edirnede20

Başbakan’ın Selimiye Mitinginde ilk olarak İlçe ve Belde Belediye Başkan adayları tanıtımı yapıldı. Daha sonra söz alan İl Başkanı Müjdat Kahve partisinin mahalli seçimlerdeki çalışmalarını ve belediye seçimlerinde başarılı olacaklarına inandığını söyledi.

 

başbakan recep tayyip erdoğan edirne10

Toplantıda konuşan AK Parti Edirne Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Ahmet Günşen Edirne’nin sorunlarını çözmek için görev aldığını bu sorunların çözümlenmesi için gerekirse vücudunu taşın altına koyacağını, Edirne’nin biriken sorunlarının kısa sürede çözmeye kararlı olduklarını belirtti.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu miting meydanında yaptığı konuşmasında AK partinin ülkeyi muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmak için mücadele verdiğini Edirne’nin sorunlarının çözümü için el ele verip başarılı olacaklarını kaydederek şunları söyledi; “ Edirne’nin kadınları, gençleri güzel insanları bu çalışmamızda bizlere destek vermeye hazır mısınız? 30 Mart akşamı Edirne’ye mühür vurmaya hazırlıklı olalım. Başbakanımızın son üç ayda Edirne’ye ikinci defa gelmiş olmasından. Edirne’ye vermiş olduğu değerden Sizler adına da şahsım adına da teşekkür ediyorum.

başbakan recep tayyip erdoğan edirne7

Daha sonra katılanların tezahüratı arasında kürsüye gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, halkı selamladıktan sonra yaptığı konuşmasında; “ Sizleri en kalbi duygularım ve muhabbetle selamlıyorum. Edirneli tüm kardeşlerime selam ve sevgilerimi yolluyorum. Tüm ilçelerin halkı sizleri de selamlıyorum. Edirne Osmanlı Cihan Devletine başkentlik yapan Edirne, Fatih Sultan Mehmet’in doğduğu, Mimar Sinan’ın eserleri ile donattığı Şükrü Paşanın kahramanlık yazdığı güzel Edirne; sen bu milletin iftiharısın. Senin köprülerinle gurur duyuyoruz. Senin şehitliklerinle iftihar ediyoruz. Senin tarihi eserlerinle övünüyoruz. Üç nehri ve yiğit insanları ile Siz Edirnelilerle gurur duyuyoruz. Sen, şairini dediği gibi İslam’ın sağlam surusun Edirne. Sen dünyanın en bereketli şehrisin.; “ diyen Başbakan Erdoğan 30 Martta yapılacak mahalli seçimlere değinerek, bu seçimin demokrasimiz ve Edirne için hayırlı olsun. Dün Çanakkale’de şehitlerimizi ziyaret ettik. Bugün de Edirne’deki şehitlerimizi yad ediyoruz. Vatanı uğruna şehit olanlara rahmet diliyorum. Rabbim bizlere tarihte yaşadığımız o acıları tekrar yaşatmasın. Osmanlılının yaşadığı fetret devrini tekrar yaşamayalım Balkan faciası Edirne’nin işgali gibi acı günleri bir daha yaşamayalım. Çanakkale de şehitlikleri ziyaret ettiğimde ülkemizin dört bir yöresinden gelip vatanı uğruna canlarını veren şehitlerimizin yokluk içinde düşmanın en modern silahları ile donatılmış ordularına karşı savaştılar. Bizim askerlerimizde millet sevgisi iman sevgisi vardı. Bizler geçmişi dikkate alarak, ülkeyi daha ileri düzeye taşımanın mücadelesini veriyoruz, Edirneli kardeşlerimizden rica ediyorum. Gidip şehitliklerimizi geziniz. Orada mezar taşlarını yazan isimlerde Türkiye haritasını göreceksiniz. Orada yurdumuzun her bölgesinden gelen şehitlerimiz var. Tarihi eserlerimize ve yurt dışında bulunan ata yadigârlarına en büyük ilgiyi biz gösterdik. Oralardaki eserlerimizi onarıyoruz. Bu ülkenin özgür olması için çalıştık.; “diyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Savunma sanayi ve diğer hizmetler konusunda bilgi verdi. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun Edirne’ye geldiğini onların hiçbir projesi bulunmadığını kaydederek sözlerini şöyle sürdürdü.

başbakan recep tayyip erdoğan edirne16 ahmet günşen - başbakan

KILIÇDAROĞLU MAZOTU 1,5 LİRA YAPACAĞIM DİYOR YAPABİLİR Mİ?

“ Ben açıkça söylüyorum. Eğer bunlar dürüstse samimiyse bu seçimde Ak Parti birinci parti çıkmazsa ben genel başkanlığı bırakırım. Çünkü siyaset başa oynamak için yapılır. Şurada dört yıldır Genel Başkan Kılıçdaroğlu, üç seçimde de nal topluyor nal. Buna kendisine sormak lazım. Bu seçimde inanıyorum ki, sen yine arkadan nal toplayacaksın. Ben bırakmaya hazırım, sen de bırakmaya hazır mısın? Bırakamaz, o koltuğun sıcakları onu bırakamaz.

İnsanlara koltuklar şeref kazandırmaz, insanlar koltuklara şeref kazandırır. Onun için CHP Genel Başkanı o koltuğa oturduğundan beri tek bir şey söylüyor. Mazotu 1,5 lira yapacağım. Yapabilir mi? Böyle vaatlerde bulunan partileri Türkiye çok gördü. Mazotun fiyatını indireceğiz dediler, her aileye maaş bağlayacaklardı hikâye.

başbakan recep tayyip erdoğan edirne15

“SİLUETİ TAKIM ELBİSE İLE KARIŞTIRIYORLAR”

Muhalefet partileri uçuk vaatlerde bulunuyor. Şimdi bunlar nerede? Verdikleri eser var mı? Yok. Sürekli atıyorlar. Hayatları bunun üzerine inşa edilmiş. Çıkmış İstanbul’a bir aday bulmuş, klasörün önünde resim çektirmişti. İhraç etmişlerdi o zatı. Getirdiler belediye başkan adayı yaptılar. Şimdi çıkmış ne diyor? Ben belediye başkanı olduğum zaman, üçüncü köprüyü yıkacağım. Bir tanesi diyor ki, Haliç’teki yapılmış olan Taksim-Yenikapı Köprüsü için İstanbul’un siluetini bozuyor diyor. Bunlar herhâlde silueti takım elbiseyle karıştırıyorlar. Çünkü bunların böyle bir şeyi yapmaya gücü yetmez. Gidiyor, Galata Köprüsü’nde balık tutuyor. Biz geldik Haliç’i temizledik.

Bizim çalışmalarımızı engellemek. İçin Marmaray için eylem yaptılar. Geçenlerde iki gün ağır sis oldu İstanbul’da günde 300 bin kişi geçti oradan. İki katlı bir tüp geçit daha yapıyoruz, otomobil geçecek oradan. Allah’tan ki denizin 62 metre derininden geçtiği için göremediler, görselerdi onlar için de gösteri yaparlardı. Sizlere dershaneler için senetler falan da imzalattılar. Önümüzdeki yıl için de senet imzalatırlar. Sakın ha, devletin okulları bize yeter. Zaten son döneme geliyoruz. Bundan sonra 2015’in 1 Eylül’ün de bitiyor.

BUNLAR İSTİSMARCI PARTİLER Bu CHP, MHP, BDP, DSP bunlar hep bu işin mimarları. Tam istismarcı, inandığı için değil. Kazanamayacağını zaten biliyorlar. Bunlar başörtülülere rozet taktılar, sonra o kişiyi otobüsten attılar. O zamanlar Baykal vardı. Baykal hala kendisine ihanet eden adamla beraber yürüyor. Bana diyor ki, Başbakan belgeleriyle açıklaması lazım. Git paralel yapıya sor onlar versin gereken cevabı.

başbakan recep tayyip erdoğan edirne11

BUNDAN SONRA ASIL PATRONLA UĞRAŞACAĞIZ

Dün CHP’li milletvekili çıkmış Twitter’da şunu söylüyor “CHP’li vekillerin reklamlarını F tipi televizyonlarda reklamlarını görmeye alışamayacağız” diyor. Zor bir nikâh kıymışlar. Son zamanlarda bizim inancımızda olmayan muta nikâhından F tipi çok söz ediyor. Bunların herhalde şimdi bir muta nikâhı oldu. Biz artık ipin ucundakilerle uğraşmıyoruz, asıl patronla uğraşıyoruz, bizim taşeronlarla işimiz yok. Onlarda şeyh mürit ilişkisi yok, onlar çok farklı.

başbakan recep tayyip erdoğan edirnede3

CHP’liler siz hizmet edenlere mi oy vereceksiniz yoksa seçim meydanlarında ideolojik propaganda yapanları gerilim siyaseti yapıp yalan söyleyenlere mi oylarınızı vereceksiniz?

Engelli vatandaşlarımız için en büyük hizmeti biz verdik. Biz dul hanım kardeşlerimize iki ayda bir 500 lira veriyoruz. Bunlar sürekli atıyorlar. Bunlar Marmaray’a karşıydılar şimdi hangi yüzle oradan geçiyorlar. Paralel yapı ile bizi çok engellediler. Bunlara en güzel cevabı 30 Martta vermeye hazır mıyız? Bunun için kapı kapı dolaşacaksınız.

ONLARIN ABLALARI VA BİZİM ABLALARIMIZ BURADA

Bildiğiniz gibi onların ablaları var bizim ise ablalarımız buradalar. Edirne belediyesi Buraya bir içme suyu dahi getiremedi. Ben İstanbul Belediye Başkanlığımı aldığımda İstanbul’da böyleydi. İstanbul’da çöp dağları vardı. İştiranca dağlarını delerek 160 Kilometreden su getirdik. Biz bu millete sevdalıyız. Sevdası olanın önünde engel olamaz. Burada kanalizasyonlar nehirlere akıyor. Bunlar belediyelerin sorumluluğu. Biz bu kanalizasyonları ele aldık şimdi Ergene’yi de halledeceğiz. Bu kentin bütün sorunları biz çözeriz. Keşan ve Uzunköprü’de arıtım tesislerine biz destek verdik. Yıllardır Meriç nehri taşkınlarını okuyorsunuz. Biz taşmayı önleyecek önlemleri aldık Biz Edirne’yi şanına yakışır hale getireceğiz” diyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Edirne için yapılan Sulama projeleri ve diğer hizmetler konusunda açıklamalarda bulundu. Erdoğan konuşmasının ardından Belediye Başkan adaylarını halka tanıttı.

 254 total views,  2 views today

Next Post

UMURBEY MAHALLESİ VE MEYDAN MAHALLESİ ORHAN ÇAKIRLAR DİYOR

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Dr. Gürsel Şimşek, Belediye Başkan Adayı Orhan Çakırlar ve meclis üyeleri seçim çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Gündüz esnaf gezileri ve resmi kurum ziyaretlerinin ardından gece Umurbey mahallesi ve meydan mahallesini ziyaret eden Orhan Çakırlar her gittiği mahallede heyecanla ve sevgi dolu karşılanıyor. İl Başkanı Dr. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp