BAŞBAKAN YARDIMCISI HAKAN ÇAVUŞOĞLU ENEZ’DE

admin

 

 

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, bugün Edirne-İpsala’daki programının ardından Edirne’nin sahil ilçesi Enez’e geçerek restorasyonu devam eden Fatih Camii’nde (Enez Ayasofyası) bir dizi incelemelerde bulunarak Edirne Vakıflar Bölge Müdürü Osman Güneren’den konuyla ilgili ayrıntılı bilgi aldı.

 

 

 

Edirne Valisi Günay Özdemir ve ilçe protokolü tarafından karşılanan Çavuşoğlu, tarihî Fatih Camii’nin çok kıymetli bir eser olduğunu ve muhakkak ışıklandırma sistemleri ile eserin güzelliğinin sergilenmesi gerektiğini belirtti. Yalnızca restorasyonun yeterli olmayacağını, çevre düzenlemesinin de yapılması gerektiğini kaydeden Çavuşoğlu, bu eserin Enez’in turizmine ciddi anlamda katkılar sunacağını ifade etti.

 

 

 

Enez Kalesi’nin yanında bulunan ve “Enez Ayasofyası” olarak da bilinen cami, 1965 yılında meydana gelen depremde ağır hasar görerek kullanım dışı kaldı. Vakıflar Genel Müdürlüğünce yürütülen çalışmalar sonucunda restorasyon süreci başlatılan tarihî yapının açılışının 2019 yılı içerisinde yapılması planlanıyor.

 137 total views,  2 views today

Next Post

Edirne İl Sağlık Müdürlüğü Kanser Kayıt Merkezinden Uluslararası Bir Başarı Daha

Doğru ve güvenilir kanser kayıtçılığı etkin bir kanser kontrol programının en önemli basamağıdır. Kayıtçılıkta amaç; mücadeleyi nasıl ve neye karşı yapacağımızı gösterir, politikalarımızı belirler ve programlara yön verir. Dünya Sağlık Örgütü Uluslararası Kanser Araştırma Ajansı düzenli aralıklarla yeterli kalite, tamlık, geçerlilik vb. kriterlere uyan Kanser Kayıt Merkezi verilerini yayımlamaktadır. Edirne […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp