BAŞBAKAN’IN EDİRNE MİTİNGİ

admin

fikri_yalin_koseCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Edirne mitingi ve MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin Saraçlar Caddesinde yaptığı toplantının ardından Ak Parti Genel Başkanı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yazı andıran güzel bir havada oldukça kalabalık bir mitingde halka hitap etti. Ak Partinin bu tür mitingleri organize etmede başarılı olduğunu kabul etmeliyiz.

Edirne’de de bu düzen göze çarptı. Miting öncesi meydana toplanan halk için Ak Partinin icraatları ve vaat edilen hizmetler anlatıldı. CHP mitinginde olduğu gibi halka sadece müzik dinletilmedi. Bu İktidar partisine artı getiren bir görüntüydü.

Bu arada yapılan konuşmalarla halkın ilgisi çekildi. Partinin marşları ve yöreye ait müzik ile halk coşturulup meydanda olması sağlandı. Daha sonra baktım. Edirne Merkez, İlçeler ve beldelerin belediye başkan adaylarının halka tanıtımı yapıldı. Daha sonra ise başta AK Parti İl Başkanı ardından Belediye Başkan Adayı Ahmet Günşen ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu söz aldı.

Böylece bir miting içinde yapılan bu konuşmalarla partilerinin farklı kişilerin ağzından propagandalarını yapma imkânı buldular. AK Parti her dakikasını değerlendirdiği bir miting yaptı. Banu kimse inkâr etmemeli. Başbakan’ın konuşmasına gelince, Recep Tayyip Erdoğan’ın en önemli özelliği halkın nabzını çok iyi tutması, gerek ses tonu gerekse sesini yükseltip alçaltarak halkı etkileme başarısı ile partisinde yeri tartışılmaz bir lider olduğunu bir kez daha kanıtladı. Başbakanın konuşma alanını önüne konulan promter sistemini çok iyi kullanıyor.

Konuşmasının önemli yerlerinde buraya bakarak hatasız sürdürüyor. Diyebilirim ki, promter’den en çok yararlanan lider Başbakan Erdoğan. Bu konuşması ile izleyenlere güven veriyor. Başbakan partisinin lokmativi görevini sürdürüyor. Recep Tayyip Erdoğan şu anda yeri tartışılmayacak bir lider. Partinin merkezi yönetimi kararların bu yönde alınması AK Partiyi bir arada tutan en büyük etken. Başbakanı konuşmasında muhalefet partileri eleştirirken bu partiler için muta nikâhı benzetmesini bugünkü siyasi literatürün özüne ne kadar uygun, olanlarla bağdaşıyor.

Muhalefet partilerinin Fetullahçı’larla organik bağları nedir, bunların kamuoyuna somut olarak anlatılması gerekir böyle afaki suçlamalar, halkı ikna etmiyor.

Başbakanın konuşmasında değindiği bir başka konu ise. Halkın Fetullahçıların dershanelerine çocuklarınızı göndermeyin telkini oldu. Bu dershanelere giden böyle olaylarla ilgisi olmayan öğrencilerin gelecekleri ile oynamak ne kadar doğru. Milyonlarca veli çocuğunun başarılı olması için bu adı taşıyan okullara dershanelere gönderiyor.

Bu insanlarımızı tereddüde düşürmek öğrencilerin gelecekleri ile oynamak meydan mitingleri ile nasıl bağdaşıyor. Bakıyorum Edirne’mizde de evlatlarını bu dershaneler gönderip başarılı olmasını bekleyenlerin bu tür tartışmaların dışında tutulması tüm bu dershaneleri suç merkezi gibi gösterilmesini kabul etmek mümkün değil.

Başbakan Edirne konuşmasında da bu konuyu gündeme taşıdı. Çocuklarını bu dershanelere gönderen velilerle konuştum. Bu konuşmadan tedirgindiler kendilerini suçlu hissediyorlardı. Bu günahsız olaylarla ilgisi olmayan (Aslında bu konuda halkın da bilgisi yok) kişileri zan altında tutmak onların ablaları var bizim ablalarımız burada diye bayanları zan altında bırakmak nasıl yorumlanmalı. Okula dershanelere gönderilen müfettişlerle bu konuyu amacından saptırmak ne sonuç verecek bu konunun aslı astarı nedir. Başbakan konuşmasının bir yerinde,”Kılıçdaroğlu mazotu 1,5 liraya indireceğim diyor bu olur mu” dediğinde törene katılanlar “ Olamaz” diye tezahürat yaptı. Bunun yerine ben isterdim ki, burası tarım bölgesi akaryakıtta indirim yapabiliriz.

Bunu o değil ben yaparım diye cevap vermesi daha mantıklı olmaz mıydı? Halkın mazotta yapılacak fiyat indiriminin karşısında olması bence sağlıklı bir yaklaşım değil. Halkın yararına olabilecek girişimler kimden gelirse gelsin halkın desteği olmalı.

Armatörlere ucuza verilen mazot neden çiftçilerimize verilmesin. Neden dünyanın en pahalı mazotunu biz kullanalım. Bunlar Başbakan’ın konuşmasında dikkate değer sözcükler.

 202 total views,  2 views today

Next Post

MHP’YE COŞKULU KARŞILAMA

MHP’nin Edirne Belediyesi Başkan Adayı Orhan Çakırlar, Belediye ve İl Genel Meclis üyeleriyle gittiği her bir mahallede, ayrı bir coşku ve tezahüratla karşılanıyor. MHP Edirne İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Merkez İlçe Başkanı Hakan Özkan ve Yönetim Kurulu üyeleri, Belediye Başkan Adayı Orhan Çakırlar, Belediye ve İl Genel Meclis üyeleri, kalabalık […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp