Başbuğ Edirne’de okuyucuları ile buluştu

admin

Ergenekon Davası’nda 2 yıl 2 ay tutuklu kaldıktan sonra 7 Mart’ta tahliye olan eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ ‘Suçlamalara Karşı Gerçekler’ adlı kitabının imza gününde Edirneli vatandaşlarla bir araya geldi.  Kipa AVM’de  Parafiks Kitapevince gerçekleşen imza gününe Edirneli okuyucular yoğun ilgi gösterdi. İmza günü nedeniyle uzun kuyrukların oluştuğu alışveriş merkezinde okurlar alkışlar eşliğinde  İlker Başbuğ’u karşılarken, kendisine sarılarak ‘Hoş geldiniz Cumhuriyetin Bekçileri’ şeklinde ifadeler kullandı.

İLKER BAŞBUĞ EDİRNE'de (6)

 

 

 

 

 

 

 

“ÜLKEMİZDE GÜVENLİK SORUNU VAR”

İmza töreni öncesi eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral Başbuğ gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Bir süre önce terör saldırısı sonucu şehit olan Savcı Mehmet Selim Kiraz, İstanbul Vatan Emniyet noktasındaki teröristlerin silahlı saldırıları ayrıca Çaykur Rizespor maçı sonrası Trabzon Havalimanı’na giden Fenerbahçe Futbol  Takımı otobüsüne yapılan silahlı saldırıyı yorumlayan Başbuğ, “Ülkemizde kısa sürede ardı ardına yaşanan olaylar sonrası ‘Akıllara güvenlik zafiyetleri mi var?’ sorusu gündeme geliyor geliyor”  şeklinde konuştu.

İLKER BAŞBUĞ EDİRNE'de (3)

 

 

 

 

 

 

 

ERGENEKON DAVASI KONUSUNDA ALINAN KARAR

İlker Başbuğ, 7 Haziran’da yapılması planlanan milletvekili seçimleri öncesinde, ‘Sanki birileri bu süreçte bir kaos ortamı mı çıkarmak istiyorlar?’  endişesi yaratılarak akıllara soru işaretlerinin oluştuğunu dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü “Biliyorsunuz, iki ay sonra 7 Haziran’da millet olarak ülke olarak bir seçime gidiyoruz.  Demokrasilerde seçim bir  şölen, bayram gibi gerçekleşmeli bu çok önemli ve seçime iki ay kaldı. Bu arada böyle üst üste olayların yaşandığını görüyoruz. Tabi olaylara baktığımızda aslında iki şey aklımıza geliyor, birincisi istihbarat zafiyeti olduğu ortaya çıkıyor. Ülkede bir de güvenlik sorunu var. Kısaca her yerdeki bir güvenlik sistemindeki aksaklıklar ortaya çıkıyor.

İLKER BAŞBUĞ EDİRNE'de (4)

 

 

 

 

 

 

 

Özellikle Cuma günü akşamı yaşanan olayda bizi çok üzdü. Tabi insan istemeden aklına şu soru geliyor, Türkiye’de bir seçim dönemine girmiş ve bu seçimi demokrasinin bütün kuralları içerisinde geçmeli bence bu benim için bir demokrasi şöleni olmalı, seçimi böyle karşılamamız lazım. ‘Sanki birileri bu arada bir kaos ortamı mı yaratmak ülkede huzursuzluk yaratmak mı istiyorlar?’ insanın aklına bu geliyor. Bu tabi ki bizi fevkalade üzecek olmasını istemediğimiz bir olaydır. Seçim sürecinde barış içerisinde, çalışmalarla tam demokrasiye yakışır tarzda cereyan etmesini canı gönülden arzu ediyoruz. Ama, sanki birileri acaba bir kaos mu yaşatmak istiyor? Bu konu üzerinde cidden durmak gerekiyor” diye konuştu.

İLKER BAŞBUĞ EDİRNE'de (2)

 

 

 

 

 

 

 

ÜLKEMİZİN BARIŞA İHTİYACI VAR

Türkiye’de yaşayan vatandaşların her kesimin bölünmüşlük içerisinde olduğunu böyle bir endişe taşıdığını belirten Başbuğ, “Maalesef biz her konuda doğruyu söylemek gerekirse bir bölünmüşlük içinde olduğumuzu görüyorum. Bu da tabi ki Ülkemizin birlik ve beraberliği açısından iyi bir gösterge değil. Bu olumsuz gelişmeler karşısında bütün arzumuz, temennimiz şudur, bu seçime giden süre zarfında gerçekten birbirimizi daha iyi anladığımız, birbirimizin düşüncelerine farklı bile olsak saygı gösterdiğimiz ve Türkiye’ye yakışır bir duyarlılıkla sandıklara gitmeliyiz. Elbette 7 Haziran’da sandıktan da halkın iradesi ne çıkarsa ona da herkesin saygı göstermesi gerekir. Seçime kadar bu dönem barış içerisinde geçsin, temennimiz bu. Tabi burada esas görev hükümete ve iktidar partisine düşüyor. Hükümet ve iktidar partisi bu konuda duyarlı olmalı bunun yanında elbette muhalefet partilerimizde duyarlı olmalı, sağduyulu davranmalı, sivil toplum örgütlerimiz aynı şekilde halkımız aynı şekilde duyarlılık göstermeli ” diye konuştu.

İLKER BAŞBUĞ EDİRNE'de (5)

 

 

 

 

 

 

 

HALKIN İRADESİNE SAYGI DUYMALIYIZ”

İlker Başbuğ, 7 Haziran’da yaşanacak genel seçimlerin barış ve sağduyu ortamında olması gerektiğini belirterek, ” Burada tekrar altını çiziyorum, geçtiğimiz hafta yaşanan olaylardan bende şahsen büyük endişe duydum. Ama bu olaylar karşısında herkes üzerine düşen sorumluluğu akıl yoluyla, birbirini anlayarak, sorumluluk taşıyarak ve soğukkanlılıkla bunu sürdürmek zorundayız ki, 7 Haziran’da yapılacak milletvekili seçimleri barış ve çatışmasız kardeşlik içerisinde cereyan etsin ve halkımızın verdiği karara da elbette bu bir seçimdir sandıktan çıkacak sonuca da hepimiz saygı göstereceğiz” ifadelerini kullandı.

İLKER BAŞBUĞ EDİRNE'de (1)

 

 

 

 

 

 

 

“DOĞRULUKTAN AYRILMAMALIYIZ

‘Balyoz’ davası kapsamında, Türk Silahlı Kuvvetlerine  ‘ne karşı yürütülen komplolara, iftiralara ortaya atılan yalanların peşinden gidilmesi gerektiğini belirten Başbuğ, “Bilindiği gibi geçtiğimiz Çarşamba  günü bu ‘Balyoz’ davasına bakan mahkeme kararını verdi. ‘Balyoz’ davası kapsamında ortaya atılan iddiaların, gerçek olmadığı mahkeme kararıyla tescil edildi. Bu da bizim açımızdan fevkalade sevindirici bir durumdur. Biz bu karardan büyük bir mutluluk duyduk. Ama biraz daha öncelere gidin, bu ‘Balyoz’ iddiaları ile ilgili olarak yazılanları, çizilenleri, konuşulanları hatırlayın neler yazıldı, neler söylendi.

SUÇLULAR CEZALARINI GÖRMELİ

Ama bugün gelinen nokta zamanında bizlerin söylediği şeylerin doğru olduğunu ortaya çıkarttı. Millet olarak hepimize düşen görev, özellikle  Türk Silahlı Kuvvetleri’ne karşı yürütülen bu komplolara, iftiralara asılsız şeylerin ortaya çıkartanların da peşinden gitmemiz gerekir. Bunlar, bizlere yapılan haksız suçları atanlar mutlaka ortaya çıkartılmalı. Yargı karşısına çıkartılmalı ve adil şekilde yargılanarak, cezalarını görmeli. Ancak o zaman biz gönül huzuruna kavuşacağız.

Ben inanıyorum, adalet geçte olsa yerine geliyor. Adalet bu dünyada gerçekleşiyor. Biz bunun şahidi olduk, yaşadık, gördük. Biz ve arkadaşlarım, cezaevindeyken de bugünlerin olacağını bizim suçsuz olduğumuzu biliyorduk. O gün de aynı şeyi söylemiştik, bugün de aynı şeyi söylüyorum, Allah büyüktür. Biz buna inanıyoruz. Allah doğruların yanındadır. Yalancılar, iftiracılar, kumpasçılar mutlaka ortaya çıkacak. Yaşadığımız olaylarda zaten bunu bize gösteriyor” dedi.

 20 total views,  2 views today

Next Post

CHP milletvekili adayları mazbatalarını aldı

Geçtiğimiz hafta yapılan yargı denetiminde ön seçimle milletvekili adayı olmaya hak kazanan Okan Gaytancıoğlu,  Erdin Bircan, Gürkan Güneser Edirne 2. Ağır Ceza Mahkemesi Salonunda düzenlenen törenle mazbatalarını aldı. Edirne Adli Yargı ve Adalet Komisyonu Başkanı Tayyip Özdurmaz’dan mazbatalarını aldı. Özdurmaz mazbatalarını alan milletvekili adaylarına başarılar diledi. Mazbatalarını aldıktan sonra konuşan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp