Başıboş Hurda Araçlar Kaldırılıyor

admin

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Şehir merkezinde yol kenarlarında veya kamuya ait boş alanlarda bulunan, vatandaşlara ait plakalı veya plakasız hurda araçlar trafik güvenliğini tehlikeye attıkları ve çevre kirliliği yarattıklarından dolayı yollardan çekileceğini söyledi.

hurda araçlar4

Gürkan açıklamasında; “Edirne Belediyesi ve Emniyet Müdürlüğü’nün müştereken yapacağı çalışmayla uzun zamandır kullanılmayan plakalı veya plakasız araçlar çekici vasıtasıyla bulundukları yerlerden kaldırılacaktır. Bu araçlarla ilgili olarak Kabahatler Kanunun 41. Maddesi 6. bendine göre işlem yapılarak hurda aracını sokakta bırakan kişiye 477 TL idari para cezası kesilecek ve çekici masrafı da araç sahibinden ayrıca tahsil edilecektir.

hurda araçlar4 (1)

Vatandaşlarımızın bu konuda duyarlı olmasını rica eder ve Nisan ayı sonuna kadar hurda araçlarını kendilerine ait alanlara taşımaları gerektiğini kamuoyunun bilgisine sunarız.

Kabahatler Kanunu Madde 41 (6) ;

Kullanılamaz hale gelen motorlu kara veya deniz nakil araçlarını ya da bunların mütemmim cüzlerini sokağa veya kamuya ait sair bir yere bırakan kişiye 477,00 Türk Lirası idarî para cezası verilir. Bunların kaldırılmasına ilişkin masraf da kişiden ayrıca tahsil edilir. “ dedi.


hurda araçlar-kpk

 

 

 58 total views,  2 views today

Next Post

Prof.Dr.Hüsrev Hatemi, Edirne Devlet Hastanesi’nde

Edirne Kamu Hastaneler Birliği’ne bağlı Edirne Devlet Hastanesi’nin periyodik olarak düzenleyeceği ilk seminerin konuğu, alanında ün yapmış Prof. Dr. Hüsrev Hatemi oldu. Edirne Devlet Hastanesi tarafından düzenlenen ve alanında ün yapmış Prof. Dr. Hüsrev Hatemi’nin konuşmacı olarak katıldığı “Türkiye’de Tıp Tarihi” konulu konferans 09 Nisan 2014 Çarşamba günü Edirne Devlet […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp