Basın Mensupları Kapasite Geliştirme Programı başladı

admin

 

 

 

 

 

 

 

 

Trakya Kalkınma Ajansı ve Edirne Gazeteciler Derneği işbirliğinde düzenlenen “Basın Mensupları Kapasite Geliştirme Programı” dün başladı.

Carpe Diem Gelişim Merkezi’nde başlayan eğitimlere ilgi büyük oldu. İlk grupta 14 kişinin katıldığı eğitimler büyük beğeni topladı.

Üç grupta her grup yaklaşık 15 kişi olmak üzere toplam 50 kişiye eğitim verilemesi planlanan projede Carpe Diem Gelişim Eğitim ve Danışmanlık eğitmenleri Özlenen Deniz Uzun ve Şahver Yeşil ile eğitimlerde “Etkili iletişim teknikleri, zaman yönetimi, stres yönetimi, motivasyon ve insan ilişkileri konusunda dersler veriliyor.

İlk grubun ilk eğitimi dün verildi. Perşembe gününe kadar sürecek eğitimlerin ardından oluşturulacak 2’nci bir grubun eğitimleri Cuma günü başlayacak. İlk grubun eğitimlerin oldukça memnun kaldığı gözlenirken, 2’nci eğitimlere adını yazdırmak isteyenler için Edirne Gazeteciler Derneği Yönetiminden  0544 887 1990 nolu telefondan bilgi alınabileceği bildirildi.

Eğitimler 16 Ağustos tarihine kadar toplam 9 gün sürecek.

  1. DİJİTAL DÜNYANIN ENLERİ” ÖDÜL TÖRENİ

Türkiye’nin ilk tescilli dijital dergisi Evos Angels ve Kırmızı Türk Spikerler Derneği tarafından bu yıl 5. kez düzenlenen birçok siyasetçi ve ünlü simanın konuk olduğu, “Türkiye’nin İlk ve Tek İnternet Ödülleri olan 5. Dijital Dünyanın Enleri” ödül töreni gerçekleşti. Halka açık oylamalar sonucunda dijital dünyada en çok takip edilen kişilerin ödül aldığı tören de 55 farklı kategoride ödül verdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edirne’de bulunan Carpe Diem Gelişim Merkezi’nin kurucusu ve yöneticisi Mucizenin Doğumu Kitabının Yazarı Saba Deniz Uzun Yılın en iyi Ruhsal Gelişim Uzmanı seçildi.

SABA DENİZ UZUN KİMDİR?

1977 yılında Edirne’de doğmuştur. Ailesinin inşaatçı olmasından dolayı büyük hayali olan Edebiyat öğretmenliğini kazandığı halde gidemeyip Trakya Üniversitesinde İnşaat Eğitimi almıştır. İstediğini yapamamanın üzüntüsünün bir gün mucizevi şekilde en sevdiği işi ona getireceğini o anda bilememiştir. 2003 yılında okuduğu bir kişisel gelişim kitabının arkasına düşüp gerçekten yaşamın istediğimiz gibi değiştirilip yaşanabileceğini deneyimlemek için yola çıkmıştır. Çıktığı bu yolda yaşadığı her şeyin, kendinden, aile genetiğinden, bilinçaltı kalıplarından olduğunu fark edip yaşamına bu bilgileri güzellik gerçeklik olarak geçirdikten sonra deneyimlerini ve aldığı eğitimleri insanlarla paylaşmayı seçmiştir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Carpe Diem Gelişim Eğitim ve Danışmanlık Merkezinin kurucusudur. Dr. Mehmet Zararsızoğlu liderliğinde ki Sistem Dizimleri Enstitüsü ve Peter Levin Akademi Somatik Deneyimleme(Beden Travma Terapi) eğitiminden mezun olmuştur. Sistem Dizimi ve Somatik Deneyimleme Uzman Uygulayıcısı olarak çalışmaktadır. Oğlu Çağatay’ın yaşadığı doğum travması ile beyninin hasar görerek engelli olması sonucunda yaşadıkları süreç ve deneyimlerini engellilere ve engelli ailelerine aktardığı Çağatay’ın Şifa Yolu blogunu hazırlamıştır. Daha sonra yazdığı blog kitaba dönüşmüş ve Mucizenin Doğumu kitabını insanlığın hizmetine sunmuştur. Oğlunun doğumdan sonra göremeyen gözlerinin açılıp, görmeye başlaması mucizesini yaşamasına kanal olan Brezilyalı şifası Joao de Deus (John of God) organizasyon ve turlarına dönem dönem bizzat katılıp hizmet vermektedir, John of God yetkili Casa rehberidir. Beyin sorunları ile ilgili dünyada öncü olan özel homeopatik kürler ile serebral palsi, ms, down sendromu,felci,dikkat eksikliği, hiperaktivite, otizm ve diğer beyin rahatsızlıklarına çalışan Dr.Oswal liderliğindeki G Terapi’nin, organizasyon ortağı Fatih Keçelioğlu ile Türkiye temsilciliğini yapmaktadır, Türkiye’nin doğa harikası bölgelerinde derinleşme kampları gerçekleştirmektedir.sabadenizuzun.com adresinden yaşama dair kişisel bilgi ve deneyimlerini paylaşmaktadır.

Halen kurumsal ve bireysel danışmanlık hizmetlerine devam edip, Anadolu Üniversitesi Sosyal Hizmetler Bölümünde okumaktadır. Dr. İsmail Uzun’un eşi, Elif Naz ve Çağatay’ın annesidir.

 

 

 209 total views,  2 views today

Next Post

Basın mensuplarına kapasite gelişim projesi!

                Trakya Kalkınma Ajansı ile teknik destek bünyesinde yapılan “Basın Mensuplarının Kapasite Geliştirme Projesi”nin ilk grubuna verilen eğitimler tamamlandı. Düzenlenen eğitimler hakkında bir açıklama yapan Carpe Diem Gelişim Merkezi kurucusu Saba Deniz Uzun, “Carpe Diem Gelişim Merkezi olarak vermiş olduğumuz eğitimlerde öncellikli hedefimiz […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp