Basın mensuplarına kapasite gelişim projesi!

admin

 

 

 

 

 

 

 

 

Trakya Kalkınma Ajansı ile teknik destek bünyesinde yapılan “Basın Mensuplarının Kapasite Geliştirme Projesi”nin ilk grubuna verilen eğitimler tamamlandı.

Düzenlenen eğitimler hakkında bir açıklama yapan Carpe Diem Gelişim Merkezi kurucusu Saba Deniz Uzun, “Carpe Diem Gelişim Merkezi olarak vermiş olduğumuz eğitimlerde öncellikli hedefimiz bireylerin mesleklerinde sağlıklı, mutlu, huzurlu, bir şekilde ilerlemelerini sağlamaktır. Bunun için de kişisel gelişim enstrümanlarını  kullanıyoruz.

Kişisel gelişim çalışmaları; hedeflerimize ulaşmada bizi motive eden bir  çok teknik ve stratejiyi içermektedir. Başkalarıyla iyi ilişkiler kurmak için adımlar atmaya yardımcı olmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İçimizdeki olumsuz düşünce, yargı ve inanç kalıplarını değiştirerek olumlu olan yeni inanç ve kalıplarını ortaya çıkarmaya yaramaktadır.

Eğitim proje kapsamında bizle birlikte olan tüm medya grubunun eğitimden kazandıkları becerileri kendilerine ve çalışma arkadaşlarına yansıtarak, topluma katkı sağlamalarını temenni ediyor, katılımcılarımıza teşekkür ediyoruz” dedi. Uzun,  Koç Carter’ın şu sözleriyle cümlelerini tamamladı:

En büyük korkumuz yetersiz olmamız değil. En büyük korkumuz, sanılanın ötesinde güçlü olmamız. Bizi en çok korkutan karanlık değil, kendi ışığımız. Küçük adamı oynamak dünyanın işine yaramaz. Etrafındaki diğer insanların kendilerini güvende hissetmesi için sana yeterince ışık vermez… Kendi ışığımızla etrafı aydınlatırken, diğerlerini de bilinçsizce aynı şeye zorluyoruz ve kendi korkularımızdan kurtuluyoruz. Bizim varlığımız diğerlerini de özgür kılıyor.” Dedi.

İlk grubun eğitimin tamamlanmasının ardından, projeyi değerlendiren Edirne Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Bitti, “Yoğun bir tempoda ve zaman zaman stresli ortamlarda çalışıyoruz. Arkadaşlarımız  ‘Basın Mensupları Kapasite Geliştirme Projesi’nin çok faydalı olduğu görüşünde birleştiler ve bu tür eğitimlerin devam etmesini talep ettiler. Dernek olarak eğitim çalışmalarımıza devam edeceğiz ve farklı projeler de hazırlayacağız. İkinci grubun eğitimleri de bugünden itibaren başlayacak. Üçüncü grubun eğitimleri ise Pazartesi günü başlayacak ve Çarşamba günü sona erdikten sonra projemiz tamamlanacak” dedi.

 165 total views,  2 views today

Next Post

Havsa Belediyesi Halk Oyunları Ekibi Bosna Hersek’te

              Havsa Belediyesi Halk Oyunları ekibi bu kez bayrağımızı Bosna Hersek’te dalgalandıracak. Katıldıkları tüm festivallerde Havsa’yı ve Türkiye’yi başarı ile temsil ederek bizleri gururlandıran ekip, bu kez de Bosna Hersek’te düzenlenen “7. Halk Festivali” ‘nde hünerlerini sergileyecekler. Havsa Belediyesi Halk Oyunları Ekibi Macarsitan Zigetvar’dan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp