İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 97’nci yıl dönümü için kutlama mesajı yayınladı.
 Cumhuriyet Bayramı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet yönetimi ilan etmesi anısına her yıl 29 Ekim günü kutlanmaktadır. Cumhuriyet’in ilanının 97’nci yılında İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, kutlama mesajı yayınladı. Demir mesajında:
“YARINLARIN TÜRKİYE’SİNDE İYİLİKLERLE YAŞAMAYI TEMENNİ EDİYORUM”
“Kurtuluş Savaşı’nda verilen insan üstü mücadeleler ile bu millet bağımsızlığını kazandı. Bağımsızlığının korunması ve halkın yeniden refaha kavuşması anlamında yenilikler yapılmalıydı. 29 Ekim 1923 tarihinde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde hayata geçirilen Cumhuriyet de bu yeniliklerin en büyüğüdür. Bugün bizler de kanla kazanılmış Cumhuriyet’in değerine vakıf olmak zorundayız. İçinde bulunduğumuz günlerde bazı kesimler tarafından Cumhuriyet’e karşı çıkan sözler ve ifadeler sarf edilebiliyor. Ancak farkına varamadıkları, ifade özgürlüklerinin temelinde Cumhuriyet’in yatmasıdır. Bu nedenle Cumhuriyet’in Türk Milleti’ne sağladığı getirileri bilmeli, bilmiyorsak öğrenmeli, yer geldiğinde de öğreterek, zamanında vatan için canını feda etmiş kahramanların, oğlunu cephede bırakmış annelerin acısının, kocasının özlemini çeken gelinlerimizin, özgürlüğü için yanıp tutuşan milletimizin mücadelelerine sahip çıkmalıyız. Bu nedenle Cumhuriyet’in ilanının 97’inci yıl dönümünde, sesimiz kısılmasın diye canını veren, ülkesinin yarını için kan döken, vatan için mücadele, Cumhuriyeti bin bir çeşit çiçekle süsleyerek bizlere sunan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehitlerimizi, gazilerimizi, cepheye sırtında cephane taşıyan annelerimizi rahmetle anıyor ve Allah’tan rahmet diliyorum. Yarınların Türkiye’sinde İYİ’liklerle yaşamayı temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.