Başkan Gürkan, Anneler Günü konserinde müjde verdi

adminnews-c67dac6700df357d731315158396b2dcEdirne Belediye Başkanlığı tarafından organize edilen Anneler Günü konserine, Belediye Başkanı Recep Gürkan ve Başkan Yardımcıları Çiğdem Gegeoğlu, Selçuk Çakır, Ertuğrul Tanrıkulu’da katıldı.
Anneler Günü dolayısıyla organize edilen Edirne Belediyesi Türk Sanat Müziği konserine, Belediye Başkanı Recep Gürkan ve Başkan Yardımcıları Çiğdem Gegeoğlu, Selçuk Çakır, Ertuğrul Tanrıkulu’da katıldı.
Trakya Üniversitesi Konservatuar Salonu’nda düzenlenen Anneler Günü konserine yoğun ilgi gösteren Edirne Halkı, Edirne Belediyesi Türk Sanat Müziği Topluluğu’nu ayakta alkışladılar.
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, konser sonuna kadar TSM Topluluğu’nu ilgiyle dinleyerek, şarkılara eşlik etti. Gürkan, konserde yaptığı konuşmada, “Cumhuriyeti bize armağan eden Ulu Önder Atatürk’ü, O eşsiz insanı dünyaya getiren Zübeyde Hanım’ı rahmet ve minnetle anıyorum. Ve tüm annelerimizin, anne adaylarımızın ve tüm kadınlarımızın daha özgür şiddete hiç maruz kalmadıkları, özgür bir Türkiye umudu ile anneler gününü kutluyorum.” dedi.
Gürkan konuşmasının devamında, Edirne Halkı’na müjde vererek, Edirne Belediyesi Konservatuarı kuracaklarını bildirdi.
Belediye Başkanı Gürkan, ”Belediyecilik günümüzde artık sadece o alt yapı hizmetlerini yapmak değil; belediyecilik o şehirde yaşayan insanların, o şehirde yaşıyor olmaktan mutlu olmalarını ve gurur duymalarını sağlamaktır. Çağdaş belediyecilik budur.
Biz Edirne’yi sanatın, kültürün, edebiyatın, sporun başkenti yapmak istiyoruz. Bu anlamda seçim döneminde açıklamıştım, bir belediye çocuk tiyatrosu kuracağız ve adının berkin elvan çocuk tiyatrosu olacak diye. Hafta sonu Kuzey Kıbrıs’taydım. CHP Kuzey Kıbrıs Gençlik Kolları’nın davetlisi olarak, bir dizi konferanslarda söyleşişlerde bulunmak için gitmiştim. Orada genç arkadaşlarımızla görüşmeler yaptım ve çok yararlı geçti. Ve bir karar verdik. Önümüzdeki yıl Edirne Belediyesi Konservatuarını kuruyoruz. Ve Berkin Elvan Çocuk Tiyatrosu da bunun içinde olacak. Hepimize hayırlı olsun.” diye konuştu.

news-504fbe799135126486bde3b66ba74977news-e3e1db6b5db4d11271e84ea4cd83942b

 

 

 88 total views,  2 views today

Next Post

Makine Mühendisleri Odası’ndan ziyaret

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı, Edirne Makine Mühendisleri Odası Başkanı Yaver Tetik, makamında ziyaret etti.   Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı, Edirne Makine Mühendisleri Odası Başkanı Yaver Tetik, makamında ziyaret etti.   Edirne Makine Mühendisleri Odası Başkanı Yaver Tetik ve beraberindeki Yönetim Kurulu üyeleri, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı makamında […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp