Başkan GÜRKAN, bir ilke daha imza atıyor

admin

Başkan GÜRKAN, bir ilke daha imza atıyor (1)

 

 

 

 

 

 

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, göreve geldiği ilk günden bu yana Edirne’de ilkleri yapmaya devam ediyor. Edirneliler, Başkan Gürkan ile birlikte yepyeni projelerle sadece Edirne’de değil Türkiye’de bir çok ilkleri yaşıyor.

Başkan GÜRKAN, bir ilke daha imza atıyor (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, her fırsatta Türkiye’nin en batısındaki kent olan Edirne’yi, tarih ve kültür başkenti olarak anılmasının yanı sıra tam bir yaşam şehri yapmak istediklerinin altını çiziyordu. Başkan Recep Gürkan, Edirne’nin mevcut sorunlarına yepyeni projelerle çözümler bulmasının yanı sıra vatandaşların daha rahat nefes alabilecekleri yeşil alanların çoğaltılmasına, engelli bireylerin sosyal yaşamlarına daha rahat adapte olabilmelerine olanak sağlamayı, yaşlılarla-gençlerin ortak paydada buluşabilecekleri sosyal yaşam ve kültürel faaliyetlere ağırlık verdi.

Başkan GÜRKAN, bir ilke daha imza atıyor (5)

 

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği ve tüm dünyada çocuk bayramı olarak kabul edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Edirneli miniklere büyük bir sürpriz hazırladıklarını bildirdi.

Başkan Gürkan, 5 bin metrekarelik bir alanda ‘Çocuk Sokağı’ çalışmalarına başladıklarını belirtti. Gürkan, “Edirne Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğümüz ile Fen İşleri Müdürlüğümüzün ortaklaşa çalışmaları ile yapımına başladığımız Çocuk Sokağımızın hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor. Şükrüpaşa Mahallesi’ndeki Engelli Eğitim Merkezimizin yanında kurulacak olan Çocuk Sokağımızda çeşit çeşit oyun alanları bulunacak. Çocuklarımızın bizlerin çocukluk anılarında saklı kalan sokak oyunlarını da rahatlıkla oynayabilecekleri sokakta, çocuklarımıza sosyal yaşam alanı yaratıyoruz.

Başkan GÜRKAN, bir ilke daha imza atıyor (4)

 

 

 

 

 

 

 

 

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza ergonomik bir oyun alanı yaratarak, onların apartmanlara hapsolmuş hayatlarından daha sosyal ortamda, arkadaşlık paylaşımlarını öğrenebilecekleri ve bilgisayardan uzak, bilinçli oyunlarla gelişimine katkı sağlamak istedik.

Hem ebeveynlerin hem de çocuklarımızın mutlu olacağı Çocuk Sokağımızı 23 Nisan’da halkımızın hizmetine sunacağız.” dedi.
Başkan GÜRKAN, bir ilke daha imza atıyor (2)

 80 total views,  2 views today

Next Post

Perspektifler konferansı

Trakya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Prof. Dr. Fehmi Yıldız Konferans salonunda Türkiye –Yunanistan Bölgesel Perspektifler Konferansı yapıldı. KonferansaT.Ü Rektörü Yener Yörük ,Vali  Vekili Beyazıt Tanç,   Kırklareli Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Gider, Rektör Yardımcısı Prof. D. Metin Aydoğdu, Yunanistan Edirne Konsolosu Paraskevi Charitidu,  T.Ü Edebiyat Fakültesi Dekan Vekili Prof […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp