Başkan Gürkan, Sarayiçi’nde incelemelerde bulundu

admin

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 654. Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali’ne hazırlanan Sarayiçi Er Meydanı’nda incelemelerde bulundu.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 654. Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ne hazırlanan Sarayiçi Ermeydanı’nı ziyaret ederek, buradaki  onarım ve yenileme  çalışmalarını yakında izledi.

Başkan Gürkan, Sarayiçi’nde incelemelerde bulundu (2)

 

 

 

 

 

 

 

2014-2015 kışının Edirne için çok zorlu geçtiğine değinen Gürkan, Edirne’de 4 kez nehir taşkının, bir kez de çok şiddetli fırtınanın yaşandığını söyledi.

Edirne’de  defalarca yaşanan doğal afetlerin Edirne’ye, özellikle de Sarayiçi’ne çok ciddi zararlar verdiğini ifade eden Gürkan, “654 yıldır savaşlara, kıtlıklara, yokluklara rağmen hiç durmadan devam eden bir organizasyonu, yaşanan bu doğal afetler nedeniyle hiçbir  zaman durdurmamız, kesmemiz söz konusu olamaz” dedi.

BİR BUÇUK AYDIR CANLA BAŞLA ÇALIŞIYORUZ

654 yıllık Dünyanın ikinci en  eski   spor organizasyonunu  Edirne Belediyesi olarak düzenlenmekten onur ve gurur duyduğunu ifade eden Gürkan, “Edirne’nin marka değerinin  dünyanın dört bir yöresinde tanıtımına çok önemli katkısı olan, UNESCO İnsanlığın Somut Olmayan Dünya Kültür Mirası’nda bulunan Kırkpınar’ımızı zamanında, Edirne’ye yakışır,  Türk tarihine ve Türk milletine ve Edirne’mize  yakışır bir şekilde gerçekleştirmek için yaklaşık 1,5 aydır canla başla çalışıyoruz” diye konuştu.

Sarayiçi’nin sel felaketi sonucu   yaklaşık 4,5 aya yakın, 2,5 metreye ulaşan  sel sular altında kaldığını ifade eden Gürkan, Burada meydana gelen 4,5 milyon TL tahribatı, tamamen kendi imkânlarımızla, bugünkü haline getirdik. Arkadaşlarımızın, 1,5 aydır bu seviyeye getirdiği çimler, daha da yetişmiş olacak. Burada  güreş tutacak  yiğitlerimize yastık görev yapacaktık” dedi.

Başkan Gürkan, Sarayiçi’nde incelemelerde bulundu (1)

 

 

 

 

 

 

“KIRKPINAR BU YIL AİLELERİN GELECEĞİ NEZİH BİR ORTAMDA OLACAK”

Edirnelilerin  özellikle son yıllarda Kırkpınar’a gelmekten çekinir  duruma geldiğine  dikkat çeken Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Edirneliler,  uzun süredir  kendi etkinlikleri olan  Kırkpınar’a gelmekten kaçınır oldular,  vatandaşlarımız buraya gelmeden  rahatsız olduklarını belirtiyorlar. Ama hiç  merak etmesinler,  Vatandaşlarımızın rahatsızlıklarını giderecek her türlü tedbiri aldık.

Kırkpınar alanı, Kırkpınar Festivali, bu yıl  herkesin aileleriyle birlikte gelebilecekleri nezih bir ortam olacak. Gelsinler bu güzellikleri  yaşasınlar. Burayı gördüklerinde  mutlaka  beze hak verecekler. Ülkemizin tüm güreş severlerini 20-26 Temmuz 2015 tarihinde Edirne’ye davet ediyorum” diye konuştu.

 

 

 160 total views,  2 views today

Next Post

Orestiada’da Türklerin uğrak yeri Mır Mır Restaurant

            Edirne’ye 20 Km mesafedeki Yunanistan’ın Orestiada Kasabasındaki Mır Mır Restoran Türklerin ikinci adresi oldu. Her gün Türk müşterilerini ile dolan Restaurantta fiyatların makul düzeyde olması Edirne’den gelen müşterilerin ilgisini çekiyor. Restaurant sahibi Yorgo Nuris ( Yusuf) işyerinde Edirne’den gelen misafirlerini en iyi şekilde ağırlamaktan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp