BAŞKAN HELVACIOĞLU’NDAN ÖRNEK ALINACAK UYARILAR…

admin

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, belediye bünyesinde kullanılan tüm araçların şoförlerini ve personellerini emniyet kemeri takmaları ve yaya ile okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamaları ve varsa bunlardan geçmek üzere olanlara ilk geçiş hakkını vermeleri, araç kullanırken sigara içmemeleri ve kılık kıyafet yönetmeliğine uygun giyinmeleri konusunda uyardı ve bu durumla ilişkin ilgili müdürlükler aracılığıyla tüm personele yazılı talimat verdi.

Başkan Helvacıoğlu, Belediye bünyesindeki araçların şoförlerinin ve içinde bulunan personellerin Kara yolları Trafik Kanunu’nun 78. Maddesi’ne istinaden sürüş esnasında emniyet kemeri takmaları gerektiğine dikkat çekerken ayrıca şu uyarılarda bulundu: “Ayrıca Kara yolları Trafik Kanunu’nun 74. Maddesine göre trafik ışıklarıyla veya levhalarıyla belirlenmiş kavşak giriş ve çıkışları ile yaya veya okul geçitlerine yaklaşırken tüm ilgili personelimizin yavaşlamaları, varsa bunlardan geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara durarak ilk geçiş hakkını vermek zorunda olduklarını unutmamaları gerekiyor.Bununla ilgili tüm şoför ve ilgili personellerimizin kurallara uymasını istiyoruz.”

Başkan Helvacıoğlu, 4207 Sayılı Tütün Ürünlerinin Zararının Önlenmesi ve Kontrolü Hakkında Kanun gereğince taşıt, iş makinası ve benzeri araçların içerisinde şoförlerin ya da yanında bulunan personellerin sigara içmeleri yasak olmasından ötürü ilgili tüm personelin gerekli hassasiyeti göstermesini rica etti.

Mustafa Helvacıoğlu ayrıca belediyede görev yapan tüm personelin 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun ilgili kıyafet yönetmeliği hükümlerine uymasını istedi.

Belediyenin Keşan’ın en önemli görünüş yüzü olduğunu vurgulayan Başkan Helvacıoğlu, “Kurallara önce biz uyacağız, sonra başkalarının uymasını bekleyeceğiz. Keşan Belediyesi olarak Keşan halkının karşısına her zaman güler yüzlü, temiz ve bakımlı çıkacağız. Çünkü Keşan halkı her zaman en iyisine layık. Örnek alınan bir Keşan ve Keşan Belediyesi’ni personelimizle birlikte oluşturacağız” 

 377 total views,  2 views today

Next Post

Üretimin desteklenmesi şart…

Saadet Partisi Edirne Tarım Komisyonu Başkanı Mansur İriş “çiftçinin desteklenmesi ve üretimin arttırılması milli bir meseledir, en büyük ihtiyaçtır” dedi. Ülke genelinde geçen yıla göre sanayiye giren süt arzında düşüş olduğunu ifade eden Mansur İriş şunları söyledi; Süt para etmeyince, yem pahalıolunca inekler kesiliyor. Bu hem süt hem de et […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp