Başkan Özcan’dan Öğretmenler Günü Mesajı

admin

Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Ülkeyi aydınlık geleceğe ulaştıracak öğrencileri yetiştiren adsız kahramanlarımız olan emekçi öğretmenlerin toplumun rehberi olduğunu belirten Özcan, “Geçmişin bilgi birikimini çağın bilgisiyle harmanlayarak istikbalimiz olan çocuklarımızın istifadesine sunan öğretmenlerimiz; inanmayı, başarmayı, ahlaklı olmayı ve insana dair bütün erdemleri azim ve fedakarlıkla öğretme çabası gösteren toplum rehberleridir.” dedi.

Dünyanın en kutsal ve en eski mesleklerinden olan öğretmenliğin her zaman bilginin üretilmesi, geliştirilmesi ve yarınlara aktarılması sürecinde çok önemli bir role sahip olduğunu kaydeden Mehmet Özcan, “Öğretmenlerimiz dün olduğu gibi bugün de değişimin, gelişimin, yenilenmenin ve daha ileri hedeflere doğru yürümenin anahtarı durumundadır. Öğretmenlerimiz, yurdumuzun her köşesinde, Atatürk ilke ve devrimleri ışığında, sağlıklı kuşaklar yetiştirmek ve yeni kuşakların çağdaş yaşam sürmelerine olanak tanıyan bilgi, birikim ve becerileri kazandırmak için özveriyle görev yapmaktadır.Okur-yazar olmanın ötesinde, her yaştan yurttaşımızın kendisini geliştirme, araştırma ve sorgulama gereksinimi içinde olması, toplumsal gelişmeyi de birlikte getirmektedir.Çocuklarımızın ve gençlerimizin, aydınlık bakış açısıyla geleceğe hazırlanmaları, yeniliklere açık, demokrasiyi ve çağdaş yaşamı özümsemiş bireyler olarak yetiştirilmeleri temel amacımızdır.Öğretmenlerimiz, bu amaca ulaşılmasında önemli sorumluluklar üstlenmekte; öğrencilerine temel eğitimin yanı sıra, kendi yaşamlarıyla da örnek olarak, düşünme, düşüncesini özgürce açıklama, kararlarını verebilme ve uygulayabilme yetisini kazandırmak için büyük çaba göstermektedirler.Her zaman ve her koşulda Cumhuriyet’in kendilerine yüklediği görev ve sorumlulukların bilinciyle hareket eden öğretmenlerimize, yurttaşlarımız ayrı bir değer ve önem vermektedir. Yüce hizmetlerinin karşılığı olarak, toplumumuzun sevgi ve saygıyla yaklaştığı öğretmenlerimizin her şeyin en iyisini hakettiğine inanıyoruz. Başöğretmen Atatürk’ün yol göstericiliğinde geleceğimize yön veren, yetiştirdikleri kuşaklarla çağdaşlaşma ve aydınlanma çabalarına öncülük eden öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyor, esenlikler diliyorum.” dedi.

 131 total views,  2 views today

Next Post

Türk Eğitim Sen'den anket "ÖĞRETMENLERİN BÜYÜK BÖLÜMÜNÜN KREDİ BORCU VAR."

Türk Eğitim Sen Edirne Şubesi Başkanı Hakan YILDIZ yaptığı açıklamada; “Türk Eğitim-Sen her yıl olduğu gibi bu yıl da öğretmenlerin mesleki ve ekonomik sorunlarını tespit edebilmek amacıyla bir anket çalışması düzenledi. Türk Eğitim-Sen’in internet sitesi de dahil olmak üzere 5 ayrı sitede yayınlanan anketimize 25 bin 732 kişi katıldı.   […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp