Başkan Recep Gürkan ve Meclis Üyeleri Mazbatayı aldı

admin

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve beraberindekiler  bugün saat/14.00 de Edirne Adliyesine  giderek  Başsavcı Uğur Yiğitbilek ve Adalet Komisyonu Başkanı Tayyip Durmaz dan Mazbatasını aldı. Burada bir açıkalma yapan Başkan  Gürkan;  AK Parti ve MHP’li meclis üyelerimize de başarılar diliyorum. Edirne hepimizin bir tek Edirne var. Siyaset halka hizmet demektir.Bundan sonra görevimiz kentimizi daha güzel ve müreffeh hale getirmektir. Bütün belediye meclis üyelerimizin belediye başkanı olacağıma söz veriyorum.” dedi. Gürkan’ın konuşmasından sonra CHP, AK Parti, MHP’den meclis üyesi seçilen isimler de mazbatalarını törenle aldı.

recep gürkan mazbata töreni3

Mazbatasını meclis üyeleriyle birlikte alan Belediye Başkanı Recep Gürkan Adliye Sarayı çıkışında parti gözetmeksizin tüm meclis üyeleriyle birlikte basına hatıra pozu verdi. Sempatikliği ve doğal davranışları ile başta tüm meclis üyeleri ve partililerin takdirini toplayan Gürkan halkın ilgi odağı oldu. 
EDİRNE belediyesi recep gürkan ve meclis üyeleri mazbata töreni (2)

Belediye Başkanı Recep Gürkan daha sonra;  meclis üyeleri ile birlikte Atatürk Anıtına geldi.  Burada halkın yoğun ilgisi ile karşılanan Gürkan halkı selamlayarak onlarla kucaklaştı. Atatürk anıtındaki  Tören bando eşliğinde saygı duruşu ardından İstiklal Marşının okunmasıyal başladı ve  Anıta çelenk konuldu. Çelenk konulmasından sonra törene katılan binlerce vatandaş,  Belediye Başkanı Recep Gürkan ve meclis üyeleri ile birlikte, Edirne Belediyesinin önüne geldiler. Belediye Başkanı Gürkan’ı burada Davul Zurna ekibi ve Halkoyunları Gurubu karşıladı. Gürkan ve belediye Meclis Üyelerini belediye önünde çok sayıda vatandaş büyük bir coşkuyla karşıladı.  Gürkan burada halka kısa bir konuşma yaptı. Gürkan konuşmasında şunları kaydetti; “Değerli Edirneliler sizin kızanınız olmaktan gurur duyuyorum. Seçim kampanyası süresince sonuçtan endişe duymadım. Edirnelilere güveniyordum. Bugünden sonra 150 bin Edirnelinin belediye başkanıyım. Şu anda parti rozetimi çıkarıyorum. Asla sizin başınızı öne eğdirmeyeceğim. Belediyede ilk olarak T.C yazısını taktık. Bu rumuz bize Atamızın silah arkadaşlarının ve şehitlerimizin emanetidir” dedi.

EDİRNE belediyesi recep gürkan ve meclis üyeleri mazbata töreni (79)

Daha sonra makamına geçen Gürkan çocukları,eşi ve damadı ile birlikte resim çektirdi.Gürkan Burada da Edirne’yi birlik ve beraberlik içinde yöneteceklerini tüm Edirne halkının belediye başkanı olmaya özen göstereceğini söyledi.

EDİRNE belediyesi recep gürkan ve meclis üyeleri mazbata töreni (106)

MECLİS MAKAMINDA İLK KONUŞMAYI YAPTI

Gürkan makamındaki törenin ardından Belediye Meclis Salonuna geçerek 5 yıl süre ile oturacağı makam koltuğuna oturdu. Recep Gürkan Belediye Meclis salonundaki konuşmasında, Edirne’nin yapısal anlamda büyük eksikliklerinin olduğunu kaydederek şunları söyledi; “ biz insan ve hizmet odaklı bir belediyecilik hizmeti vereceğiz.

EDİRNE belediyesi recep gürkan ve meclis üyeleri mazbata töreni (122)

Bugünden sonra mecliste bulunan partilerin kimlikleri bir yana bırakılarak, tek amaç Edirne olacaktır. Edirne’de yaşayan herkes bizim birinci sınıf yurttaşımız demektir. Herkese eşit olarak hizmet sunacağız. Yeşil alanlar hiçbir zaman ranta kurban edilmeyecektir” dedi. Gürkan, ilk meclis toplantısının 12 Nisan cumartesi günü saat 14.00 de yapılacağını kaydetti.

 130 total views,  2 views today

Next Post

Gürkan Milletvekilliği istifasını sundu

Edirne Belediye Başkanlığını kazanarak pazartesi günü mazbatasını alan Recep Gürkan Salı günü Ankara’ya giderek, mazbatasıyla birlikte Milletvekilliğinden istifa dilekçesini sundu. Yasalar gereği , Belediye Başkanlığı gibi halk oyu ile görevlere seçilen parlamenterler mazbatalarını almalarından sonra TBMM’ne istifalarını sunmaları halinde yeni görevinde karar kıldıkları için dilekçelerine sundukları anda istifaları kabul ediliyor. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp