BAŞKAN SEDEFÇİ’DEN HAMZA YERLİKAYA’YA TEPKİ

admin

– EDİRNE BELEDİYE BAŞKANI HAMDİ SEDEFÇİ:
– “KIRKPINAR AĞASI’NIN DUYGUSAL DAVRANDIĞINI DÜŞÜNÜYORUM”
– “BEN İŞİMİ YAPIYORUM, HAMZA YERLİKAYA DA İŞİNE BAKSIN”

Sn.Hamdi-Sedefçi     653. Tarihi Kırkpınar Güreşleri’nin ağası Süleyman Mecek’in doping olayından sonra ağalık parasını geri istemesi üzerine Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, “Ağa, geri kalan parayı ödemez ise biz kendisinden geri kalanını yasal olarak istemek zorundayız” dedi.

Sedefçi, Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya’ya da kendisine yönelik açıklamalarından dolayı tepki gösterdi.
652. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin başpehlivanı Ali Gürbüz’ün dopingli çıkmasının ardından Kırkpınar Ağası Süleyman Mecek’in, ağalık için yatırdığı parayı geri istemesine karşılık Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi böyle bir şeyin söz konusu olmadığını söyledi. Sedefçi, “Bırakın parayı iade vermeyi, biz eksik kalan kısmının, normal şartnamedeki paranın yatırmasını talep etmek zorundayız.

AW000690  Yatırılmazsa eğer, dava açmak zorundayız. Tam tarihini bilemiyorum ama bildiğim kadarıyla Eylül ayının sonuna kadar ağalık bedelinin geri yatırılması gerekiyor. Yatırılmadığı takdirde ağalığı iptaline kadar gidebilir ve yatırdığı para belediyeye kalır, kalan paranın da alınması için de dava açılır. İnşallah bunlara gerek olmaz, Belek Belediye Başkanımızın kardeşinin bu konuda duygusal davrandığını düşünüyorum. Ben de üzüldüm. Beklemediğimiz bir şey olarak doping skandalı Türkiye’ye yansımış. O yüzden hata yapılabilir. Ben de sevgili ağa kardeşimizin hata yaptığını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

“BEN İŞİMİ YAPIYORUM O DA İŞİNE BAKACAK”

Türkiye Güreş Federasyon Başkanı Hamza Yerlikaya’nın ‘Belediye Başkanı işine baksın’ şeklindeki açıklamasına cevap verin başkan Hamdi Sedefçi, “Ben işimi yapıyorum zaten. Benim işim başka, Yerlikaya’nın işi başka” dedi.

Başkan Sedefçi, Yerlikaya’nın sözlerine karşılık olarak şunları kaydetti:
“Ben Edirne Belediye Başkanıyım, Kırkpınar’ın başındaki insanım ben. Kırkpınar, Edirne’nin malıdır, Edirne Belediyesi’nin malıdır. Kırkpınar’a emeğini veren, parasını harcayan kurum Edirne Belediye Başkanlığı’dır. Ben burada Hamza’dan fazla hak sahibiyim.

Hamza, kurumun başındaki kişidir, federasyon başkanıdır. Ama Hamza taşın altına elini koymaz, ahkam keser yanlış şeyler söyler. Ben, burada ağabeylik yapmaya çalışıyorum. Elimi uzatmaya çalışıyorum, Hamza elimi itmeye çalışıyor, bu yanlıştır. Hamza Yerlikaya, herkese saygı gösterecek, burada Edirne Belediye Başkanlığı bu işi yapıyor. Tesis sahibi belediye başkanlığıdır, parayı harcayan ve patron belediye başkanlığıdır. Ben işime bakıyorum, Hamza da işine bakacak”

 62 total views,  2 views today

Next Post

‘Yeni Baş Pehlivan İsmail Balaban Oluyor’

Güreş Ağası Av. Ramazan Beyrek “Ata Sporumuzda Doping Olmamalıydı”   Üst üste 3.kez şampiyon olduğu için Altın Kemeri Antalya’ya kazandıran Ali Gürbüz’ün Doping kullandığı yankıları devam ederken, Güreş şampiyonasında 2.olan İsmail Balaban’ın Sponsoru (Ağası) Av. Ramazan Beyrek ve İsmail Balaban’dan çarpıcı açıklamalar geldi. Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde 3. kez üst üste […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp