Basketbol sahası yenilendi

admin

Edirne Belediyesi tarafından Vali Konağı’nın yanında yer alan deforme olmuş basketbol sahası yenilendi. Bakımı yapılan saha yepyeni bir görünüme kavuştu, ışıklı ve sessiz potayla basketbolseverlerin takdirini kazandı.

                Edirne Belediye Park ve Bahçeler kavuştu. Yenilenen basketbol sahası 29 Ekim Pazar Günü ilk basketbol turnuvasına ev sahipliği yapacak.

Vali Konağı’nın yanındaki basketbol sahasında gerçekleştirilen çalışmaları inceleyen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, zamanla deforme olan alanın zeminin asfalt olduğunu söyledi. Telleri kopuk olan sahanın içerisinde yer alan potaların durumunun da kötü olduğunu ve direklerin boyalarının ise eskidiğini ifade eden Gürkan, “ 525 metrekarelik alanda Müdürlüğü ekiplerinin çalışmasıyla, zamanla deforme olan 525 metrekarelik alanda yer alan basketbol sahası yeni bir görünüme yer alan basketbol sahasında ekiplerimizce ilk olarak beton, betonun üzerine epoksi astar atıldı. 3 kat mavi ve 5 kat yeşil silis kum karışımlı akrilik boyanın uygulandığı alanda yer alan potalar, profesyonel potalarla yenilendi. Potalar sessiz ve ışıklı. Ayrıca saha içi aydınlatma yapılırken, saha civarında bulunan tribünlerin de genel temizliği ve boyası gerçekleştirildi” dedi.  

                Yenilenen basketbol sahasının 29 Ekim’de basketbol turnuvasına ev sahipliği yapacağını ifade eden Gürkan, “Basketbol tutkunları, 29 Ekim’de yeniden düzenlediğimiz sahada karşı karşıya gelecek. Sporun ve kardeşliğin kazanacağı basketbol turnuvasına tüm basketbolseverleri davet ediyorum” dedi.

 306 total views,  2 views today

Next Post

PTT Başmüdüründen Vali Özdemir’e Ziyaret

PTT Edirne Başmüdürü Tamer Tangör ve beraberindeki heyet, Edirne Valisi Günay Özdemir’i makamında ziyaret etti. PTT’nin 177. kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlenen etkinlikler kapsamında, Başmüdür Tamer Tangör ve beraberindeki heyet Edirne Valisi Günay Özdemir’i makamında ziyaret etti. PTT’nin yayınlarından oluşan kitapları Vali Özdemir’e takdim eden Başmüdür Tangör, çalışmaları hakkında da bilgiler […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp