Batının dayatma sistemiyle eğitimde başarılı olunmaz

admin

Okulların yarıyıl tatiline girmesi vesilesi ile bir açıklama yapan Saadet Partisi İl Başkanı Ali Demirkıran, Ülkemizdeki eğitim sisteminin Batı’nın dayattığı bir sistem olduğuna dikkat çekti.  Ali Demirkıran, “Eğitim toplumun en önemli meselelerinin başında gelir. Eğitimin önemini bilmemenin faturası ağır olur” açıklamasını yaptı.

Yüce kitabımızın ilk ayetinin  “OKU” olduğuna işaret eden Demirkıran, “Okumak, bir yönüyle cehalete savaş açmaktır. Cahil, okuma yazma bilmemek değildir. Cahil, insanın Allah’ı, kendini ve kâinatı bilmemesi, tanımamasıdır. Biz Milet olarak bin yıl böyle bir köklü eğitimle büyük bir coğrafyaya barış, huzur ve adalet götürdük. Bugün ise kendi değerlerimizden uzak dayatma bir eğitimin bedelini ağır ödüyoruz” şeklinde konuştu.

MERHAMET, PAYLAŞMA, KUL HAKKI EĞİTİMİN MERKEZİNE ALINMALI

Demirkıran devamla, “Biz tüm özelde kendi insanımızda, genelde tüm insanlığa ‘Önce ahlak ve maneviyat’ı anlatmalıyız. Merhameti ve paylaşmayı, gerçek insan haklarını ve de kul hakkını anlatmalıyız. Adaletin olmadığı bir dünyada barış ve huzurun olmayacağını anlatmalıyız. Batı’nın dayattığı eğitim sistemi ise toplum çöküşe sürükler. Bugün uygulanan müfredattaki sıkıntıların farkında olmamız lazım. Farkına varmazsak bu bozukluk toplumumuza telafisi güç zararlar verir” dedi.

 97 total views,  5 views today

Next Post

EMITT’in vazgeçilmezi ‘Keçecizade’

Dünyanın dört bir yanından gelen turizmcileri ağırlayan 22. Uluslararası Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMITT) her yıl olduğu gibi bu yılda Edirne’nin en köklü şekerleme firması Keçecizade standı büyük ilgi gördü. Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 85’i aşkın ülkeden katılan kurum ve kuruluşlara kapılarını açan EMITT Fuarı başladı. Büyük […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp