Batum “kadınlar çocuk sayısı hesabıyla ölçülüyor”

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

CHP İl Başkanlığında yapılan toplantıya CHP Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum ve İl Başkanı Oktay Bozkurt, Edirne Belediyesi Aday Adayı Teoman Özdöl ve beraberindeki partililer katıldı.

chp-süheyl batum-edirne

CHP İl Başkanı Oktay Bozkurt, kadınlara seçme ve seçilme hakkının verilişini kutladı.

chp-süheyl batum-edirne (2)

CHP Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum konuşmasında; Kadınlara seçme ve seçilme hakkı verilişinin76. Yıldönümü nedeniyle bir toplantı düzenlendiğini Bu toplantıda konuşmacı olarak davet edildiği için mutlu olduğunu söyledi.

chp-süheyl batum-edirne (7)

Batum Konuşmasını şöyle sürdürdü; “ Gezimize Çarşamba günü Trakya’dan başladığı Çorludan başlayarak kahvelerini içe içe çok geç saatte Edirne’ye varabildik. Türkiye’de kim ne desin Cumhuriyet çok önemli bir süreç başlatmıştır. Çok önemli bir dönemi aşmıştır Cumhuriyet Kuruluşu ile birlikte. Türkiye Cumhuriyetini dünyadaki diğer Cumhuriyetlerden ayrılan en önemli farklardan bir tanesi diğer cumhuriyetlerde kadınların vatandaş sayılması birey sayılması için neredeyse 100 yıla yakın süreler hatta Fransa’da 200 yıla yakın süre geçmiştir. Onlar söyle düşünmüştür Cumhuriyeti kurduk eğemezliği insanlara verdik ama bu insanların içinde kadınlar yoktur diye düşünmüştür.

chp-süheyl batum-edirne (12)

Bugün birileri tarafından bilinçli olarak kötülenen Atlantik ötesi laboratuarlarda yapılan planlarla kötülenen cumhuriyetin en önemli özelliği kadına erkeğe eşit değer sarf ederek gerçekten olan yerini vererek cumhuriyeti kadınlarla erkeklerin oluşturacağı seçmen kitlesi ile yönetileceği belirmesi olmuştur.

chp-süheyl batum-edirne (21)

Yedi yıl içersinde şimdi biz bunun yıldönümünü kutluyoruz. Hem de ne gün kutluyoruz. Bunların unutulmak istendiği kadınların sadece dört çocuk yaptığı takdirde üç çocuk yaptığı takdirde adı kayıtlarda geçecek bir kişi olarak düşünüldüğü bir dönemde yapıyoruz.

chp-süheyl batum-edirne (20)

Birde şu dönemde yapıyoruz. Bizim için insan Cumhuriyetçiler için kadın erkek sağ, sol şu bu hep aynıdır. Nasıl bir dönemden geçiyoruz dikkat edin. Türk Ordusunun yarısını bazı ahlaksız planlarla birileri içeri attı. Atarken de şöyle dedi. İrtica ile mücadele etmek istiyorlar bunlar o yüzden bak internet sitesi kurmuşlar diyerek içeri atıldı yirmi yıl yedi.

chp-süheyl batum-edirne (29)

Bu olaydan birkaç gün sonra öğreniyoruz ki iki yıl sonra meğer 2004’te bu planın altında bu ülkenin sözüm ona başbakanı denilen adamın cumhurbaşkanı denilen adamın imzaları varmış fakat ahlaksızlığın boyutları ben onlara söylemiyorum oyunun ahlaksızlığı için söylüyorum. O kadar büyük ki birileri bunu 10 yıl saklamış. Şimdi burada gördüğünüz insanların hepsi namuslu onurlu insanlardır. Kendi imza attıkları plan için başkaları 20 yıl yese çokluğundan çocuğundan mahrum kalsa bir deriz ki ,dur dur deriz. Kadın erkek böyle olmaz rezillik olur mu böyle şey bunun altına biz imza attık deriz. Ama bu oyunun oyuncuları, adam içerde kılını kıpırdatmıyor ve biz bu adama cumhurbaşkanı diyoruz Arkadan öğreniyoruz ki, on sene sonra o planın altında şimdi kadın olsun erkek olsun biz cumhuriyet Halk Partisi olarak Cumhuriyet Türkiye’sinin insanlarını seçme seçilme hakkı verilmesi yıl dönümü için buradayız. Sayın Başkan’a Türk Kadınlar Birliği ve Edirne Baro’suna teşekkür ediyorum. Bunu bir kez daha hatırlatacağız. Bu ahlaksız oyun mutlaka düzenleyenlerle beraber yıkılacak bu ülkeden ahlaklı namuslu, onurlu, dürüst insanların Türkiye’si tekrar olacak “dedi

chp-süheyl batum-edirne (48)

Konuşmanın ardından Batum’a CHP Edirne İl Başkanı Oktay Bozkurt tarafından Atatürk rozeti hediye edildi.

chp-süheyl batum-edirne (59)
chp-süheyl batum-edirne (111) chp-süheyl batum-edirne (117) chp-süheyl batum-edirne (119)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 306 total views,  2 views today

Next Post

TÜRK KADINLARI KUTLANMALI

Türk Kadınlar Birliği, kadınlara seçme ve seçimle hakkının verilişinin 79. Yıldönümünde Edirne’de bir dizi etkinlik düzenledi. Bazı kadın derneklerinin sesinin ve soluğunun çıkmadığı bir zamanda Edirne Türk Kadınlar Birliği’nden Türkiye’nin 60 ilinden 400 Bayanı Edirne’ye gelerek, kentimizin tanıtımı için bir dizi etkinlik düzenledi. Türk Kadınlarımızın bu çalışmasını kentimizin tanıtımı açısından […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp