“Bayer Genç Bilim Elçileri”, Edirne’de Çocuklarla Buluşuyor

admin

 

Artı  İletişim yönetmeni  Osman Porov etkinlikle ilgili olarak yaptığı açıklamada”- Bayer ve Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) işbirliğiyle geçtiğimiz yıl hayata geçirilen “Bayer Genç Bilim Elçileri” projesinin 2012-2013 eğitim-öğretim yılı saha uygulamaları Edirne’de devam ediyor.

-Toplum Gönüllüsü gençlerden oluşan bilim elçileri, Edirne Kıyık’taki 50.Yıl İlköğretim Okulu’nda öğrencilerle buluştu.

-İlköğretim çağındaki çocuklara bilimi sevdirmeyi amaçlayan projeyle, 2013 yılında altı ilde (İstanbul, Bolu, Osmaniye, Kars, Edirne, Ordu) 1350 ilköğretim öğrencisine ulaşacak.

Edirne, 3 Nisan 2013 – Bayer Türk ve Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG)’nın hayata geçirdiği “Bayer Genç Bilim Elçileri” projesi kapsamında ilköğretim okullarındaki çalışmalar aralıksız devam ediyor. Projenin eğitimlerinden biri Edirne Kıyık‘taki  50. Yıl İlköğretim Okulu’nda gerçekleştirdi. Etkinlik, Edirne İl Milli Eğitim Şube  Müdürü Ercan Aras, TOG Vakfı Proje Ekibi Özge Sönmez, Nisan Su Tablacı ve Bayer Türk Kurumsal İletişim Müdürü Nevra Çağman ve projede yer alan gönüllü Bayer Türk çalışanlarının katılımıyla gerçekleşti   Bayer Genç Bilim Elçileri, öğrencilerle kaliteli zaman geçirerek hem eğlenmelerini, hem de bilimden korkmak yerine bilime ilgi duymalarını sağlamaya çalışıyor.  50. Yıl İlköğretim Okulu’ndaki eğitimler 31 Mayıs 2013 tarihine kadar devam edecek.

50.Yıl İlköğretim Okulu Müdürü Ethem Erouğan  yaptığı açıklamada” Türkiye’de bilim eğitimini desteklemek amacıyla yola çıkan Bayer Genç Bilim Elçileri Projesi Şubat ayında okulumuza başvurdu. .Okulumuzdaki öğrencilerin yaşamını yaratıcılık ve eleştirisel düşünme yeteneklerini geliştirmek amacıyla 18 Şubat’tan bu  yana hafta içinde derslerden sonra bilim elçileri programlarının amacını tanıttılar . Bu programa  büyük bir katılım oldu.Böylece   öğrencilere bilimi sevdirme bilimin zor olmadığını eğlenceli oyunlar ve deneylerle uyguladılar.Çocuklarımız bundan çok faydalandılar.Bundan 4-5-6. Sınıflar yararlandı’ dedi

2

 

 113 total views,  2 views today

Next Post

Başarı Dersanemizin Geleneği Haline Geldi

Edirne FEM Dershaneleri  ÖSS Şube Müdürü  Muammer Eker yaptığı açıklamada.ÖSYM, 2013 YGS Sınavını, öğrencilerin ve ailelerinin heyecanlı bekleyişlerini en kısa sürede bitirmek için, sonuçları 1 Nisan tarihinde açıklandığını belirterek Şunları kaydetti” ÖSYM, öğrencilere, haziranda yapılacak LYS’lere yüksek bir motivasyonla çalışma yapabilmeleri için zaman ve fırsat kazandırmış oldu. ÖSYM, 2013 YGS […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp