BAYRAK KRİZİNE CHP’Lİ GÜRKAN’IN TEPKİSİ

admin

turk-bayragi-1310408-465x309      CHP Edirne Milletvekili Recep Gürkan, “Terör örgütünün paçavrasını bayrak diye millete tanıtıp karşısında sessiz kalanlar, Türk bayrağı karşısında ayağa kalkmayarak bu millete gerçek yüzlerini göstermişlerdir” dedi.

Geçtiğimiz Pazar günü Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin yapıldığı Sarayiçi Er Meydanı’nda final maçı öncesi Türk bayrağı eşliğinde Onuncu Yıl Marşı’nın okunduğu esnada protokolde bulunan Edirne Valisi Hasan Duruer, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ve Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun, kortejin geçişi esnasında ayağa kalkmadıkları görülmüştü. Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in yaptığı açıklamada, “Edirne Kırkpınar güreşlerinde protokoldekilerin ayağa kalkmasını gerektirecek olan şey İstiklal Marşı’dır” demesi üzerine CHP’li vekil Recep Gürkan eleştiride bulundu.
Gürkan, şunları kaydetti: “Bir ulusun, bir bireyin sıfatı ne olursa olsun bayrağından utanıyorsa, bayrağının karşısında ayağa kalkmaktan kaçınıyorsa, kendisine başka bayraklı ülke bulsun. 652 yıldır olmamış bir şeyi geçtiğimiz Pazar günü yaşadık. Başpehlivanlık final maçı başlamadan önce gelenek olduğu üzere hakemlerimiz, davul zurna ekiplerimiz, pehlivanlar, organizasyon komitesinde görev alanlar Onuncu Yıl Marşı eşliğinde şanlı bayrağımızı, bağımsızlığımızın sembolünü alan içinde dolaştırmaya başladılar.

AW000861Oradaki bütün seyirciler, protokoldeki bazı üyeler büyük bir coşkuyla ayağa kalkarak yüreklerinden alkışlayarak bayrağımızın geçişini ayakta selamladılar. Biz o anda bayrağımızın geçişinin heyecanını yaşadığımız için daha sonra fark ettik ki maalesef hükümetin üç bakanı, Başbakan’ın, ‘ben her türlü milliyetçiliği ayaklar altına aldım’ diyen Başbakan’ın 3 bakanı baktık ki ayağa kalkmamışlar. Hükümetin bakanlarının dışında hükümetin memurları da ayağa kalkmamışlar. Bu durum Türk tarihi açısından ilk defa yaşanan bir durumdur. Utanç verici bir tablodur.

Bunu yapanların gerçekten bu durumdan utanmaları gerekmektedir; şehitlerimizin kanından, atalarımızın bu uğurda verdikleri canlardan… Bayrağımıza böyle bir saygısızlığı hiçbir hükümet üyesinden, hiçbir Türk vatandaşından görmedik. Bu ülkeye kaçarak geldiğini söyleyenler, bu ülke vatandaşı olmak için canını tehlikeye attığını söyleyenler, baştan ülkenin rumuzunu değiştirmeye çalıştılar. Şu anda ise bağımsızlığımızın sembolü olan bayrağımıza yaptılar. Ben eminim ki Türk milleti vakti geldiğinde bu saygısızlıklara, bu taş tabulara cevap verecektir. Tarihte birçok örneği yaşandığı gibi tekrar onlara da yaşatacağız.”

 112 total views,  5 views today

Next Post

TREDAŞ, ELEKTRİK KESİNTİSİNE KARŞI UYARDI

Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ), Edirne İşletme Müdürlüğü sorumluluk alanında yapacağı çalışmalardan dolayı elektrik kesintilerine karşı vatandaşları uyardı. TREDAŞ Edirne İşletme Müdürlüğü sorumluluk alanında, Malkara Trafo Merkezi’nde (TM) yapılacak bakım çalışması nedeniyle; 12 Temmuz 2013 Cuma günü 12:00-13:00 saatleri arasında 1 saat süre ile;  “Edirne’nin Keşan İlçesi Yenimuhacır Beldesi, Keşan ile Malkara İlçesi arasında […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp