Bayram öncesi denetlemeler arttı

admin

Edirne Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi, şekerleme ve tatlı imalatçılarının denetimlerini daha da arttırdı.

Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, şekerleme ve tatlı imalatçılarına yönelik rutin denetimlerin, Belediye Sağlık İşleri Birimi ve Zabıta Müdürlüğü ekiplerince, Kurban Bayramı öncesi artarak devam ettiğini belirtti.

Bayram öncesi denetlemeler arttı (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

Tanrıkulu, bayram öncesi, gıda ürünlerinin sağlıklı bir şekilde tüketiciye ulaştırılması için denetimlerin sıklaştırıldığını ifade ederek, “Edirne Belediyesi olarak yaklaşan bayram öncesi, yıl içerisinde periyodik olarak devam eden denetimlerimizi sıklaştırdık. Belediyemiz Veteriner İşleri Müdürlüğü Sağlık İşleri Birimi ve Zabıta Müdürlüğü ekipleriyle birlikte, kentimizde faaliyet gösteren şekerleme ve tatlı imalatçılarına yönelik denetimlerimizde,  halkımızın güvenli gıda tüketebilmelerini hedefliyoruz” dedi.

Denetimler de, iş yerinin genel temizliğinden, personel ve alet-ekipmanın hijyeniğine kadar, her detayın kontrol edildiğini kaydeden Tanrıkulu, “İmalatçı tarafından satışa sunulan gıda ürünlerinin güvenliği, kalitesi, saklama koşullarının yasalara uygunluğunu denetliyoruz. Gerektiği takdirde iş yerlerine yasaların öngördüğü cezai işlemleri başlatıyoruz. Amacımız, Kurban Bayramı öncesi halkımızın güven içinde gıda tüketimini sağlayabilmeleridir” şeklinde konuştu.

Denetimlerin bayrama kadar süreceği kaydedildi.

Bayram öncesi denetlemeler arttı (1)

 116 total views,  2 views today

Next Post

Gloria Park'ta muhteşem düğün

              Edirneli iş adamı Cavit ALAMUT tarafından yapılan ve Trakya’nın en büyük gösteri ve çok amaçlı salonu Gloria Park Ayfer ve İlyas Kavuranlar çiftinin muhteşem düğünü ile kapılarını açtı. Also Gıda  İnşaat Turizm Tic. A.Ş tarafından Edirne-Havsa yolu üzerinde bulunan ve Trakya’nın en büyük […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp