Bedensel Engelli Özge Üstün’ün “Üstün” Başarısı

admin

Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu tarafından İstanbul’da düzenlenen Bedensel Engelliler Yüzme Türkiye Şampiyonası’nda 3 altın madalya kazanarak büyük bir başarıya imza atan lise öğrencisi Özge Üstün, bundan sonraki hedefinin Paralimpik Oyunları’na katılmak olduğunu açıkladı.
Bedensel Engelliler Türkiye Yüzme Şampiyonası’nda 100 metre serbest, 50 metre serbest ve 100 metre kurbağalama kategorilerinde altın madalya kazanan bedensel engelli yüzücü Özge Üstün, annesi Sevim Üstün ve öğretmeni Canan Zerev Üstev ile Vali Hasan Duruer’i makamında ziyaret etti. Kazandığı madalyaları Hasan Duruer’e getiren 18 yaşındaki lise öğrencisi Özge Üstün Vali Duruer’e daha büyük başarılara imza atmak için söz verdi.
İstanbul’daki şampiyonanın bugüne kadar yapılmış en geniş kapsamlı şampiyona olduğunun altını çizen Üstün, organizasyona 200’e yakın sporcunun katıldığını söyledi. Şampiyonaya çok iyi hazırlandığını kaydeden Üstün, “Bir buçuk senelik bir emeğimin karşılığını 3 altın madalya kazanarak aldım. O kürsüye çıkmak beni çok mutlu etti. Kazandığım madalyalar sayesinde Paralimpik Oyunları’na katılma hakkı elde ettim. Sıradaki hedefim burada altın madalya kazanmak” dedi.
VALİ DURUER: MEMLEKETE FAYDALI BİR İNSAN OLACAK
Vali Hasan Duruer de Özge’nin elde ettiği başarıyla gururlandıklarını ifade ederek, “Kendisiyle geçen gün havuzu incelemeye gittiğimde tesadüfen tanıştım. Orada bana şampiyonaya hazırlandığını söyledi ve bana madalya sözü verdi. Şimdi görüyoruz ki verdiği sözü üçe katlamış. Kendisi aynı zamanda derslerinde de başarılı bir öğrenci. Memlekete faydası olacağını düşünüyorum. Öğrencimizi, ailesini ve öğretmenlerini tebrik ediyorum” diye konuştu. Vali Duruer daha sonra Özge Üstün’e matruşka hediye etti.
Spina Bifida (embriyolojik yaşamda omiriliğin kapanması) ve Hidrosefali (beyinde su toplanması) hastalıkları nedeniyle doğuştan bedensel engelli olarak dünyaya gelen Özge Üstün İlhami Ertem Lisesi’nde son sınıf öğrencisi. Yüzme sporuna 1,5 yıl önce ailesinin desteği sonucu başlatan Üstün çalışmalarını Fatih Sultan Mehmet Yüzme Havuzu’nda sürdürüyor.AW000458

 178 total views,  2 views today

Next Post

Eğitim Fakültesi Öğrencilerinden Kütüphane Kampanyası

Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Öğretmenliği öğrencileri kitap okumanın önemini vurgulamak amacıyla kütüphane kurma kampanyası başlattılar. Eğitim fakültesi bünyesinde kurulacak kütüphaneye kitap desteği sağlamak için, öğrenciler kurum, kuruluş ve sivil toplum örgütlerini ziyaret etmeye başladılar. Temsilci öğrenciler bu ziyaretlerin ilkini Öğretim Üyesi Yrd. Doç. İsmail KILIÇ ile birlikte, Vali […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp