BEDESTEN ARKASINDA TRAFİĞE ÇÖZÜM BULUNMALI

admin

Edirne Merkez Bedesten arkası otopark çevresinde gündüzleri  trafik iyice  kilitleniyor. Yolda seyreden araç sürücüleri  bu yollardan geçmek için  yer bulamadığından yakındığını belirten  çevre esnafları” Zorunlu ihtiyaçları için aracı ile buraya gelen insanlarımız  araçları için geçecek yol bulamıyor. 7 yolun kavşağı olan bu yöreye park eden araçlar trafiği içinden çıkılmaz hale getiriyor. Bu  trafik sıkışıklığının önlenmesi konusunda yetkililere çeşitli kez duyuru yapıldı. Fakat buradaki trafik kaosunun önü bir türlü  alınamadı. Herhangi bir acil durumda aracı ile buradan geçmek mümkün değil. Şehrin merkezinde  böyle trafik zorluğu yaşanmamalı araçlarını park etmek isteyenler için yanında otopark var. Bu görüntüsü ile  çok dar olan bu  yolda bir de yol üzerine araçların park etmesiyle  yol geçilmez  hal alıyor. Trafik yetkililerinin bu bölgeye düzen getirmelerini, trafik akışı sağlamalarını bekliyoruz” uyarısında bulundular

el�# e@� �  güçlenir.

 

Türklerde tarih boyu süregelen ve  güçlü olan aile bağları dini bayram günlerinde  daha da pekişmiş olur.

Böyle Kutsal Bayram Günlerimizi son yıllarda olduğu gibi, tatili fırsat bilerek ailesinden uzak yerlerde, farklı ortamlarda kutlama  olarak algılamamak gerekir.

Tatil yapmak her zaman mümkündür. Fakat böyle bayram günleri yılda sadece iki kez kutlanır. Bu günlerimizi yakınlarımızın, ailelerimizin yanında akrabalarımızla eş ve dostumuzla bir araya gelerek kutlamalıyız. Bu geleneğimize her nedense gereken özeni göstermiyoruz.Bayramı fırsat bilerek, bu kutsal günü tatil yörelerinde geçirme alışkanlığımız her geçen yıl daha da yaygınlaşıyor. Alilerimizi bayram günlerinde yalnız bırakıp bayramı sıradan bir tatil gibi kutluyoruz. Canlarımıza, yaşlı aile büyüklerimize bir telefon ederek bayramlarını kutlama alışkanlığımız, onları rencide ediyor. Yaşlılarımız bayram günlerini dört gözle bekliyor.Bayram  günü gelsin oğlumu torunumu göreyim diye yıllara bakar. Biz onların bu beklentilerini dikkate almayıp tatil yörelerinde bayramı geçirdiğimizde onları ziyadesiyle  üzmüş,kalplerini kırmış oluruz. Bu bayramlar onlar için zehir oluyor. Onun için böyle milli bayramların en anlamlı ve geleneğimize uygun kutlama  şekli ailelerimiz ile bir araya gelip akrabalarımızla birlikte kutlamaktır. Bu geleneğimizi kaybeder. Bazı sosyete,entel çevrelerinin benimsediği gibi “sen aileyle bir araya  gelmeye boş ver deniz kenarında otellerde kafanı dinle” demek bayramın özüne ve milli değerlerimize aykırı bir kutlama yöntemidir. Bayram günlerinde yanlarına gitmediğimiz yakınlarımız belki de gelecek bayramda hayatta olmayacaklardır. Bu durumda bayramlarda  elini öpmediğimiz ailelerimizin kaybından üzüntü duymayacak mıyız?   İçimiz sızlamaz mı?  Bayramların güzelliği ailelerle birlikte yaşanmalı,ayni hava teneffüs edilerek sevgiye saygıya  odaklanmalı.

Böyle bayram günlerinde özellikle toplu konutlarda, apartmanlarda yaşayan komşular birbiri ile bayramlaşmayı ihmal etmemeli. Günümüzde, ayni çatı altında yaşadığı halde bayramlarda birbirine gidip gelmeyen komşular var.

Bunlar Türk milletine has hoşgörü ve sevgiyi zedeler. Bu sevgi yazlaşmasına fırsat vermemeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle Mübarek Kurban Bayramınızı en içten duygularla kutlar, huzurlu ve mutlu günler geçirmeniz dileklerimi sunarım. 

 235 total views,  2 views today

Next Post

Edirne Valisi Hasan Duruer Gazetemizi Ziyaret Etti

Gazetemiz Edirne Ajans’ı ziyaret eden Valimiz Hasan Duruer’i Haber Müdürümüz Fikri Yalın muhabirlerimizden Sezer Tokaç ve Cevat Alkan karşıladı. Ziyareti sırasında  Edirne Ajans gazetesi ve Radyo  Su hakkında bilgi alan Duruer’e Haber Müdürümüzce gereken   bilgi verildi. Vali Duruer Edirne’de göreve geldiği günden bu yana  kentin sorunlarını tespit ettiğini, bunları  bir […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp