Belediye Ayşekadın’a Oyuncak Ve Kitap Kutusu Koydu

admin

Daha önce Edirne’nin en önemli yerlerinden biri olan Saraçlar Caddesi’ne kurulan oyuncak ve kitap kutusunun bir başkası da, Ayşekadın’da bulunan meyve tabağı  yanında ki parka kuruldu.

Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul TANRIKULU, yaptığı açkılamada; ‘’Edirne Belediyesi Sosyal Yardımlaşma Müdürlüğünce daha öncesinde Saraçlar Caddesine bu kutudan koyduk, halkımızın da desteği ile kutuyu bir ay içinde üç kere boşaltıp kitap ve oyuncakları ihtiyaç sahiplerine teslim ettik.Olumlu tepkiler aldık, kutunun aynısından bir tanede Ayşekadın’a kurduk.Ayşekadın’a kurduğumuz bu kutu sayesinde Edirne Bedensel Engellileri ve Ailelerini Koruma Derneği ile yapacağımız iş birliği ile burada toplanan kitap ve oyuncakları, bedensel engelli kardeşlerimizle buluşturmayı planlıyoruz.

DEZAVANTAJLI ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ İNGİLİZCE EĞİTİMİ

Ayrıca İngilizce öğretmenliği okuyan üniversite öğrencileri, dezavantajlı öğrencilere ücretsiz İngilizce eğitimi verecek.’’dedi.

TANRIKULU, yeni projelerinden biri olan ‘’ASKIDA EKMEK’’ kampanyasının hız kesmeden devam  ettiğini ve yeni bir proje olan ‘’ATIK YAĞ’’ projesini çok kısa sürede devreye sokacaklarını belirtirken proje kapsamında 5 litre atık yağ getiren her vatandaşa 1 litre sıvı yağ vereceklerini de basın aracılığı ile halka duyurdu. Edirne Bedensel Engellileri ve Ailelerini Koruma Derneği Başkanı Dilek Kaynak kutunun indirilmesinin ardından ilk oyuncakları atarak gazetecilere ‘’OYUNCAK VE KİTAP EVİ’’ önünde poz verdi.
AW000473

 213 total views,  2 views today

Next Post

Gazi Mihal Köprüsü Çevresinde Sokak Lambaları Neden Yanmıyor?

Edirne merkezden Gazimihal köprüsü istikametindeki yolun köprü çevresindeki bölümde geceleri  sokak lambaları yanmıyor.  Sokakların karanlık olması nedeniyle geceleri bu semtten geçmeye çekindiklerini belirten sokak sakinleri.”Lambalarımız yanmıyor diye yetkililere defalarca duyuru yaptık  ilgilenen olmadı. Burası her gün binlerce insanımızın gelip geçtiği ayni zamanda uluslar arası  yol ile bağlantılı bir yolun üzeri. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp