Belediye Bando takımı ve güreşçileri Bulgaristan festivalinde

admin

HASAN AVCI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bulgaristan’da düzenlenen 60. Kostadin Manov festivaline Edirne’ Belediyesi bando takımı da davet edildi. İki gün devam eden festivalle ilgili olarak açıklama yapan Edirne Belediyesi Kültür Müdürü Hasan Avcı; “Bandocularımız bu festivalde Edirne’yi en iyi şekilde temsil ediyorlar. Bandocularımız yurt dışı başarıları biliniyor. Onun için yurt dışı etkinliklerine davet ediliyor. Belediye Başkanımız Recep Gürkan bu tür kültürel etkinliklere büyük önem vermektedir.  Diğer taraftan yine Bulgaristan’ın Burgaz ili Ruem’de düzenlenen 37. kurtuluş yıldönümü festivalinin 28-29 Mayıs tarihlerindeki etkinliklerine Edirne belediyemizin güreş ekibi davet edildi.

Güreşçilerimiz de bugüne kadar birçok etkinliklere katılarak Edirne’mizi en iyi şekilde temsil etti.

Yağlı güreşin merkezi olan Edirne’mizi ve Kırkpınar’ı tanıtıyorlar. Güreşçilerimiz daha önceki yıllarda da bu tür etkinliklerde Edirne’yi en iyi şekilde temsil ettiler ve ödüller aldılar.

Belediye Başkanımız kültürel etkinliklerde olduğu gibi yağlı güreş gibi sportif etkinliklerde de kentimizin tanıtımı için tüm imkânları değerlendirerek tarihi kentimizin tanıtımına katkı sağlıyor” dedi.

 

 

 

 102 total views,  2 views today

Next Post

KIZMAZ; “gençler için futbol sahası yapılmasını istiyorum”

                Edirne merkez Kocasinan Mahalle Muhtarı  Rahmi Kızmaz kendisinin  spor adamı olması nedeniyle  muhtarlık görevi yanında gençleri kahve köşelerinden kurtarmak sağlıklı gelişmelerini sağlamak amacıyla  mahallede sporsahası yapılıp gençleri orada çalıştırmak istiyor kızmaz bu konuda yaptığı açıklamada; 2” Belediye Başkanımız Recep Gürkan ile hacılar […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp