Belediye Başkanı Gürkan basın bayramını kutladı

admin

Belediyi Meclis Salonunda bir basın toplantısı düzenleyen Belediye Başkanı  Recep Gürkan gündemdeki konuları değerlendirdi. Belediye Başkanının basın toplantısına Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün ile Antalya Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’de katıldı.  Toplantıda konuşan Gürkan, 24 Temmuz gününün 654. Kırkpınar Festivalinde güreşlerin başlama günü olduğunu bu günün ayrıca önemli bir tarihin yıldönümü anlamına geldiğini  belirterek şunları söyledi; “ Bugün aynı zamanda Lozan Barış Antlaşmasının yıldönümüdür. Bu Türkiye Cumhuriyetinin tapu senedi sayılan  bir antlaşmanın yıldönümünü de kutluyoruz. Lozan’ı bize armağan eden başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere 2. Cumhurbaşkanımız İsmet İnönü’yü  ve bizlere bu toprakları armağan eden tüm şehitlerinizi bir kez daha rahmetle anıyoruz. Bu arada birkaç gündür devam eden terör saldırılarının kimden gelirse gelsin, kime karşı yapılırsa yapılsın nefretle kınıyor. Bu saldırılarda şehit olan polislerimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyor ailelerine de baş sağlığı diliyoruz.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

 

 

 

 

 

 

24 Temmuz’un bir başka anlamı daha var. Bizimle birlikte gece gündüz koşturan halkın doğru bilgilendirilmesi için mücadele veren basın emekçilerinin de bu gün bayram günüdür. Basın emekçilerimizin bayramı kutlu olsun. Biz bugün ailelerimizden daha çok birlikte olduğumuz basın emekçilerimize Edirne belediyesi olarak küçük bir sürprizimiz olacak bu gün anısına hazırladığımız pastayı birlikte keselim istedik” dedi

Daha sonra Belediye Başkanı basın mensupları ile birlikte pastayı kesti basın mensuplarına pasta ikramı yapıldı ve birlikte resim çektirdi.

GÜREŞLERE REKOR KATILIM

Pastanı kesilmesinden sonra Belediye Başkanı Gürkan  açıklamalarını sürdürdü.Gürkan, bir önceki yıl  Kırkpınar’da kayıt yaptıran pehlivan sayısının 1725 olduğunu  bunun tüm zamanların rekoru olduğunu belirterek; “ Bu yıl bu rekora bir kez daha egale ettik. Bu yıl güreşlere 1923 pehlivanımız kayıt yaptırdı. Ben şu anlamda mutlu ve heyecanlıyım. Bazen tesadüfler bazı şeyleri de hatırlamamıza neden olur. 654.  Kırkpınar dayız. Burada güreşmek için 1923 pehlivanımız kayıt yaptırdı. Bu sayı aynı zamanda Cumhuriyetimizin kuruluş tarihidir. Yeni bugün Lozan Barış Antlaşmasının yıldönümü. Bu yıl güreşlerin çok başarılı geçeceğine ve yağlı güreşe örnek olacağına inanıyorum, bunu  da bekliyorum. Bu yıl Başpehlivanlıkta güreşecek pehlivanlarımız birbirine denk pehlivanlar. Bu da Pazar günü yapılacak güreşlerin kıran kırana geçeceğinin göstergesi olacağı kanısındayım. Bu arada ağalık ihalesi için başvurular yapılıyor. Bu ihale de Pazar günü yapılacak.

Belediye Başkanı Gürkan basın bayramını kutladı (1)

 

 

 

 

 

 

 

PROTOKOLDEN GELECEKLER BELLİ DEĞİL

Devlet protokolü milletvekili veya parti yönetimi düzeyinde  bize bildiriler devam ediyor. CHP Ankara Milletvekili ve Başkan Vekili Levent Gök, geleceğini bildirdi. Büyük ihtimalle Yalova Milletvekili Muharrem İnce gelecek. Bunun yanında birçok milletvekili arkadaşımız da güreşleri izlemek için gelecek. Başbakan Geleceğini teyit etmişti.  CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun gelip gelmeyeceği bugün kesinlik kazanacak. Gelip gelmeyenler için birkaç gündür devam eden olaylar nedeniyle her türlü olasılığa açığız. Devlet protokolünün buna göre gelip gelmeyeceği belli olur. Ülkemizin Güneydığusunda meydana gelen terör olayları her şeyden önemli. İnancımız o ki bu ülke evlatları böyle terör olayları nedeniyle şehit olmamasıdır. Bir insan yaşamı her türlü etkinliğin üzerindedir. Ülkemizin bu bataklıktan etkilenmeden en kısa sürede sağlıklı bir ortama kavuşur, temennimiz bu” dedi.

 

 102 total views,  2 views today

Next Post

Roman heyeti ETSO’yu ziyaret etti

Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali çerçevesinde Edirne’ye gelen Romanya heyeti Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ettiler. Edirne Vali Yardımcısı Mustafa Serdar Bakır’ın eşlik ettiği Romanya Başbakan Danışmanı Sorin Stefan Stanciu, Bükreş Valisi Paul Nicolae Petrovan, Romanya-Türkiye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Atalay, Başkan Yardımcıları M.Ali Baraş, Ömer […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp