Belediye Başkanı Gürkan teşekkür toplantısı düzenledi

admin

Belediye Başkanı Recep Gürkan Kırkpınar sonrası Belediye Başkan Yardımcıları, Ertuğrul Tanrıkulu, Çiğdem Gegeoğlu, Selçuk Çakır, Hüsnü Güler ile birlikte, Kanada seyahati incesi düzenlediği basın toplantısında, bu spor etkinliğinin başarısı için katkı sağlayan herkese teşekkür etti. Basın mensuplarının da üzerine düşen görevi yaptığını ifade etti.

recep gürkan basın toplantısı (12)

recep gürkan basın toplantısı (1)

Gürkan konuşmasında Kırkpınar güreşlerinin bitmesi ile mahalli basın ile baş başa kaldıklarını belirterek: “  Sel gider kum kalır denir” dedi. Gürkan, Nazım Hikmet’in   “Kapıları çalan benim, Kapıları birer birer, Gözünüze görünemem, Göze görünmez ölüler” mısraları ile  başladığı konuşmasında daha sonra şunları kaydetti: “ 653. Kırkpınar’ı başarı ile tamamladık.  Bu konuda değerli başkan yardımcılarıma ve siz basın mensuplarına teşekkür ediyorum.

recep gürkan basın toplantısı (2)

KIRKPINAR DEĞERLENDİRMESİ DAHA SONRA YAPILACAK

Bu Kırkpınar’ın değerlendirme toplantısı değildir. Sadece teşekkür toplantısıdır. Kırkpınar’ın değerlendirilmesini tüm verileri aldığımız zaman yapacağız. Onu haftaya değerlendireceğiz. Ben Trakya Kalkınma Ajansının 30 Mart öncesi belirlediği bir program çerçevesinde bugün Kanada’ya hareket ediyorum. Benimle birlikte üç ilin Valisi, Belediye Başkanları, Ticaret Odası Başkanları İl Genel Meclisi Üyeleri Trakya Üniversitesi ve Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü ile işadamlarından oluşan bir heyetle çalışma ziyareti kapsamında bir haftalığına Kanada’ya gidiyoruz.

recep gürkan basın toplantısı (3)

BASIN BİZE DESTEK VERDİ    

Kırkpınar’ın şanına layık bir şekilde geçmesi için bu davaya inanan, Edirne’nin kalkınmasına destek veren herkes Kırkpınar süresince ciddi gayret harcadı. Bu desteği verenlerin tümüne Edirne Belediye Başkanı ve Edirne halkı adına teşekkürlerimiz sunuyorum.

recep gürkan basın toplantısı

Bu arada Kuzey Bulgaristan’daki aşarı yağışlar nedeniyle Kırkpınar’ın dört gününü sel ve suyla mücadele ederek geçirmek zorunda kaldık. Ben buradan DSİ 11. Bölge Müdürü Yunus Algın’a ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyorum. Bu arada Başkan Yardımcısı arkadaşlarıma da gece gündüz çalışmaları nedeniyle teşekkür ediyorum. Bazı Sosyal medya kahramanı arkadaşlarımız burada su çekilmesi için kullanılan araçların Kırkpınar’a çirkinlik sağladığını iddia ettiler. Tunca ile bağlantılı bir Rögar kapağı bulunuyor biz suyu buradan tahliye etmek zorundaydık bunu gerçekleştirdik..

recep gürkan basın toplantısı (5)

Her, şeye ve bazılarına rağmen, Kırkpınar başarılı geçmiştir. Bu Kırkpınar’da bazı radikal değişiklikler yaptık. Örneğin Kırkpınar süresince alanda bir tane seyyar satıcı bulunmadı. Bu yıl Kırkpınar’da en azından panayır görüntüsü yoktu. Daha düzenli ve disiplinli bir Kırkpınar geçirdik. Biz burada her şey tamam diyemeyiz.  Kırkpınar’ın daha iyisini yapmak istiyoruz. Bu yıl süre kısaydı, o nedenle eksiklerimiz oldu.

KIRKPINAR’A KATILIM YÜKSEKTİ

Önümüzdeki yıl çok daha güzel bir Kırkpınar yapacağız. Kırkpınar’a son üç günde kitlesel anlamda katılıma şahit oldum. Konserlere ilgi büyüktü, meydanda bir düzen vardı. Bu tür organizasyonlarda belli bir disiplin gerekir. Herkes her istediğini yapamaz. Bu düzeni sağlayan belediye personelime takdirlerimi iletiyorum.  Bu arada Edirne Basınına da minnettarım. Kırkpınar süresince haberlerinde gerekli duyarlılığı gösterdiler. Bu süre zarfında ufak tefek aksaklıklarımızı es geçtiler. Sansasyon yaratacak haberlere yer vermediler. Sizler bizden çok gayret sarf ettiniz. Diğer taraftan bize bu görevi veren halkımıza da teşekkür ediyorum. Bizler onlara layık olmaya çalışıyoruz” dedi

Gürkan,Bir soru üzerine :”Kırkpınar’ın ulusal ve uluslar arası alanda tanıtılması için  şova ihtiyaç vardı. biz bu yıl onu denedik ilk olduğu için aksamalar oldu.

recep gürkan basın toplantısı (4)

KIRKPINAR’I BİR HAFTA İLE SINIRLANDIRMAYACAĞIZ

Bu ödül için önemli isimlerden bir kısmı gelemedi. Ünlü Futbolcu Arda Turan işi nedeniyle gelemedi. Bu ilkti bu tür aksaklıkların olması doğaldır” diyen Gürkan,  eski ağaların, Kurumsal Firmaların Ağalık seçimine girmemesi konusunda teklifinin yerinde olduğunu  belirterek şunları söyledi.”Ben de kurumsal firmaların ağalık yarışmasına girmesine karşıydım .O nedenle bu yarışa hiçbir firma katılmadı.Ben eski ağalara ağalık gereğini yapın önerisinde bulundum.Bunun sonucu  Ağalık geçen yıla oranla düşük fiyata gitti. Bu önemli değil. Burada önemli olan Ağalığın sadece bir hafta ile sınırlandırılmaması,  yıl içinde birçok etkinliğin yapılması olmalı . Farklı programlarla Kırkpınar’ı yıl boyunca gündeme taşıyacağız.

Ağalar aralarında toplantı yaparak bir uzlaşma sonucu böyle karar aldılar. Ben Yeni Ağamız Seyfettin Selim’in ağalığı en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyorum” dedi

recep gürkan basın toplantısı

 

 79 total views,  2 views today

Next Post

Vali Şahin, Edirne Yeni Saray Kazı evini ziyaret etti

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin,  Edirne Yeni Saray Kazı çalışmaları hakkında detaylı bilgi almak için Peykler Medresesinde bulunan Kazı Evini ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı. Bahçeşehir üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı Hikmet Yıldırım ve Yeni Saray Kazı Başkanı Mustafa Özer ile birlikte peykler medresesini gezerek saray kazısı hakkında bilgi aldı. Vali […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp