Belediye Başkanı Gürkan’ın Zafer Bayramı Mesajı

admin

Türk Milleti’nin birlik-beraberliğini bozamayacağının bir ispatı olmuştur.”

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

recep gürkan

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Bir şanlı tarihin evlatları olarak, gurur günlerimizden biri olan 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun” dedi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, mesajında şunları kaydetti: “Türk Ulusu’nun şanlı tarihine altın harflerle yazılmış bir zaferin 92.yılı Türk Milleti’ne kutlu olsun. Bağımsızlığımızın sembolü olan bu günde onurla, gururla Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, Türk Bayrağımızın gölgesinde özgürce yaşabilmenin mutluluğu içindeyiz.

Türk Milleti’nin dönüm noktası olan 30 Ağustos 1922 Başkomutanlık Meydan Savaşı’nın zaferle sonuçlanması, bir milletin hürriyet ve bağımsız bir yaşama kavuşturmuştur. Bu zafer öylesine bir zafer değil, asil Türk Milleti’nin ve Kahraman Türk Ordusu’nun Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün etrafından kenetlenerek, milli birlik-beraberlik ruhuyla kazanılan bir özgürlük mücadelesidir. Ve mücadele, ne şekilde olursa olsun, herhangibir gücün, Türk Milleti’nin birlik-beraberliğini bozamayacağının bir ispatı olmuştur.

Bu düşüncelerle, Edirne Halkı’nın ve Türk Milleti’nin, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlar; Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet ve şükranla anarak, silahlı kuvvetlerimiz ile aziz milletimize sevgi ve saygılarımı sunarım.”

 

                                                                                                          Recep GÜRKAN

                                                                                                 Edirne Belediye Başkanı

 208 total views,  2 views today

Next Post

EDİRNE Valisi ŞAHİN'in ZAFER BAYRAMI Mesajı

“AĞUSTOS AYININ TÜRK TARİHİNDE ÖNEMLİ BİR YERİ VARDIR” Edirne Valisi Dursun Ali Şahin 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi; “Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kazanılan büyük zaferin 92.ci yıldönümünü coşkuyla kutlamanın heyecanı içindeyiz. Türk tarihinde ağustos ayının farklı ve önemli bir yeri vardır. “Zafer […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp