Belediye Başkanı Muhtar Dayanışması

admin

Muhtarlarımız her zaman halkla iç içe olan devlet yöneticilerimiz olarak bilinir. Mahalle ve köy halkı çevresinde bir türlü çözümlenemeyen sorunlarını ilk olarak kendilerine yakın olan muhtarlarımıza iletir, çözümlenmesi talebinde bulunur.

Halkın bu taleplerini alan muhtarlarımız da mahalli yöneticilerin çözebilecekleri sorunlarını belediye başkanına ve ilgili yerlere yansıtır.

      Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi yılların deneyimi olarak mahalle ve köy  muhtarları ile iletişimini çok iyi sağlıyor. Her an muhtarlarla diyalog sağlayarak, sorunlarını dinleyen çözüm yolu arayan Başkan Sedefçi her platformda muhtarlara duyduğu güveni, dayanışmayı dile getiriyor, önerilerini dikkate  alıyor.

Sedefçi’ye göre mahalle muhtarları kentin dört bir yanına dağılmış şehrin  sorunlarını en sağlıklı şekilde bilgi alacağı halkın gerçek  temsilcileri gibidir.

Türkiye Muhtarlar Derneği Edirne  Şubesinin düzenlediği dayanışma gecesinde Belediye Başkanı, mahalle muhtarları dayanışmasını, birlik ve beraberliğine  bir   kez daha tanık oldum.

    Acar Tesislerinde yapılan dernek üyesi muhtarların ve belediye başkanı Hamdi Sedefçinin de katıldığı bu gece samimi bir hava içinde geçti. Muhtarlarımız mahallelerindeki belediye ile ilgili sorunlarını Belediye Başkanı Sedefçi’ye  açık yüreklilikle iletti.

Başkan Sedefçi muhtarların bu sorunlarını dinledi sorunları konusunda notlarını aldı. Muhtarların taleplerini iletmesinden sonra Başkan Sedefçi belediye hizmetleri konusunda açıklamalarda bulundu.

     Mahalle muhtarlarının kendisine ilettikleri sorunlara büyük önem verdiğini, muhtarların mahalledeki sorunların belirlenmesinde büyük destek sağladığını söyledi, Edirne için projelerini ve bu konuda karşılaştığı engelleri anlattı.

Gerçekten halkın sorunları ile en yakın konumda olan köy ve mahalle muhtarları ve belediye başkanının bu yakın temasları iyi diyalogu sorunların çözümüz de büyük  katkı sağlıyor.

     Türkiye Muhtarlar Derneğinin Edirne Şube  Başkanı, Şükrüpaşa Mahalle Muhtarı İrfan Tasmalı da gecede yaptığı konuşmasında  birlik ve beraberlik mesajları verdi. Muhtarların taleplerinin Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi tarafından imkânlar oranında karşılandığını belirtti.

Bu toplantıda gördüğüm birlik ve beraberlik görüntülerinin diğer kurumlarımız arasında da olması, kitle örgütlerimiz arasında sürtüşme gereksiz suçlamalar yerine böyle dostluk ve dayanışmanın gelmesi günümüz olaylarını dikkate aldığımızda ne kadar iyi olurdu.

Edirne halkı da böyle bir özlem içinde. Hiçbir zaman kavga ve sürtüşmeden yana olmadı ve olamaz.

    Ticaret Borsası seçimleri arifesinde Mustafa Yardımcının yerine gelen yeni yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk  yaptığı seçim öncesi ve sonrası  açıklamasında kurumlar arası barış mesajları verdi, bu yönde eksikliği dile getirdi.

Tüm bunlar özlenen ve olumlu gelişmeler. Edirne’de böyle dostluk barış söylemlerinin yaygınlaşması ile kentimiz daha da güzellik kazanacak. Bugüne kadar çözümlenmeyen bir dizi sorunu bu beraberlik sonucu çözümlenmiş olacak. Kuruluşlarımız yurt dışında ve başka bölgelerde çeşitli toplantılara katılıyorlar. Buralarda kuşkusuz  çok  yararlı  konuşmalar oluyordur. Bunlardan meslek kuruluş mensuplarının ne kadar yararlandıkları tartışılır.  Kurum ve kuruluş yöneticilerimiz buralarda edindikleri deneyimlerini Edirne içinde bir araya gelerek Edirne yararına hizmetlerde değerlendirmelerinde sayısız yarar var. Beyler; Bir gün olsun bir araya gelip Edirne’de neler oluyor ne gibi eksikliklerimiz var, bunun için bizler neler yapabiliriz diye  kafa yormanız  Bu girişiminizle “biz bundan böyle el ele veriyoruz” güvencesi yaratmanız gerekmez mi?  Sadece Belediyeyi,Belediye Başkanını  ve başka kurumlarımızı eleştirip bir yere varılması mümkün değil.Önemli olan eleştiri yanında hizmetlerde yol göstermek ,yardımcı olmak.

 117 total views,  2 views today

Next Post

Tüm Engelleri Aşarak Okul Birincisi Oldu

Edirne’nin Keşan İlçesinde Yusuf Çapraz Anadolu Lisesi’nde Okuyan Ve Yüzde 90 Oranında Özürlü Raporu Bulunan Murat Can Çiçek, Okulunu Birinci Olarak Bitirdi   Edirne’nin Keşan ilçesinde Yusuf Çapraz Anadolu Lisesi öğrencisi doğuştan bedensel engelli 19 yaşındaki Murat Can Çiçek, tüm engelleri aşarak okulunu birinci olarak bitirdi. Ayrıca O Ses Türkiye […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp