Belediye Başkanı Sedefçi’den 23 Nisan Mesajı

admin

Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 93. yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda; “Atatürk’ün, Türkiye’yi aydınlık yarınlara ulaştırmadaki en önemli adımlarından biri olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşu, bu kurum çatısı altında toplumsal katılımcılıkla alınan kararların paralelinde Cumhuriyetimizin temellerini de oluşturmuştur.” dedi.

Başkan Hamdi Sedefçi mesajında, “Tarihimizdeki dönüm noktaları, bağımsız ve özgür yaşamak, laik, demokratik Cumhuriyet’e sahip olmak, uygar dünyayla bütünleşmek yolunda Ulusça gösterilen çabaların önemini anımsatırken, Atatürk’ün eşsizliğini ve yüceliğini tüm yönleriyle bir kez daha ortaya koymaktadır.” diyerek, bu yıl 23 Nisan’ın Edirne’de daha da coşkulu bir şekilde kutlanacağını kaydetti ve “Edirne Belediye Başkanlığı olarak bu yıl ilkini düzenleyeceğimiz I.Uluslararası 23 Nisan Çocuk Halk Dansları Festivalimizle, Mustafa Kemal Atatürk’ün dünya çocuklarına armağan ettiği büyük günü daha coşkulu yaşayacağız.” diye konuştu.

         Sedefçi, “Bu günü bir bayram olarak geleceğin teminatı olan çocuklara armağan eden yüce Atatürk, böylelikle çocuklara verdiği değere ve yeni Türk Ulusu’nun geleceğinin çocukların omuzlarında yükseleceğine işaret etmiştir. Bu bayram, Türkiye Cumhuriyeti’nin çocuklara verdiği değerin ve duyduğu güvenin en büyük göstergesidir.” diyerek, Edirne Belediyesi olarak bu yıl ilkini düzenledikleri I.Uluslararası 23 Nisan Çocuk Halk Dansları Festivaline, Türkiye-Arnavutluk – Macaristan – Ukrayna – Romanya – Bulgaristan’dan çocukların katılacağını belirtti. Festivalin sadece Edirne merkezde değil, Kırklareli merkez ve Havsa, Uzunköprü ilçelerinde de düzenlendiğini ifade eden Sedefçi, 23 Nisan coşkusunu çocuklarla birlikte yaşabilmek adına tüm Edirnelileri, 23 Nisan Salı günü Belediye Binası önünde saat 17:30’da kortej yürüyüşü ile başlayacak olan etkinliklere beklediğini belirtti.

Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi çocuklara seslenerek, “Yarının gençleri ve büyükleri olarak, Ulusumuzun güven ve desteği ile her zaman başarılı olacağınıza yürekten inanıyor, tarihin akışını değiştiren Yüce Türk Ulusu’nun mensubu olmanın verdiği gurur ve güvenle, Cumhuriyet’in korunması ve yaşatılması, ülkemizin her alanda gelişmesi çabalarına öncülük edeceğinize inancımız sonsuzdur. Bu duygu ve düşüncelerle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı en içten duygularımla kutluyorum.” dedi.

başkan sedefçi

 193 total views,  2 views today

Next Post

Beykent Anaokulu 23 Nisan’ı Çosku İle Kutluyor

Beykent  Anaokulu öğrencileri 23 Nisan haftası etkinlikleri kapsamında hafta boyunca yaptıkları etkinliklerle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ nın anlam ve önemini öğrendiler. Öğrenciler giydikleri kostümlerle büyük bir heyecan içinde sabah okula geldiler ve  öğrendikleri şarkıları , şiirleri yapılan sabah töreninde velilere ve tüm okula söylediler. 22 Nisan günü […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp