Belediye Başkanı’na suçlamaya CHP’lilerden tepki

admin

Belediye Başkanı'na suçlamaya CHP’lilerden tepki (4)

 

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a yönelik bir ulusal gazetede yer alan haber üzerine CHP İl merkezi önünde düzenlenen toplantı ile tepki gösterildi.

Buradaki toplantıya CHP Milletvekilleri Erdin Bircan, Okan Gaytancıoğlu, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Silivri Belediye Başkanı  Özcan Işıklar,   Uzunköprü Belediye Başkanı  Enis  İşbilen, Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin, Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran, Esetçe Belediye Başkanı İbrahim Öz,  Şehit Aileleri Derneği Başkanı Faruk Çiftçi, Muharip Gaziler Derneği Başkanı İbrahim Çalış, Uzunköprü ve Süloğlu İlçe başkanları, İstanbul Belediye meclis üyesi Doruk Bulut Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı Merkez ilçe  Başkanı  Fevziye Kirazcı ,il  ve merkez ilçe yöneticileri kadın ve gençlik kolu üyeleri  , mahalle muhtarları, sendika ve  dernek temsilcileri  ,  Belediye ve İl Genel Meclisi başkan ve  üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

Çoğunluğu kadınlardan oluşan toplantıda sık sık sloganlar atıldı.

İlk olarak söz alan İl Başkanı Pekcanlı, toplumun bir süredir gergin günler geçirdiğini, böyle toplantının yararlı olduğunu belirterek; “ Bu toplantıyı Belediye Başkanımıza yönelik saldırıyı kınamak amacıyla düzenledik. Toplantımız beklenenin üzerinde katılımla gerçekleşti. Milletvekillerimiz,  ilçe belediye başkanlarımız ve Silivri belediye başkanımız buradalar, diyerek; “ iki gündür basında yer alan belediye Başkanımız Recep Gürkan’la ilgili karalama haberini ve bu haberi yayan Medya gurubunun Edirne temsilcisini kınıyorum.

Atılan bu iftira partimizin başarısını gölgelemek içindir. CHP hiçbir zaman FETO’cularla birlik içinde olmamıştır. Seçim döneminde parti politikamızı anlatmak oy istemek için çalmadığımız kapı, girmediğimiz yer kalmadı. 2014 yılı seçim kampanyası döneminde  Edirne’de bir koleji ziyaret edip oy istedik. Bundan daha doğal bir şey olamaz. Bu asılsız iddiaların ortaya atanların neyin peşinde olduğunu biliyoruz. Biz CHP olarak belediye başkanımızı ucuz insanların ucuz haberlerine kurban etmeyiz. Şimdi soruyorum FETO’cuları CHP mi örgütledi. Önce sapla samını ayırmak gerekir. Biz hiçbir zaman Atatürk ilke ve devrimlerinde ayrılmadık. CHP hiçbir ayrım gözetmeksizin herkesin kapısını çalacak elini sıkacak insanları ayrım yapmadan kucaklayacaktır. Bunun neticesi Edirne’de ortadadır. Biz örgüt olarak her zaman Belediye Başkanımızın arkasındayız” diye konuştu.

Belediye Başkanı'na suçlamaya CHP’lilerden tepki (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

KİMSE BİZİM GÜCÜMÜZÜ TEST ETMESİN

Daha sonra söz alan CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Bu güzel topraklarda yaşamanın zorluğuna dikkat çekerek; “  Türkiye iki kıta arasında köprü durumunda. Biz CHP farklı bir partiyiz geçmişimiz Cumhuriyetin kuruluş yıllarına dayanır kemse bizim gücümüzü test etmesin.  Burada görüldüğü gibi kısa sürede bir araya geliyoruz. Bu toprakların sınırları kanla çizildi.” Diyen Gaytancıoğlu Cumhuriyetin kuruluşundan bu yana ülkenin karşılaştığı tehlikeye dikkat çekti. Gaytancıoğlu CHP’nin liderinin Mustafa Kemal olduğunu belirterek; “Atatürk’ün savaş zamanında meclisi çalıştırdı. Bugün ise meclisin bombalandığını görüyoruz. Bu ülke üzerinde düşmanları emelleri bitmeyecek. Biz herkese sevgiyle yaklaşırız. Sandıkla gelen belediye başkanımız sandıkla gidecektir. Bundan sonra hangi partilimize benzer tavır olursa yine bir araya geleceğiz” dedi.

Daha sonra konuşan Erdin Bircan son darbe girişi ile darbelere karşı dik duruşunu sergiledi. Bugün belediye Başkanımıza menfur bir saldırı oldu. Bunu kınıyorum. Parti üst yöneticilerimiz de kınadıklarını söylediler. Kimse sisli havadan yararlanıp kurt olmaya çalışmasınlar. Gazetecilik şantaj yapmak değildir. Örgütümüz bu tür tehditlere pabuç bırakmaz. Belediye Başkanımız her zaman Fetoculara karşı tavrını sergiledi. Biz buna müsaade etmeyeceğiz. Gürkan Edirne’nin şansıdır. Bundan sonra da başarılarına başarı katacaktır. Gürkan’ı kimse karalayamaz” diye konuştu.

Belediye Başkanı'na suçlamaya CHP’lilerden tepki (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ALLAH İNSANI YAKIŞAN İFTİRADAN KORUSUN  

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, bu oranda coşku beklemediğini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü; “ Edirne Belediye Başkanına yapıldığı gibi benzer bir kampanya İstanbul’da da var. Recep arkadaşıma atılan bu suçu yadırgadım kendisine tiwit atıp Allah insanı yakışan iftiradan korusun dedim. Bu ülkenin temel değerlerine yapılan alçakça saldırıdır. Türkiye Cumhuriyetini yok etme girişimidir. Bu tespiti yaptık. 15 Temmuz’ u milat olarak kabul etmeliyiz. Bizim bizden başka dostumuz olmadığını öğrendik.60 İslam devletinin bizden başka hiç birinde laiklik yok. Onların altında zenginlikleri var. Üstünde ise kan ve gözyaşı var. Bu ülkeler mübarek dini ne hale getirdiler. Bizim zenginliğimiz ise toprağın üzerinde. 15 Temmuzdan herkes dersini almalı. Biz haklıydık demiyoruz. Demokrasinin değerleri için bir beyaz sayfa açmalıyız. Cadı avına başlayıp fayda umanlar başarılı olamayacaktır. Birbirimizin yok edeni değil, tamamlayanı olacağız, geçmişe takılmamalıyız.” Diye konuştu.

Belediye Başkanı'na suçlamaya CHP’lilerden tepki (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 İKİ YERDE BAŞIMI ÖNÜME EĞDİM    

Ardından söz alan Belediye Başkanı Gürkan, toplantıda sandalye üzerine çıkarak başlattığı konuşmasında, hayatı boyunca başını iki yerde eğdiğini birincisi namazda ikincisi ise halkın önünde başını eğdiğini belirterek; “ Bu baş ancak kesilmeden eğilmez. Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’nun selamlarını iletiyorum. Bu arada parti üst yönelircilerinin de selamları var. Bu arada sizden ricam bu toplantıdan sonra yürüyüş yapmayınız. Buraya nasıl geldiysek öyle dağılacağız. Biz kendimize yakışanı yapacağız. Kimsenin yanına yaptıkları kar kalmayacak. Edirne’de Hâkimler var. Bu arada algı operasyonu yapılmaya çalışılıyor. Şu anda Cumhuriyetinin yanında olanlar ve karşıtları belli oldu. 25 Temmuz sonrası herkes birbirini tanıdı.” Dedi Daha sonra kendisine yönelik iddia hakkında açıklama yapan Gürkan; “ iki gündür bize iftira atanlar Cemaati fişlemişler. İddianamede bizimle ilgili tek bir paragraf var. Belediye seçimlerinde Cemaat güçlü partinin desteklenmesine karar vermiş Cemaatin imamı CHP’nin desteklenmesini söylemiş.  Biz Cemaate ait okula ziyarette bulunduk. Biz sadece fişlemede varız. Bundan sonrasını Adalet çözecektir. Siyasete girerken sizlere söz verdim. Sadece iki yerde başımı önümü eğeceğimi söyledim. Bu sözümün arkasındayım” dedi.

 

 73 total views,  2 views today

Next Post

Edirne Belediyesi Ardaş Festivali’ndeydi

              Edirne Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde görev yapan ‘The Secret Band Of EDİRNE BELEDİYESİ’ Caz Grubu, Yunanistan’ın en büyük festivallerinden biri olan Ardaş Festivali’ne katıldı.               Arda Nehri’nin hemen kıyısında gerçekleştirilen Ardas Festivali’ne davetli olarak […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp