Belediye, Can Dostlarımızı Unutmadı

admin

Edirne Belediye Başkanlığı’nın bünyesinde görev yapan ekipler, Edirne’yi etkisi altına alan yoğun kar yağışı sonrasında sokak hayvanlarını unutmadı. Kar altında yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarına mama desteği veridi, aç kalan sokak hayvanlarını sevgiyle besledi.

                Edirne Belediyesi, kentte etkili olan kar yağışıyla birlikte karla mücadele çalışmalarını hız kesmeden yürüttü. Vatandaşların, olumsuz hava koşullarından en az şekilde etkilenmesi için gece boyunca mücadele eden belediye ekipleri, sokak hayvanlarını da unutmadı.

Yoğun kar yağışında yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için kentin farklı noktalarına kuru mama bırakıldı. Sokak hayvanları belediye personeli tarafından sevgiyle beslendi. Can dostlarımızın olumsuz hava koşullarından etkilenmemesi için çeşitli önemler aldıklarını ifade eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan,Edirne Belediyesi olarak sevimli dostlarımızın her zaman yanında olduk. Kar yağışıyla birlikte ekiplerimizin kentin farklı noktalarına, sokak hayvanlarının en yoğun olduğu bölgelere giderek, onlar için mama takviyesinde bulundu. Buradan Edirneli vatandaşlarımıza da seslenmek istiyorum.  Sevimli dostlarımız için kapımızın önüne bir kap yemek koyarak, aç kalmalarını önleyebilir; onlara sevginizi bir kez daha gösterebilirsiniz. Ekiplerimiz sadık dostlarımız için gıda takviyesine devam edecek” dedi.  

 103 total views,  2 views today

Next Post

Belediyeden sürücülere "Yoğun Kar Yağışı" Uyarısı

Edirne’de Önceki gün saat: 17.00 sularında  başlayan kar yoğun yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Aniden Bastıran kar yağışına hazırlıksız yakalanan araç sürücüleri şehir içinde trafik akışını engelledi.  Ulaşımda aksama yaşanmaması için Edirne Belediyesi ekipleri ve iş marinaları Gece boyunca çalıştı.  Bu akşam gece yarısı beklenen yoğun kar yağışı nedeniyle Edirne Belediyesi […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp