Belediye güreşçileri Seçek Güreşleri’nde başarılarını kanıtladı

admin

Edirne Belediyesi Güreşçileri, Yunanistan’ın Evros kenti Seçek Yaylası’nda düzenlenen yağlı güreşlere damgasını vurdu.

Birçok tarihçiye göre Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nden daha eski olduğu ve Kırkpınar’ın doğuş yeri olarak savunulan Yunanistan’ın Evros kenti Seçek Yaylası’nda düzenlenen Tarihi Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültür Etkinliği 01-02 Ağustos 2015 tarihlerinde düzenlendi. Kırkpınar Güreşleri’nde önemli dereceler elde eden Edirne Belediyesi Güreşçileri, Tarihi Seçek Yağlı Güreşleri’nden de dereceyle döndüler.

Belediye güreşçileri Seçek Güreşleri'nde başarılarını kanıtladı

 

 

 

 

 

 

 

 

Belediye Güreş Antrenörü Talat Çelik, “Edirne Belediye Başkanımız Recep Gürkan’ın destekleri ile katıldığımız Seçek Yağlı Güreşleri’nden güreşçilerimiz madalya ile döndüler. Başkanımız her zaman güreşçilerimize tam destek sağladı. Bizlerde bu desteğin hakkını vermek için elimizden geleni yapıyoruz. Yunanistan’ın Tarihi Seçek Güreşleri’nde, Baş’ta Soner Toto ikinci; Büyük orta boyunda Gökhan Vurcanlı birinci, Nedim Anıl Gider ikinci, Sedat Çelik üçüncü; Küçük Orta Boy’da Ali Rıza Özkayalar birinci, Muzaffer Caner Koşum ikinci, Ayhan Aktürk üçüncü; Deste Boy’da Ufuk Yanık birinci oldu.

Belediye Güreşçilerimizle daha da büyük başarılara imza atmak için çalışmaya devam ediyoruz. Başkanımız Recep Gürkan’a da tekrardan destekleri için teşekkür ediyoruz.” dedi.

 

 

 

 

 125 total views,  2 views today

Next Post

Akgün; “gençlerimizin ölümünü engelleyemedik”

            İl genel Meclisi CHP gurup Başkan Vekili Erdal Akgün İl Genel Meclisini pazartesi günü yapılan ilk toplantısında söz alarak son terör olayları konusunda bilgi verdi. Terör belasında ülkenin 35 yıldan bu yana bir türlü kurtulamadığını belirterek; “ bir ara durmuş olsa da genç evlatlarımızın […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp