Belediye ile firma anlaştı eski terminal sorunu çözüldü

admin

Eski terminal, eski belediye binası yeri konusunda açıklama yapan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan eski terminal yerinin bir firma tarafından satın alındığını daha sonra bu firmanın da yeri başka bir firmaya sattığını bu konulara girmek istemediğini belirterek, Alıcı firma için parsel sınırlarının belirlenmesi gerekiyordu. Belirlenen ölçüme göre E-5 yolu bu firmaya satılan parselden geçiyormuş yer el değiştiriyor, sonuçta bu firma bu yeri satın alıyor. Ben yer tespitini istediğimde öncelikle parsel sınırlarının tespit edilmesi gerekiyor.

Belediye ile firma anlaştı  eski terminal sorunu çözüldü    (3)

 

 

 

 

 

 

 

Sınırlar tespit edildiğinde görüldüğü gibi firmanın parsel yeri E-5’in yarısına kadar geliyor. Bu firmanın buraya ne kadar para verdiklerini bilmiyorum fakat yüklü bir para vermeleri gerekir. Firma satın aldıkları yerin tümünü kullanmak istiyorlar. Bu durumda E-5 yolunun yarısı gidiyor. Bu durunda ne yaparız diye düşündük. Firma yetkililerine bizim de ricamızla Edirne halkı adına talebimizle bizim talebimizi kabul ettiler. Firmayı da zarara uğratmadan çekilebilecek yere çektiler.

Belediye ile firma anlaştı  eski terminal sorunu çözüldü    (2)

 

 

 

 

 

 

 

Bilindiği gibi geçen ay meclis toplantısında itfaiyenin konumunu meclisten geçirmiştik. Yeni itfaiye binasının yapımında bundan önceki firma bize 75 bin avro taahhütte bulunmuştu. Daha sonra satın alan Eroğlu gurubundan bu parayı itfaiye yeri yapımı için revize etmesini istedik. Kendilerine projeli verdik onlar da kabul ettiler. Bu teklifimizi itiraz etmeden kabul ettiler Ben buradan Eroğlu firmasına teşekkür ediyorum. Ayrıca bu yolda da parsellerini 7-8 metre geri çektiler” dedi.

Gürkan, Firma sınırları içinde bulunan Fatih Heykeli yerinden kaldırılarak bakıma alınacak daha sonra ise uygun bir alana konulacağını söyledi.Belediye ile firma anlaştı  eski terminal sorunu çözüldü    (1)

 146 total views,  2 views today

Next Post

Ülkemizde önemli günler

Bu günler ülkemiz ve bölgemiz açısından çok önemli dönem.             Bir yanda tarımla uğraşanlar açısından çok önem taşıyan ayların içinde bulunuyoruz.             Bilindiği gibi bu aylar tarlalarda tarım ürünlerinin serpilip geliştiği bazılarının hasat döneminin sürdüğü bu günlerde yağan şiddetli yağışlar özellikle düşen dolu çiftçilerimizin bir yıllık emeğini yok ediyor. Nitekim […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp