Belediye Meclis toplantısı

admin

Belediye Meclisi mart ayı toplantısı gerçekleşti. Belediye Başkanı Recep Gürkan başkanlığında yapılan toplantıda 19 gündem ve 5 gündem dışı madde görüşülerek karara bağlandı. İki meclis üyesinin istifası üzerine daha sonraki sırada olan Yüksel Aksoy ile  Ramazan Tanal CHP’den boşalan meclis üyeliğinde ilk kez yer aldılar.  Gündem başlamadan önce söz alan Başkan Gürkan, Edirne belediyesinin amatör spor dallarına gereken desteği sağladığını  son yıllarda gelişen Hatkido (ata savunma sporu) denilen spor dalında  Çorum’da  yapılan yarışmaya katılan Edirneli sporcuların çeşitli dallarda  Edirne’ye  6 Türkiye birinciliği  ile iki ikincilik ve iki üçüncülük  kazandırdığını belirterek sporcuları kutladı. Meclis salonuna gelen  sporcuları kutlayan Gürkan sporcuları hediyeler sundu.  Hatkido   Sporcuları daha sonra Avrupa Şampiyonasına katılacaklar.

BELEDİYE MECLİS TOPLANTISI (2)

 

 

 

 

 

 

 

Gündem maddelerine geçmeden önce konuşan Gürkan Milletvekili aday adaylığı için belediye meclis üyeliğinden istifa eden  Suat Polat ve Serdar Yalçıner’in yerine  meclis üyesi olarak Yüksel  Aksoy ve Ramazan Tanal’ın getirildiğini söyledi.

Belediye yasasında tashih kararının oylanmasının ardından Edirne Fırınlar sırtı semtinde Mülkiyeti Belediye’ye ait olan  12,28 m2olan hissenin  ücretsiz olarak TOKİ’ye devredilmesi oylanarak kabul edildi.

Bir diğer madde ile Mahalli İdareler yönetmeliği disiplin kuralları yeni esaslara göre benimsendi.

Bir madde ile  Sabuni Mahallesi, İstasyon Mahallesi ve  Abdurrahman Mahallesi Muhtarlarının 4 nolu minibüs güzergahı konusunda verdikleri  dilekçenin  komisyona havalesi kararlaştırdı. Belediye meclisine sunulan servis araçları ile ilgili düzenlemenin komisyona havalesi benimsendi. Yeşil evler Taksi Durağının kapatılması konusunda mahkeme kararının uygulanması oy birliği ile kabul edildi. Gündemin dokuz ve onuncu maddeleri komisyona havale edildi. Sanat tarihçisi kadrosuna eleman alınması kabul edildi. İmar ve plan değişikliği ile ilgili maddelerin gelecek toplantıda görüşülmesi oylanarak kabul edildi.

BELEDİYE MECLİS TOPLANTISI (4)

 

 

 

 

 

 

 

Sokak isimlerinin değiştirilmesi ile ilgili kararın da mart ayındaki toplantıda görüşülmesi kabul edildi.

Açık otopark olarak başvuran işletmecinin talebi görüşülerek benimsendi.

Mülkiyeti belediyeye ait küçük çaplı yerlerin belediyece bedel tespiti yapılarak satılması kararlaştırıldı.

Serdar Yalçıner’in istifası nedeniyle boşalan Belediye Başkan vekilliği için seçim yapıldı. Yapılan seçimde CHP meclis üyesi  Aytaç Dilci  20 ,M AK Parti adayı  Serdanur Kurban ise11 oy aldı.  Milletvekilliği için istifa eden Suat Polat’ın yerine encümen üyeliği için yapılan gizli oylamada Yüksel Aksoy 18 Tamer Karadağ ise 13 oy aldı.

BELEDİYE MECLİS TOPLANTISI (3)

 

 

 

 

 

 

 

Lalapaşa Süloğlu ulaşım araçlarına Belediye hizmet binası yanında birer araçlık yer verilmesi 10 üyenin karşı çıkmasına karşın oy çokluğu ile kabul edildi.  Belediyenin Mücavir alanları dışında köy muhtarları ile  anlaşma  yapılarak  yolcu durağı yapması kabul edildi.  Belediyenin sağlıklı kentleşme ve diğer konularda TMMOB bünyesindeki odalar ile mesleki ve teknik işbirliği yapması için belediye başkanına yetki verilmesi  benimsendi.  Gündem dışı son madde  hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Gürkan  Lozan Caddesinde sel nedeniyle belirlenen hasar tespitinde valilik afet fonundan bir milyon 300 bin lira yardım sağlandığını,  yolun onarımı için Belediyeye de bir milyon yardım  yapıldığını belirtti. Yine  selden zarar gören alanda  bulunan Polis evi ve Öğretmen evine kendi bütçeleri bulunmadığı için Belediye tarafından elli şer bin  lira şartlı  bağış yapıldığını belirtti. Bu  madde de oylanarak kabul edildi.

BELEDİYE MECLİS TOPLANTISI (1)

 11 total views,  2 views today

Next Post

Villa restoranda balkan kaynaşması

Villa Restoranda Rumeli Edirne Kültür ve Folklor Derneğince yapılan etkinlikte Yunanistan, Romanya ve Bulgaristan’dan gelen okul temsilcileri ve misafirler, Edirne Rumeli Kültür Derneği Başkanı Ahmet Dörtler,  dernek üyelerinden Hayri Sonterler, Batı Trakya Azınlığı Güney Meriç Eğitim ve Kültür Derneği Kurucu   Başkanı Bekir Mustafoğlu ,Yanbol Folklor Derneğinden Vesca Ahmavova,Turizmci George Dahelebov […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp