Belediye Meclisi Aylık Toplantısı Yapıldı

admin

Edirne Belediye Meclisinin aylık olağan toplantısı  Başkan Hamdi Sedefi’nin  başkanlığında toplandı ve gündemindeki konuları karara bağladı.  Engelli vatandaşlara  ve refakatçilerine   ulaşım hizmetlerinde %50  indirim yapılması,Kırkpınar süresince ulaşım  araçları  güzergahı önerisi  mecliste görüşülerek  kabul edildi.

Bu yıl 652. si kutlanacak  Tarihi Kırkpınar Yağlı güreşleri süresince Kırkpınar alanına ulaşımı sağlamak amacıyla Sarayiçi yerleşkesinde depolama yapan 3/A ve 1/A nolu,  bu hatta çalışan (M) plakalı ulaşım araçlarının Balkan Şehitliği girişine kadar  gelerek yolcu  getirmeleri  ve giden yolcuları almaları, Çavuşbey Mahallesinde depolama yapan  5/A-5/B-2/C nolu hatta çalışan (M) plakalı araçların Belediye Fen İşleri Müdürlüğü bulunan park alanına kadar yolcularını getirmeleri ve giden yolcuları almaları  ile ilgili karar  oylanarak kabul edildi.

Diğer taraftan Kırkpınar etkinlikleri süresice Saraçhane Spor sahası  üzerindeki yol  çevresinde  10 taksi, Tunca Kışlası önünde  Sarayiçi Kırkpınar Sahası istikametinde  Kanuni Köprüsü girişi sol tarafında bulunan Balkan şehitliği önünde de 10 taksi olmak üzere 20 taksi ile ulaşım  sağlanacaktır.

Bir başka madde ile   Belediye’de teknik  hizmetler sınıfında  açık bulunan 3. Derece  teknisyen kadrosunun iptal edilerek, yerine 8. Derece tekniker  kadrosunun  ihdas edilmesi kararlaştırıldı.

Vali Konağı karşısında bulunan Ruhi Uğurlu Parkının kiraya verilmesi benimsendi. Gündemdeki 11. Maddede tartışma yaşandı.İmar Komisyonuna havale edilen üç madde iptal edildi. Trafo yanında  yapılacak inşaatın görüşülmesi  sırasında tartışma yaşandı.  Bazı meclis üyelerinin burada yapılacak 8 katlı inşaatın Selimiye Siluetini  bozacağı önerisine belediye Başkanı Sedefçi tepki gösterdi. Bu alan çevresindeki inşatların 8 kat olduğunu, buna emsal olarak 8 kat izni verilmesi gerektiğini, çekme mesafesi diğer yapılarda ne oranda  ise öyle uygulanacağını söyledi. Bu konuda elektrik işletmesi ve Karayolları ile mutabık kalınarak inşaat izni verileceğini belirtti.

ETUS toplu taşıma hattında 2/B nolu hatta değişiklik yapılması karara bağlandı.

Engelli Vatandaşlara ve refakatçilerine 20 hazirandan itibaren  Ulaşım hizmetlerinde %50 indirim yapılması  oylanarak kabul edildi. Belediye Meclis toplantısına bayanlar büyük ilgi gösterdi. DSC_6430

 227 total views,  2 views today

Next Post

TÜ Hasan Rıza Müzesi Açacak

Trakya Üniversitesi (TÜ) rektörü Prof. Dr. Yener Yörük Karaağaç’ta şehit olan Ressam Hasan Rıza adını taşıyan bir müzenin çalışmalarının yapıldığını ifade ederek, “yakın bir zamanda müzesini açmayı planlıyoruz” dedi. Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Rektör Yörük Güzel Sanatlar Fakültesi mezuniyetinde yaptığı konuşmada şehit Ressam Hasan Rıza’nın ruhunun Karaağaç’ta olduğunu belirterek, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp