Belediye Meclisi Eylül olağan toplantısını yaptı

admin

Belediye Meclisi saat 14.00’te Belediye Başkanı Recep Gürkan başkanlığında yapılan Eylül ayı toplantısında 9 gündem maddesi ile 3 gündem dışı maddeyi görüşüp karara bağladı.

Belediye Meclisi Eylül olağan toplantısını yaptı (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Belediye Başkanı Gürkan Meclis toplantısını 1 Eylül Barış Günü kutlamasıyla açtı. Başkan konu ile ilgili konuşmasında” Bugün 1 Eylül Barış Günü. Bu nedenle ülkemize barışın bir an önce gelmesi.Bu ülkede daha çok şehit vermememiz ,gazi vermememiz adına. Bu önemli günde Edirne halkının temsilcisi olan Edirne Belediyesinin barış talebini bir kez daha yeniliyorum. Hemen şimdi barış diyorum. Ülkemizde değil tüm dünyada barışın sağlanmasını diliyorum. Ülkede barış ülkenin özgürlüğüne, bağımsızlığının önüne geçen bir olgu da olmamalı. Bir ülke bağımsızlığını korumak için gerektiğinde her türlü müdahaleyi yapma yetkisine de sahiptir” dedi.

Belediye Meclisi  Eylül Ayı toplantısında bulunan 9 gündem ve 3 gündem dışı maddenin  yapılan görüşmesinde, il olarak ulaştırma Bakanlığının mevzuat değişikliği konusunda yaptığı değişiklikle ilgili teklif ulaşım komisyonuna havale edildi.

Bir diğer madde ile Servis araçları odasının yönetmeliğinde bir değişiklik talebi ile ilgili madde. Bu talebin ulaşım komisyonu tarafından incelenmesi kabul edildi. Toplantıda görüşülen bir başka madde ile servis araçları ücretlerine % 4 oranında zam yapılması kararlaştırıldı.

Bir önceki toplantıda mecliste  bulunan üç parti gurubu tarafından verilen önergede 15 Temmuz  demokrasi şehitleri alanı yapılması teklif edilmişti.Jandarma kavşağının bulunduğu yerde bir yeşil alanın 15 Temmuz demokrasi şehitleri parkı olarak düzenlenmesi kabul edildi. Bu alanda peyzaj ve anıt çalışması yapılacak. Böylece Türkiye’de 15 Temmuzda yapılmak istenen darbe girişimin hiç kimsenin unutmaması için  ve bu girişimde şehit olanların anısını yaşatmak için  değiştirilmesi oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 6. Ve 7. Maddeleri imar komisyonuna havale edildi.

Bostanpazarı parkında bulunan sağlık müdürlüğüne ait alan yerde sağlık ocağı yapılması Talatpaşa halkı tarafından talep ediliyor.  Sağlık müdürlüğünün mülkiyetinde olan alanın altında tarihi mezarlık çıktığı için sağlık ocağı yapılamadı. Biz de bu alanın bitişiğinde bulunan 216 m2’li alanı sağlık tesisi yapılmak koşuluyla sağlık müdürlüğüne bedelsiz olarak tahsis edilmesi meclis tarafından oy birliğiyle kabul edildi.

Belediye Meclisi Eylül olağan toplantısını yaptı (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

Edirne’de gıda, giysi ve oyuncak bankasının kurulması amacıyla

Edirne belediye meclisine verilen yetki doğrultusunda bir süredir devam eden yer arayışı sonunda Saraçlar Caddesi bitişiğinde asansörü bulunan 4 katlı her katı 95 m2 yeni bir bina üç yıllığına kiralanması ve buradan ihtiyacı olan vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayacağı yer olarak tahsisi oylanarak kabul edildi. Burada gıda bankası giysi bankası kitap ve oyuncak sağlamak için kullanılacak.  AK parti ve MHP meclis üyelerinin adına yapılan konuşmalarda bu önerinin desteklendiği belirtildi.

Bu arada konuşma yapan AK Parti Meclis üyesi dr Turgut Terzi Barış parkı yapılmasını olumlu karşıladıklarını söyledi.

Gündem dışı maddelerde personel alımı konusunda teklifler oylanarak kabul edildi.

 

 

 

 80 total views,  2 views today

Next Post

ETSO ve ETB Ankara'daki müşterek toplantıya katıldılar

TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları Konseyi, TOBB Ticaret Odaları Konseyi, TOBB Sanayi Odaları Konseyi, TOBB Deniz Ticaret Odaları Konseyi ile TOBB Ticaret Borsaları Konseyi’nin müşterek toplantısı, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ile TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Konsey Başkanları’nın katılımlarıyla TOBB İkiz Kuleler’de gerçekleştirildi. Toplantıya; Edirne Ticaret Borsası […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp