Belediye meclisi mart ayı olağan toplantısı

admin

Belediye Meclisi Mart Ayı Olağan Toplantısı’nda  konuşan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’de terör örgütleri ile girdiği mücadelede ülkemizin bölünmez bütünlüğü; milletimizin birliğini ve dirliğini korumak adına yaptıkları mücadele de şehit olan bütün vatan evlatlarımızı bir kez daha rahmetle, minnetle ve şükranla yad ediyorum” dedi.

Belediye Meclisi’nin Mart Ayı Olağan Toplantısı, Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın başkanlığında gerçekleştirildi. Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen meclis toplantısı öncesinde Başkan Gürkan, “Kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’de terör örgütleri ile girdiği mücadelede ülkemizin bölünmez bütünlüğüıg; milletimizin birliğini ve dirliğini korumak adına yaptıkları mücadele de şehit olan bütün vatan evlatlarımızı bir kez daha rahmetle, minnetle ve şükranla yad ediyorum. Ruhları şad olsun. Yine bu harekat kapsamında yaralanan gazi olan Mehmetçiklerimize, polislerimize ve yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Geçtiğimiz Pazar günü Edirne Belediyesi Edirnespor’un oynağı maçın tüm gelirlerini Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ne bağışlamış olması nedeniyle Edirnespor’un yöneticilerini, başkanını ve tüm taraftarlarını bir kez daha tebrik ediyorum. Yine her zaman bir arada olduğumuz, bir ve bütün olduğumuz Edirne Şehit Aileleri Yardımlaşma Derneği’ne ve Edirne Muharip Gaziler Derneği’ne tüm Edirne Halkı adına da en derin sevgilerimi, saygılarımı ve şükranlarımı sunuyorum” dedi.

      Edirne Belediye Meclisi’nde ikisi gündem dışı olmak üzere toplamda 10 madde görüşülerek karara bağlandı.

ELBASAN İLE KARDEŞ BELEDİYE

Başkan Gürkan, “Dışişleri Bakanlığı Edirne Temsilciliği görevinde bulunan ve daha sonra Arnavutluk’a büyükelçi olarak atanan Murat Ahmet Yörük ile bir süre önce bir görüşmede bulunduk. Arnavutluk’tan bizim hiç kardeş belediyemiz yok. Arnavutluk’ta Elbasan Belediyesi var. Fatih Sultan Mehmet, Edirne doğumlu; Elbasan’ı kuran da Fatih Sultan Mehmet. Fatih Sultan Mehmet bu iki şehrin ortak özelliği. Çoğunluğu Müslüman Arnavutluk’tan oluşuyor. Oranın belediye başkanı da Edirne ile kardeş şehir olmak istediklerinden bahsetmiş, bende kişisel olarak bunun uygun olacağını düşünüyorum. Dışişleri Bakanlığı’mızdan da bunu teşvik eden bir karar geldi” diyerek, Elbasan ile kardeş belediye olma yönündeki maddeyi meclis üyelerine sundu. Belediye Meclisi söz konusu maddeyi oy birliğiyle kabul etti.

HATIRASI DOĞDUĞU KÖYDE YAŞAYACAK

Öte yandan belediye meclis üyeleri Şehit Nefise Çetin Özsoy adına Kırcaali Çiftlik Köy’de çeşme yaptırılması için ayni veya nakdi destek yapılması maddesini de oy birliğiyle kabul etti. Oylama öncesinde söz alan Başkan Gürkan, “Şehit Polis kızımız Nefise Çetin Özsoy’a bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Nefise, kızımız Bulgaristan Kırcaali’de doğup Edirne’de büyüyen bir kızımız aslında öğretmen ama polislik yapıyordu. Geçtiğimiz yıl Mardin Midyat’a terör örgütlerinin saldırısı sonucunda şehit olmuştu. Nefise kızımızın doğduğu yerde Kırcaali Çiftlikköy’de onun hatırasını yaşatmak için Kırcaali Belediyesi ile bir hatıra çeşmesi yapmak istiyoruz. Bu kararı meclis karar alıp onayladıktan sonra İçişleri Bakanlığı’na göndereceğiz, bakanlığının onayının ardından Nefise kızımızın hatırasını yaşatmak için bu çeşmeyi yapacağız” dedi.

Ayrıca Edirne’de üniversite eğitimi sırasında kanser hastalığı nedeniyle hayatını kaybeden Dilek Özçelik’in isminin de öğrenciyken kalmış olduğu Selimiye Kız Öğrenci Yurda açılan yola verilmesine karar verildi.

 83 total views,  2 views today

Next Post

Sanatçı Murat Seçkin’den Arslanzade’ye tatlı ziyaret

Tek Rumeli TV’de büyük bir beğeni ile izlenen Seçkin Şarkılar programının yapımcıları Nilgün Güler ve Murat Seçkin Edirne’de Arslanzade firmasının sahibi Arif Meriç’i fabrika üretim merkezinde ziyaret ettiler. Edirne’nin tanıtımına büyük katkı sağlayan tanıtım elçisi Arslanzade firmasının sahibi Arif Meriç, Tek Rumeli TV’de büyük bir beğeni ile izlenen Seçkin Şarkılar […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp