Belediye Meclisi Mayıs Ayı Olağan Toplantısı yapıldı

admin

Saat 14.00 de Belediye Başkanı Recep Gürkan Başkanlığında yapılan toplantıda,

11 gündem 8 gündem dışı konu görüşüldü.

Edirne Belediyesinde açık bulunan 1 adet Avukat kadrosu için Kısmi Zamanlı Sözleşmeli personel çalıştırılması oylanarak kabul edildi.

birlikte Emlak ve İstimlâk Müdürlüğüne bağlanması ve bu müdürlük altında yine Destek Hizmetleri Birimi olarak faaliyet göstermesi ile ilgili karar belediye meclis üyelerince oy birliği ile kabul edildi.

EDİRNE BELEDİYESİ MAYIS AYI GÜNDEMİ (1)

 

 

 

 

 

 

 

Belediye Meclisi kararı ile değiştirilen Unvan ve Derece Değişiklikleri ile ilgili İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün iki bandocunun memur sınıfına alınması kararı oylanarak kabul edildi.

Muhtelif tarihlerde Edirne Belediyesine yapılan İmar Planı Değişikliği talepleri ile ilgili 10 adet konunun İmar Komisyonuna havale edilmesi kabul edildi.

İmar komisyonuna havale edilen konular ile ilgili olarak imar komisyonunca alınan 24.04.2015 tarih ve 2015/39-2, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 sayılı imar komisyon kararları ile İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün1/25 binlik planı yazılış şeklinin değiştirilerek kabul edildi.

EDİRNE BELEDİYESİ MAYIS AYI GÜNDEMİ (3)

 

 

 

 

 

 

 

Sokak İsimleri Komisyonunca alınan 17.04.2015 tarih ve 2015/07, 08, 09, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, sayılı Sokak İsimleri Komisyon kararları ile İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 24.04.2015 tarih ve 1843 sayılı yazısında belirtilen Sokak isimleri konusunda Eski Başbakanlardan merhum Necmettin Erbakan’ın ismi talep edilmiş Erbakan’a uygun bir sokak ve cadde bulunamadığı için tekrar araştırılması kararlaştırıldı.

Ulaşım Komisyonunca alınan 16.04.2015 tarih ve 2015/04 sayılı Ulaşım Komisyon kararı ile Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünün 27.04.2015 tarih ve 736 sayılı yazısı. İle Pazartesi pazarında kurulacak taksi durağındaki araçlardan tahsis belgesi için 20 bin lira artı KDV alınması için hiçbir talep olmaması nedeniyle işlem yapılamadığı bunun yerine Belediye başkanı Gürkan’ın talebi üzerine 15.000+KDV alınması teklifi benimsendi.

Sağlıklı Kentler Birliği Oluşturulan Sağlıklı kentler birliğine Edirne belediyesinin de üye olması talebi üzerine proje işler koordinatörlüğüne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu atandı Belediye Başkanı Kurulun doğal üyesi sayılacak İki asil üyeliklere CHP’den Serkan Liznak ve Mehmet Özçuhacı getirildi. Yedek üyeliklere ise Türker Altıerler ile Semih Çınar oy çokluğu ile seçildi. Ak Parti ve MHP’nin teklifi kabul edilmedi.

Daha sonra görüşülen bir madde ile 2014 yılı kesin hesaplarının plan ve bütçe komisyonunda havale edilmesi ve görüşülmesi için Belediye Meclisinin ikinci birleşiminin 8 Mayıs Cuma günü saat 12.00 toplanması kabul edildi.

EDİRNE BELEDİYESİ MAYIS AYI GÜNDEMİ (2)

 

 

 

 

 

 

 

Edirne sebze ve meyve halinde yapılan denetimlerde eksiklerin giderilmediği yasa gereği eksikleri giderilmeyen haller için yaptırım uygulanması talebi üzerine konuşan Belediye Başkanı Yeni yasaya göre hallerde 30 dükkânın bulunması her birinin içinde depoları ve soğuk hava depolarının bulunması ve kamyonların gireceği şeklinde düzenlenmesinin istendiğini belirterek; “ Edirne hali bu niteliklere sahip değil. Buradan kiralarımızı dahi tahsil edemiyoruz. 26 Mart 2015’de bu kanunun süresi tamamlandı. Yaptığımız incelemede sadece üç ilçe belediyesinin bu yasaya uygun olarak hallerini kapattığını belirledik.  Bu hususun plan ve bütçe komisyonunda görüşülmesini talep ediyorum” dedi. Belediye Başkanının teklifi kabul edildi.

Daha sonra gündem dışı maddelerin görüşülmesine geçildi. Güney Afrika Cumhuriyeti’nin Başkenti Cape Town’ da yapılacak etkinlikte Kırkpınar’ı uluslar arası platformda tanıtmak amacıyla bu etkinliğe Edirne Belediyesi Kültür ve Sanat Danışmanı Ender Bilar ile bir tercümanın katılması belediye meclisini temsilen de Refik Şahin’in gönderilmesi kabul edildi. Daha sonra gündem dışı diğer maddelerin görüşülmesi ile toplantı sona erdi

 

 

 126 total views,  2 views today

Next Post

Seçim meydanlarında bunlar mı konuşmalı

Seçime bir ay kaldı 7 Haziranda ülkemizi 4 yıl yönetecek parlamenterlerimizi kendi oylarımızla belirleyeceğiz. Her ne kadar temsilcilerin seçiminde halkın etkisi sınırlı olmasına, milletvekillerinin genel başkanların onayı ile seçilmesine rağmen, siyasi partiler kendilerinin onayından geçen sözde temsilcileri sizin temsilcileriniz diye yutturacaklar. Bunu CHP kısmen de olsa ön seçimle halka başvurarak […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp