Belediye Meclisi Nisan ayı toplantısı yapıldı

admin

Saat14.00’de Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın başkanlığında yapılan Belediye Meclisi olağan toplantısında 20 Gündem ve 9 Gündem Dışı Madde görüşülerek karara bağlandı.

Toplantıda Edirne Belediye binası yanındaki park alanında Cumartesi ve Pazar günlerinde parkmetre uygulaması yapılması istendi. Bu madde hakkında söz alan AK Parti Meclis Üyesi Turgut Terzi bu konuda kalıcı önlemlerin alınması gerektiğini söyledi.

Belediye Meclisi Nisan ayı toplantısı yapıldı (2)

 

 

 

 

 

 

 

                Belediye Başkanı Gürkan Tarihi Rüstempaşa Kervansaray’ın yanındaki park alanında katlı otopark yapılmasının planlandığını ifade etti.

                Mecliste görüşülen bir başka gündem maddesi ile kadın hakları konusunda Edirne belediyesinin yaptığı olumlu çalışmaları nedeniyle Sabancı Vakfı tarafından örnek belediye ilan edildiği belirtildi

                Belediye meclis toplantısında bir başka maddede Kıyık ve Balıkpazarı caddesinde kadın merkezi açılması gündeme alındı.

                Edirne şehir içi ulaşımda kadın şoförlerin sayısının arttırılması konusunda meclis üyeleri görüşlerini sundu.

                Edirne Belediyesinin su sözleşmelerinde değişiklik yapılması benimsendi.

                Edirne belediyesinin 2014 yılı faaliyet raporu görüşülerek kabul edildi.

Belediye Meclisi Nisan ayı toplantısı yapıldı (1)

 

 

 

 

 

 

 

                Belediye Başkanı Recep Gürkan su baskını nedeniyle Edirne’ye bir milyon 100 bin liralık afet yardımının geldiğini  söyledi . Bu yardımlaın taşkından zarar görenlere dağıtıldığını belirtti.

                Toplantıda Edirne Belediyesi İmar Komisyonu için seçim yapıldı. Komisyona Hasan Yürek,               Türker Altıerler, , Ali Yazıcı CHP’den İsmail Arda ile Sevdanur Kurban AK Parti’den imar komisyonu üyesi oldu.

                Plan ve Bütçe komisyonunu CHP’den Refik Şahin, Semih Çınar, Erkan Makas, AK parti’den ise Nahide Demir, Şenol Ekşi seçildi.

                Bir başka gündem maddesi ile Meclis Ulaşım Komisyonu belirlendi. Bu komisyona CHP’den Savaş Üner, Mahmut Keskin, Hakan Giyik,AK Partiden Hakan Dağdeviren , Tamer Karadağ getirildi,

Belediye Meclisi Nisan ayı toplantısı yapıldı (3)

 

 

 

 

 

 

 

                Belediye Encümen üyelikleri seçimi gizli oyla yapıldı. Oylamada en çok oyu alan CHP’li Aydın Koruyan, Ramazan Tanal, Yüksel Aksoy seçildi.

                Belediyenin denetim raporu okundu. Denetim Komisyonu Başkanı Refik Şahin denetimin yapıldığını, mali iyileşmelerin görüldüğünü belirtti. Belediye bütçesinin ilk kez 4 milyon artı ile kapandığını söyledi. Belediye Başkanı Gürkan yatırımlardan tasarruf yapılamayacağını ifade etti.

                Gündem maddeleri dışında görüşülen geçici maddeler ile Belediye Tekvando Takımı sporcularından Türkiye ve Avrupa genelinde dereceye giren 4 sporcuya tam altın ödül verilmesi karara bağlandı. Bu sporculardan Emir Yumurtacı Balkan Şampiyonu, Busenir Dallı Avrupa Şampiyonu, Gamzenur Karagüllü Avrupa Şampiyonu, İlayda Nur Tosun ise Avrupa ikinciliğini kazandıkları için  altınla ödüllendirilmesi benimsendi.

Belediye Meclisi Nisan ayı toplantısı yapıldı (5)

 

 

 

 

 

 

 

                Toplantıda konuşan Belediye Başkanı Gürkan Edirne Belediyesinin atık su arıtma tesisinin yapılması konusunda son aşamaya gelindiği çet raporunun çıktığını belirtti.

                Mezarlıklarda ilaçlama çalışması yapıldığından mezarlık ziyareti yapanların bunu dikkate almısı gerektiği belirtildi.

                Selden zarar gören Karaağaç yolu bağlantılı Lozan Caddesi onarım çalışmalarının devam ettiği belirtildi.

Belediye Meclisi Nisan ayı toplantısı yapıldı (4)

 

 

 

 

 

 

 

                Mecliste söz alan AK Parti sözcüsü Mehmet Özülkü ülkede meydana gelen her türlü terörü lanetlediğini söyledi. Belediye Başkanı ve meclis üyeleri Özülkü’nün konuşmasına destek verdi.Aşağıdaki gündem maddeleri oylanarak kabul edildi.

 

 

 151 total views,  2 views today

Next Post

Sanayi sitesi esnaflarından kan bağışı

Edirne Küçük Sanayi Sitesi esnaflarından Demirciler ve kaynakçılar Odası Başkanı Hayri Sonterler’in girişimi ve site yönetiminin desteği ile Küçük Sanayi Sitesi Sosyal tesisleri  Keyif Düğün salonunda  kan bağışı gerçekleştirildi. Bağış ile ilgili olarak açıklama yapan Sonterler şunları kaydetti;  Edirne Demirciler ve Kaynakçılar esnafları odası olarak Edirne Kızılay kan merkezi  yetkilileri […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp