Belediye Meclisi Toplandı

admin

Belediye Meclisi Eylül Ayı Toplantısı Belediye Meclis Salonunda yapıldı. Son toplantısını Temmuz ayında yapıp, bir ay tatilden sonra Belediye Meclisi, çalışmalarına tekrar başladı.16 sı gündemli toplam 23 maddenin görüşülerek oylandığı toplantıda,6. ve15. Maddeler geri çekildi. Chp, Akp ve Mhp li Meclis üyeleri gündem maddeleri ile ilgili görüşlerini belirterek, gündem dışı maddeler dahil olmak üzere 21 maddeyi oy çokluğu ile kabul ettiler.

belediye meclisi toplandı

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan; Bulgaristan’ın Kırcaali Şehri ile Edirne’nin kardeş şehir olma yolundaki önemli adımları attığını belirterek büyük bir yol alındığını ifade etti. Hafızağa Konağının Kent Belleği Müzesi yapılmak üzere 25 yıllığına Edirne Belediyesine verildiğini açıklayan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne’ye Kayalı Barajından su verilmeye başlandığını uzun bir süre Edirne’nin su sorunu olmayacağını, bununda sevindirici bir olay olduğunu belirtti. Edirne’nin içme suyu şebekesinin yenilenmesi ile su kaçağınında önleceğini ifade eden Başkan Gürkan;7 Nisan 2014 yılında 65 milyon olarak açıklanan borcun 47 milyona indiğini söyledi.

Evsel Atık Projesi ile ilgili olarak ÇED Raporunun çıktığını, böylece Edirne’nin çöp sorunununda en kısa zamanda çözüleceği müjdesini verdi. Çanakkale’den sonra en büyük şehitliğin Edirne’de yapılacağını belirten Recep Gürkan bundan sonraki Belediye Meclisi toplantısının 1 Ekim 2014 tarihinde Belediye Meclisi Salonunda yapılacağını söyleyerek toplantıyı sonlandırdı.

belediye meclisi toplandı (1)

 

 219 total views,  2 views today

Next Post

Filibe Başkonsolosu Cebeci’den Veda

Türkiye’nin Filibe Başkonsolosu Şener Cebeci, Filibe’deki görevinin sona ermesi münasebetiyle Filibe Konsolosluk konutunda bir veda resepsiyonu düzenledi. ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt’un da katıldığı resepsiyona, başta Sofya Büyükelçisi Süleyman Gökçe ve Burgaz Başkonsolosu Niyazi Evren Akyol’un yanı sıra, Filibe Başkonsolosluğu’nun kapsadığı görev bölgesinden çok sayıda siyasetçi, sanatçı, devlet kurumlarının […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp