Belediye Meclisi yılın son toplantısını yaptı

admin

Edirne Belediye Meclisi Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın Başkanlığında toplanarak gündemdeki konuları görüştü. Yoklamanın ardında Belediye Başkanı Gürkan gündem dışı iki madde olduğunu belirterek; “ Bunlardan birinin Meclis Üyesi Tamer Karadağ’ın bir başvurusu var. Edirne Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılıkla mücadele müdürlüğünde görevli 9-11 1981 doğumlu polis Memuru Hüseyin İmrak Edirne’de görevi sırasında 9-6-2014 Edirne  Sabuni Mahallesi Lari Camisi yanında iki gurup arasında çıkan silahlı kavgaya müdahale etmek isterken yaralanmış ve kaldırıldığı  hastanede yapılan müdahaleye rağmen şehit olmuştur.

BELEDİYE MECLİS TROPLANTISI (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edirne halkının vefalı bir toplum olduğunu göstermek için Edirne merkezde adını taşıyacak bir caddeye adının verilmesi belediye meclisince oylanarak kabul edildi. Belediye Başkanı tarafından talep edilen bir başka gündem dışı madde ise Belediye meclisinde proje ve destek ofisinin kurulması da oy birliği ile kabul edildi.  Özel Kalem Müdürlüğünde 1. Derece görevli Hakan İşçan’ı Belediye Başkanı yetkisini kullanarak birinci derece Başkan Yardımcısı kadrosuna alınması karara bağlandı.  Kavşaklara yakın olan minibüs duraklarının kaldırılması  yeni durakların belirlenmesi  belediye meclisince kabul edildi. Şehir merkezindeki mobese sisteminin  yeni yerleşim yörelerine  de yapılması için  Edirne Belediyesince maddi katkı yapılması benimsendi. Şehir içi durak yerlerinden alınan ücretin belirlenmesi komisyona havale edildi.

Görüşülen bir başka gündem maddesi ile  daha önceleri 3 ve daha fazla katlı olan apartmanlarla müstakil 5 ve daha fazla katlı apartmanlarda hidrofor ve  su deposu yapılması kararı  iki ve daha fazla katlı apartmanlar ile üç ve daha fazla müstakil apartmanlarda hidrofor ve su deposu bulundurulması şeklinde değiştirildi. Eski ve yeni yapılacak apartmanlar 31. 12. 2015 tarihine kadar hidrofor ve su depolarını yapacak. Gündemdeki diğer maddelerin görüşülmesinin ardından toplantı sona erdi. Bir sonraki toplantı  7 ocak 2015 Çarşamba günü yapılacak.

BELEDİYE MECLİS TROPLANTISI (1)

 191 total views,  2 views today

Next Post

3 Aralık Dünya Engelliler Günü töreni

3 Aralık Dünya Engelliler Günü İstiklal Ortaokulunda bir tören gerçekleştirildi.Buradaki törene Okul Müdürü Yakup Öz, Dünya Engeliler ve Dostları Gelişim Derneği Edirne Şubesi Başkanı Erol Adem Düskes,öğretmen ve öğrenciler katıldı.               İlk olarak söz alan  Okul Müdürü Yakup Öz Ülke nüfusunun %12,5’i engelli vatandaşlardan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp