Belediye Meclisi Yılın Son Toplantısını Yaptı

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

Edirne Belediye Meclisi yılın son toplantısını yaparak gündemdeki konuları görüştü. Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi başkanlığında toplanan mecliste gündemdeki 7 ve gündem dışı 5 maddeyi görüşerek karara bağladı.

edirne belediye meclis toplantısı

Toplantıda söz alan Meclis üyesi Arif Kuday maaşlarını alamayan taşeron işçilerinin maaşların ödenmesi konusunda yaptığı teklif meclis üyelerinin oy çokluğu ile ret edildi.

edirne belediye meclis toplantısı (2)

Pazar günü İnşaat Mühendislerinin de katıldığı toplantıya Edirne Belediyesinden bir yetkilinin katılmadığını burada verilen bilgilerin gerçekle bağdaşmadığını, Edirne Belediyesinin bulunmadığı bir toplantıda bu sorunların tartışılmasının doğru olmadığını belirten Sedefçi şunları kaydetti; “Benim TOKİ ile işim yok. Erdoğan Bayraktar ile konuyu görüştüm. Bakanlar kurulunda görüşüldü Belediyeye yetki verildi. Biz bu mahallemizde 1100 adet iki katlı ev yapacağız burada konutu olan vatandaşlarımıza yıkım ve kira yardımı yapacağız. Yerini beğenmeyen vatandaşlarımıza evinin parasını vereceğiz. Biz Türkiye’de bir ilki gerçekleştireceğiz, Kimse evsiz kalmayacak bu konuda ahkâm kesenler gerçekleri yansıtmıyorlar” dedi

edirne belediye meclis toplantısı (5)

Bademlik semtine minibüs giriş çıkışı teklifi kabul edildi ve öğrencilerin Yıldırımdan en kısa yolla ulaşımı benimsendi.

Belediye’ye ait 14 arsanın satışı oy çokluğu ile kabul edildi. Meclis üyelerinin seçim döneminde arsa satışının doğru olmayacağı önerileri benimsenmedi. Sedefçi satılan yerlerin atıl vaziyette olan yerler olduğunu borçların ödenmesi için bunun zorunlu olduğunu ifade etti.

edirne belediye meclis toplantısı (1)

Sadece otogardaki araçlara hizmet için bir akaryakıt istasyonunun kurulması meclis üyelerince kabul edildi. Bu istasyondan otogar dışındaki araçlar yararlanamayacak. Pehlivan Heykelleri karşısındaki 1158 M2 yeşil alanın satılması konusuna itiraz oldu. Ahmet Öngün bu yerin peşkeş çekilmek istendiğini söylemesi sözlerine Belediye Başkanı Sedefçi Öngün’e sözlerini geri alması uyarısında bulundu. Yapılan oylamada teklif 5 Ret oyuna karşılık karar benimsendi.

 

 57 total views,  2 views today

Next Post

SON DAKİKA..! AK Parti'nin Edirne Adayı Prof.Dr. AHMET GÜNŞEN..!

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com Edirne‘de  Trakya Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Ahmet Günşen  aday olarak belirlendi. Edirne‘de  Trakya Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Ahmet Günşen’in Edirne’den Ak Parti Belediye Başkan Adayı olarak belirlendiği açıklandı.    Ak Parti Edirne Belediye Başkan Adayı ve diğer illerin bazı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp