Belediye Meclisinden İçki Yasağına Ret

admin

Belediye Meclisi Toplantısında 21gündem 5 gündem dışı madde görüşüldü.

Belediye meclisinin Mayıs ayı olağan toplantısında 1. Murat Mahallesinde bulunan bir sokağa içki yasağı getirilmesi AK partinin karşı oyuna rağmen CHP’li üyelerin oyları ile reddedildi. Engelliler için karmaşık kurulması benimsendi. Olin Basketbol Takımının Edirne’de kalması için girişimlerde bulunmak üzere belediye başkanına yetki verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

Edirne Belediye Meclisi saat 14.00 de Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi başkanlığında toplanarak gündemdeki konuları görüştü, Gündemde olan bir madde ile Kamu yararına olan resmi kurum dernek ve vakıflardan hizmet bedeli alınmaması benimsendi.

1.Murat Mahallesinde bulunan bir sokağa içki yasağı getirilmesi önerisine AK Partile 5 meclis üyesi ret oyu kullandı. Önerge CHP Belediye meclis üyelerinin oyları ile kabul edildi.

Mecliste görüşüler bir başka madde ile Edirne merkez 1776 ada 1. Parselde Edirne Belediyesi tarafından kurulacak Engelliler yaşam Merkezi tarafından Edirne Genç İşadamları Derneğine ücretsiz yer tahsis edilmesi kabul edildi. Edirne’li genç işadamları Avrupa Birliğinden sağladıkları kredi ile bu yere Engelli yaşa merkezi yapacak.

Meriç İlçesi Küplü Belediyesinin Edirne Belediyesinden talep ettiği Beton ve parke taşı yardı isteği benimsendi.

Toplantıda konuşan Edirne Belediyesi Kültür ve Sanat Danışmanı Ender Bilar Kırkpınar Dijilerinin toplanması bu konuda 1920 yılından bu yana 1200 yayın organının tarandığını 5200 belgeye ulaşıldığını belirterek bu yönde bilgi kirliliğinin önlendiğini telif hakkı konusunda Edirne Belediyesinin yetkisi gerektiğini belirtti.IMG_7432

 151 total views,  2 views today

Next Post

Rızası Olmayan Hastayı Muayene Etmeyen Tabibe Dava

Edirne’de geçtiğimiz yıl cinsel istismara uğrayan yaşları küçük 3 kız çocuğunu, çocukların rızası olmadığı için muayene etmeyen Trakya Üniversitesi Tıp Tıp Fakültesi Hastanesi Adli Tıp Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Adli Tıp Uzmanları Derneği Genel Sekreteri Prof. Dr. Gürcan Altun hakkında, ‘Görevi ihmal ve adli görevi kötüye kullanmak’ suçlarından dava […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp