Belediye Meclisinden minibüs zamlarında Geri Adım

admin

Belediye meclisinin aylık toplantısında görüşülen şehir içi ulaşıma yapılacak %15 zam,toplantı öncesi yapılan protesto ve AKP Belediye meclis üyelerinin oylamada çekimser oy vereceklerini açıklamaları üzerine  Hamdi Sedefçi minibüs zamlarını geri  çekmek zorunda kaldı.

Belediye Meclisi Ocak ayı aylık olağan toplantısını Başkan Hamdi Sedefçi Başkanlığında gerçekleştirdi. Görüşülen gündem maddelerinden sözleşmeli personele %25 zam yapılması oylanarak kabul edildi.  3013 yılanda  çöp imha projesi ihalesi  yapılacak bu konuda başvurular değerlendirilmesi kararlaştırıldı. AKP adına söz alana Serkan Oltandiken Başka illerin deneyimlerinden yararlanılması gerektiğini bu konuda kendilerinin de yardımcı  olacağını belirten  açıklamasını  değerlendiren Sedefçi   Türkiye genelinde yapılan çöp imha tesisleri basit tesisler olduğunu  kendilerinin yapacakları tesiste  Elektrik üretimi  gerçekleştirilecek,yeni imaretteki çöplük   ise 2014 yılında kapatılacak” dedi

Görüşülen bir başka madde ile Edirnespor’a yakacak yardımı yapılması oylanıp kabul edildi.  Belediye’nin danışmanlık birimlerinin  yeni yere taşınması benimsendi. Amatör Spor kulüpleri ile ilgili yasa geldiği gibi kabul edildi. Bu arada Amatör Kulüp yetkilisi 5 Belediye meclis üyesi oy kullanmadı.

AK PARTİ ÇEKİMSER KALINCA MİNİBÜS ZAMLARI GERİ ÇEKİLDİ

Minibüs zamları konusunda söz alan Arif Kuday’ın   konuşmasında siyasi konulara değindiğini öne süren Sedefçi meclisin politika yeri olmadığını parti olsa senin gibilerine yer vermez.Bu arada hedef Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi ise Onun yiyecekler ya” Nah yersiniz” dedi  .Sedefçi 20 ay önce sivillere  %25 zam yapıldığını  bilet fiyatlarının 1.25 olarak belirlendiğini öğrenci bilet fiyatlarının ise yöne bir lirada kaldığını ifade etti. Bu arada AKP Belediye Meclisinin daha önce olumlu oy kullandığı taşıma ücreti zamları kararına çekimser oy vereceklerini belirtmesinden sonra Belediye meclisi 11 Şubatta karar verdiği  %15 oranında taşıma ücreti zamlarını Belediye Başkanı Sedefçinin önerisi ile geri  çekti.  Zabıta,güvenlik ve İtfaiye elemanlarına 261 lira zam kararı alındı. Mecliste görüşülen bir başka madde ile  meclis denetleme kurulu seçimi yapıldı.Yapılan seçim sonunda CHP’den  Mahmut Keskin, Cemil Barbaros,Nevser Eraslan Erdoğan Taşkın,AKP’den ise Hasan Üner denetleme kuruluna getirildi. 

 246 total views,  2 views today

Next Post

"Atık Yağlar Lavaboya Değil Geri Dönüşüme Gidiyor"

Edirne’de, ev ve iş yerlerinden toplanan atık yağlar, geri dönüşüm işlemlerinin ardından endüstriyel yağ yapımında kullanılıyor. Edirne’de, ev ve iş yerlerinden toplanan atık yağlar, geri dönüşüm işlemlerinin ardından endüstriyel yağ yapımında kullanılıyor. Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu, açıklamada, Edirne’de ev ve iş yerlerinden çıkan atık yağların, “Atık Yağların Kontrolü […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp