Belediye Personeli Azalacak

admin

Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne ölçeğinde bir ilde 400 kadrolu ve bin dolayında hizmet alımı ile çalışan personelin fazla olduğunu yıl sonunda %30 tasarrufa gidileceğini söyledi. Meclis son toplantısını yaptı. Tatile girdi.

recep gürkan basın toplantısı- meclis toplantısı (5)

Edirne Belediye Meclisinin Temmuz ayı toplantısı saat 14.00’de Belediye Başkanı Recep Gürkan başkanlığında toplandı ve gündemde 7, gündem dışı 4 maddeyi görüşerek karara bağladı.

recep gürkan basın toplantısı- meclis toplantısı (2)

Gündeme geçilmeden önce söz alan Gürkan 2 Temmuz 1993 günü Sivas Madımak otelinde 37 kişinin yanarak öldürülmesini kınadı ve kendilerini rahmetle andı.

recep gürkan basın toplantısı- meclis toplantısı (9)

Başkan bir başka duyuru olarak Edirne Belediyesinin 400 kadrolu ile bin dolayında hizmet alımı şeklinde çalışanının bulunduğunu, bunun Edirne ölçeğinde bir il için yüksek bir rakam olduğunu belirterek şunları kaydetti. “ Yıl sonu itibariyle hizmet alımlarında %30 indirime gidilecek” dedi.

recep gürkan basın toplantısı- meclis toplantısı (1)

KALKINMA AJANSI BORÇLARI BİRİKMİŞ  

Bölgemizdeki kalkınma ajansına üç il bağlı. Biz Trakya Kalkınma ajansına kurulduğundan bu yana ödeme yapmamışız. Biriken 2 milyon 400 Tl borcu taksitlendirme yaptık. Kalkınma Ajansı ile mayıs ayında bir proje yaptık bu haziran ayı toplantısında kabul edildi. Bu proje Tunca Nehri Enerji ve Reklarasyon projesi. Bu proje ile bir megavat elektrik üteceğiz. Bu 1500 dönümlük bir alanını rekreasyonunu yapacağız. Bu proje Edirne Belediyesi, İl Özel İdaresi, ETSO, Ticaret Borsası ortaklığı ile gerçekleşecek. Meriç nehri üzerinde kurulması düşünülen 12 Megavat elektrik üretecek projenin maliyeti çok yüksek Biz Tunca nehri projemizi önerdik. O kabul edildi. Bu ilk etabın 12 milyon Tl olan bir proje. Bu proje kendini 4 yıl içinde amorti edecek.

recep gürkan basın toplantısı- meclis toplantısı (4)

Bu proje Gazimihal köprüsünden başlayıp Tavuk ormanına kadar olan alanı kapsıyor. Bu alan içinde kafeler. Restorantlar, kır bahçeleri, yüzme plajı,  çocuklara oyun alanları, koşu ve bisiklet parkurları bulunacak.

recep gürkan basın toplantısı- meclis toplantısı

KIRKPINAR MALİYETİ 2 MİLYON 53 BİN  

Toplantıda sinevizyon gösterimi ile proje tanıtıldı. Gürkan daha sonra Kırkpınar etkinliklerine değinerek şunları söyledi.” 16-22 Haziran tarihleri arasında 653. Kırkpınar etkinlikleri yapıldı. Burada eksikliklerimiz olmuştur. Yaptığımız bazı yeniliklerle Kırkpınar’ı panayır görüntüsünden kurtardık. Gelecek yıl daha düzenli bir Kırkpınar yapacağız. Kırkpınar’ın maliyeti 2 milyon 53 bin lira oldu. Bir önceki yıl maliyet 2 milyon 808 bin lira olarak gerçekleşmiş. Bazı harcamalarda tasarrufa gittik.

recep gürkan basın toplantısı- meclis toplantısı (3)

Bir başka madde ile Belediye personelinin o güne kadar yıllık 500 lira olan yıllık promosyon alacağı 1963 liraya yükseltildi. Daha sonra araç park konusu görüşülerek kabul edildi. Görüşülen bir diğer gündem maddesi ile mülkiyeti Edirne Belediyesine ait Yıldırım Merkez Pafta 51K-3a,Ada 2069 Parsel 2 sayılı taşınmazın imar planındaki amacına uygun olarak, Aile Sağlık merkezi yapmak amacıyla İl Sağlık Müdürlüğüne tahsisi kararlaştırıldı. Eski Askeri Hastanenin bulunduğu alanda yer alan 30 dönümlük yer içinde 5003 şehit tescili yapıldı. Biz bu aziz insanlarımız için 5003 fidan dikeceğiz.  Diğer maddelerin görüşülmesinin ardından, Belediye Meclisi bir aylık tatile girdi.

recep gürkan basın toplantısı- meclis toplantısı (6)

Belediye Başkanı Gürkan tüm Edirnelilerin ramazanını ve Ramazan Bayramı’nı kutladı. Meclis bundan sonraki toplantısını 3 Eylül günü yapacak.

recep gürkan basın toplantısı- meclis toplantısı (7) recep gürkan basın toplantısı- meclis toplantısı (8)
recep gürkan basın toplantısı- meclis toplantısı (10) recep gürkan basın toplantısı- meclis toplantısı (11) recep gürkan basın toplantısı- meclis toplantısı (12)

 

 

 

 

 

 

 

 

 67 total views,  2 views today

Next Post

“Yeni Edirne Devlet Hastanesi’nin Bahçesinde Kırkpınar Çınarı”

653.Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri etkinliği kapsamında, inşaatı hızla devam eden Yeni Edirne Devlet Hastanesi’nin bahçesine bu yıl ilk defa gerçekleştirilen ve geleneksel hale getirilmesi planlanan“Kırkpınar Çınar Ağacı” dikme töreni; Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, Edirne Devlet Hastanesi Hastane Yöneticisi Op.Dr. Gürhan Çelik ve hastane yönetimi ile 653. Kırkpınar […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp