Belediye personeline yangın eğitimi

admin

Edirne Belediyesi müdürlüklerinde görevlendirilen Yangın Güvenliği Sorumlusu personele, yangın eğitimi verildi. Belediye İtfaiye Müdürlüğü ve Sivil Savunma Uzmanlığı tarafından gerçekleştirilen eğitimde, yangına müdahale ve profesyonel ekipler gelene kadar görevli personelin yapacakları söndürme teknikleri uygulamalı olarak anlatıldı.

EDİRNE BELEDİYESİ PERSONELİNE YANGIN EĞİTİMİ (2)

 

 

 

 

 

 

 

Eğitime katılan Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, eğitimin amacının, görevli personelin yangın ve yangınla müdahalede bilgilendirilmesi ve uygulamalı eğitimle deneyimli personel sayısının artırılması olduğunu söyledi. Bu konuda Belediye İtfaiye Müdürlüğü ve Sivil Savunma Uzmanlığı’nın kurum genelinde yasalar gereği her türlü çalışmayı yaptığını belirten Tanrıkulu, “Bu eğitim ile her ne kadar görevli personelimiz eğitiliyor olsa da, hayatta sivil savunma konusunda her bireyin bilgilenmesi gerekiyor. Herhangi bir yangın, kaza ya da afet olayında ilk aşamada profesyonel ekipler olay yerine intikal edene kadar her bireyin kendisinin, ailesinin, arkadaşlarının canını ve malını kurtarabilmek için yapabileceği müdahale sistemleri var. Bu eğitim hem personelimizin işyerinde müdahale konusundaki bilgilendirmesini sağlayacak, hem de kendi hayatlarında, evlerinde böyle bir durumla karşılaşırlarsa ne gibi çözümler ve uygulamalar yapabileceklerini gösterecek. Biz bu konuyu çok önemsiyoruz ve personelimizi sivil savunma konularında sürekli olarak uygulamalı eğitimlerle bilgilendirmeye devam edeceğiz. Yangın sorumlusu arkadaşlarımızın ardından, kurtarma, koruma ve ilk yardım ekiplerinde görevli personelimizi de uygulamalı eğitime alacağız. İtfaiye Müdürlüğümüz zaten ilimizdeki tüm kurum ve kuruluşlara sürekli olarak eğitimler veriyor. Gerektiğinde bir program çerçevesinde halkımıza da sivil savunma konularında destek olabiliriz. ” dedi.

EDİRNE BELEDİYESİ PERSONELİNE YANGIN EĞİTİMİ (1)

 

 

 

 

 

 

 

Belediye İtfaiye Müdürü Aydın Baskak da, Edirne Belediye İtfaiyesi’nin imkanlarının bir çok ile göre daha iyi, personellerinin de ileri seviyede bilgi, tecrübe ve donanıma sahip olduğunu kaydetti. Belediye Sivil Savunma Uzmanı Selim Bilginkaya da, sivil savunma konusunda bundan böyle kurum personelinin yasalar gereği eğitimlerinin periyodik bir program çerçevesinde sürdürüleceğini, sivil savunma bilgi ve eğitiminin her birey için bir zorunluluk olması gerektiğini belirtti.

Daha sonra eğitime katılan Belediye personeline İtfaiye Amiri Erdoğan Göbel tarafından, yangın, yanıcı maddeler, yangın söndürme teknikleri, yangın tüplerinin kullanımı ve yangın güvenliğinden sorumlu personelin profesyonel ekipler gelene kadar yapmaları gereken müdahaleler konularında slaytlı eğitim verildi. Eğitim sonunda İtfaiye Müdürlüğü bahçesinde yakılan ateşte, tüm personel yangın tüpünü ne şekilde kullanacağı konusunda uygulamalı olarak bilgilendirildi ve yangın tüpü ile yakılan ateşi söndürdü.

 

 

 194 total views,  5 views today

Next Post

TOBB KGK -GGK İcra Komiteleri faaliyetlerini sürdürüyor

Nisan ayı Olağan Toplantılarını Keşan’da gerçekleştirdi. TOBB  Edirne Kadın Gidimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Elmas Aslan ile Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri  Nevzat Taşkın  yaptıkları ortak açıklamada,  Mart ayında Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde gerçekleşen TOBB Edirne Kadın Girişimciler Kurulu (KGK) İle Genç Girişimciler Kurulu(GGK) İcra […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp