Belediyede, Hasan Rıza Sergisi

admin

Edirne merkezde eğitim veren Endüstri Meslek Lisesi tarafından “Edirne’den İstanbul’a Fetih 1453” etkinlikleri çerçevesinde Şehit Ressam Hasan Rıza, Fatih Sultan Mehmet ve Fetih resimlerini içeren resim sergisi Edirne Belediyesi’nde açıldı.

Resim sergisinde konuşma yapan Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, Hasan Rıza’nın Türk resim sanatının önemli bir ressamı olduğunu belirtti. Şehit Ressam Hasan Rıza’nın İstanbul’un fethi ile ilgili olan resimlerini belediye’de açma kararı aldıklarını belirten “Dr. Tanrıkulu, bu konu ile ilgili Endüstri Meslek Lisesi okulu ile birlikte bu sergimizi açtık” dedi.

Endüstri Meslek Lisesi Okul Müdürü Remzi Çınarkök resim sergisi ile ilgili olarak, İstanbul’un fetih hazırlıklarının konu alan resim sergisi olduğunu ve Ressam Hasan Rıza’nın fetih’i konu alan resimlerini sergilediklerini kaydetti.

Resim sergisi belediyenin bahçesinde sergilenmek istenmesine karşın aşırı rüzgardan sergi, belediyenin giriş koridorlarına taşınarak içeriye alındı. Sergiyi gezmek isteyenlerin, belediyenin içerisinde gezebilecekleri belirtildi.AW000483

 207 total views,  2 views today

Next Post

Bu Güzellikler Değerlendirilmeli

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce organize edilen, Bu kurumdan hizmet alan vatandaşların çalışmalarının sergilendiği etkinliği izledim. Ekmekçizade Kervansaray’da yapılan gösterilere halkın ilgisi büyüktü. Tarihi binanın geniş salonunda protokolün tamamı hazır bulundu. Son aylarda yapılanlardan belki de en coşkulu ve yüksek katılımlı etkinliğe tanık olduk. Diyebilirim ki, Aile ve sosyal […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp